Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.20

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 5.20

Příspěvekod Maxik » 11 years ago

k 600 poecko a poustet volty do jacku na 12v to teda 100% maka uz x let :)
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

upgradoval som jednu rb433 a nenainstalovalo baliky pre wireles....s mikrotikom co den to lepsie skusenosti....
1 z 10, upgradoval som 100 ubnt a ani jedno neodislo(len tak pre fandov mikrotiku ktory je na tom coraz horsie....)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

rado3105 píše:upgradoval som jednu rb433 a nenainstalovalo baliky pre wireles....s mikrotikom co den to lepsie skusenosti....
1 z 10, upgradoval som 100 ubnt a ani jedno neodislo(len tak pre fandov mikrotiku ktory je na tom coraz horsie....)


upgraduju stovky rb s kazdou verzi u ktery to ma cenu a taky zadny neodeslo :D
Teda abych nekecal zas tak uplne , kdyz upgraduji hrnu to pres ftp pokud to pres nej nehrnu tak uz s emi stala chybka (moje blbost :( ) ale nic co by neopravil netinstall ale total ko vinou instalace novyho balicku sem jest enemel ani jedno
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 11 years ago

ppp76 píše:
rado3105 píše:upgradoval som jednu rb433 a nenainstalovalo baliky pre wireles....s mikrotikom co den to lepsie skusenosti....
1 z 10, upgradoval som 100 ubnt a ani jedno neodislo(len tak pre fandov mikrotiku ktory je na tom coraz horsie....)


upgraduju stovky rb s kazdou verzi u ktery to ma cenu a taky zadny neodeslo :D
Teda abych nekecal zas tak uplne , kdyz upgraduji hrnu to pres ftp pokud to pres nej nehrnu tak uz s emi stala chybka (moje blbost :( ) ale nic co by neopravil netinstall ale total ko vinou instalace novyho balicku sem jest enemel ani jedno


Zdravím,
taky bych se zastal ROS a RB, je sice pravda, že občas padly silné slova na adresu Mikrotiku, ale při instalaci to byla většinou moje chyba, kdy jsem zapoměl upgrade biosu a nahrál novou verzi ROS. Už to nenaběhlo. To se týká hlavně starších 133 a 532. Takže dnes první udělám upgrade firmware, nahraji NPK a dám reboot. Ještě býval průšvih v okolí verze 3.30, kdy bylo nutno upgradovat licenci přes internet, to se mi stalo několikrát, že jsem upgradoval ROS a licenci ne. Pak za 2 dny se to zablokovalo nešlo s tím NIC po síti dělat. Tak jsem se projel a netinstall to spravil. Ale to jsou všechno moje chyby.
Jinak si na ROS nemůžu stěžovat. Rozhodně ty drobnosti nejsou důvodem používat UBNT. UBNT jsem taky v síti měl a dnes toho lituji.
mpcz, 21/08/2012
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 11 years ago

Zkusil jste uz nekdo tuto verzi na routeru s bgp?
0 x
Daniel Tasáry

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Predevcirem jsem upgradoval RB411AH, vcetne firmware, eth KO - v logu UP/DOWN, propustnost v haji. Predtim bez problemu.
Ve stejnou chvili probehl na druhe strane spoje upgrade RB711A a tam je to v klidu? Doprcic co se to deje?

EDIT: od ted se budu ridit heslem - nehrabej na to co funguje. :twisted:
:arrow: EDIT2: po prijezdu na misto to vypada na shodu nahod, pripadne reboot po upgradu byl spoustec poruchy - zda se ze kondiky jdou do kytek.
0 x

jirka123
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod jirka123 » 11 years ago

Pintero: koukni na serii 411AH. Dík
0 x

MirrLc
Příspěvky: 21
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod MirrLc » 11 years ago

Nahrál jsem to na cca 200 RB a nikde žádný problém
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 11 years ago

Pintero píše:Predevcirem jsem upgradoval RB411AH, vcetne firmware, eth KO - v logu UP/DOWN, propustnost v haji. Predtim bez problemu.
Ve stejnou chvili probehl na druhe strane spoje upgrade RB711A a tam je to v klidu? Doprcic co se to deje?

EDIT: od ted se budu ridit heslem - nehrabej na to co funguje. :twisted:
:arrow: EDIT2: po prijezdu na misto to vypada na shodu nahod, pripadne reboot po upgradu byl spoustec poruchy - zda se ze kondiky jdou do kytek.


JJ shoda nahod take se me stala a pokud takto postizenou RB411AH nerestartujes jede normalne dal :-)
Skoda ze nejdou kondiky nijak otestovat vzdalene :-)
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

v5.20 nasazena na RB2011L mi cca kazdou hodinu restartuje masinu
predtim jsem ji mel na RB750G , a ta se mi restartovala doslova nahodne , kazdych par vterin az po par minut (vymenilo jsem ji za RB750 s nizsi verzi )

je teda pravda , ze je to na strese a neustale do toho prazi slunicko , moznost je , ze se i jen prehriva , ale ostatni masiny tam bezi nonstop

udelal jsme downgrade na v5.14 a sleduji to

ale mame nasazenou v5.20 i na nasi hlavni brane , tam zatim bezi nonstop , bez problemu , je to ale x86 stroj
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

reset píše:v5.20 nasazena na RB2011L mi cca kazdou hodinu restartuje masinu


5.20 máme na rb2011LS a uptime několik dnů bez problému
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

po downgradu na v5.14 zatim drzi , ... tak nevim , ale s v5.20 budu radeji opatrnejsi
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

tak beru vse zpet, je to nestabilni i s v5.14 , nahodne restarty
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 11 years ago

tak omlouvam se za narceni v5.20 , nakonec se ukazalo, ze tam bylo malinko podpeti a nektere masiny to tezce nesly
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Máte s touto verzí někdo UPSku na RS232? Ono to totiž nejede: opening serial port failed: 2 9
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.