Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.20

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Re: Verze 5.20

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Tohle mam z rss ctecky, nez to na mikrotik foru nekdo promazal (je to reakce na typka, co psal ze prechazi na UBNT Airmax, klienti na opravu NV2 cekat nebudou):
Import_19.jpg
Import_19.jpg (25.45 KiB) Zobrazeno 2433 x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Majklik píše:Nezapomínejte, že nyni Mikrotik vůbec řadu změn v changelogu neuvádí. Zřejmě nechce děsit veřejnost chybama, tak opravy řady chyb, pokud se moc neproflákly mezi veřejností, vůbec v tom logu neventiluje.



Nyní? Já bych řekl že to tak dělají od začátku. Přecijen Lotyšsko není tak daleko od Ruska :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

Pintero píše:Tohle mam z rss ctecky, nez to na mikrotik foru nekdo promazal (je to reakce na typka, co psal ze prechazi na UBNT Airmax, klienti na opravu NV2 cekat nebudou):
Import_19.jpg


to je reakce na honzam z tohodle fora. Taky jsem to čet. Za chvilku jim tam postnu taky nějaký článeček.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Co sa tyka up tak to vyzera zaujimavo...vecer upgradnem uvidim...mal by tam byt monitoring portov(napatie, prud, spotreba), nastavovanie priorit napajania....celkom dobre ficury na to kolko to stoji....
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:PoE-Out
http://www.mikrotik.com/download/CHANGELOG_5
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 11 years ago

Pintero píše:Tohle mam z rss ctecky, nez to na mikrotik foru nekdo promazal (je to reakce na typka, co psal ze prechazi na UBNT Airmax, klienti na opravu NV2 cekat nebudou):
Import_19.jpg


Díky za screen :-) . To jsem jim tam trochu naložil já :-) , protože jak idiot čekám na 5.20 a pak takovej výsměch v changelogu. Dobré vědět, že si to normis přečetl.

P.S. každopádně jsem to zkusil nasadit na pár rádií , komplet AP i klienta a někde bych řekl že se to zlepšilo (už i na 5.20rc1 jsem rozpoznal změnu) a pak mě dostal ten changelog že řešej uplný kraviny a gró je vůbec nezajímá.
0 x

ok2slc
Příspěvky: 151
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod ok2slc » 11 years ago

Majklik píše:Nezapomínejte, že nyni Mikrotik vůbec řadu změn v changelogu neuvádí. Zřejmě nechce děsit veřejnost chybama, tak opravy řady chyb, pokud se moc neproflákly mezi veřejností, vůbec v tom logu neventiluje.


100% souhlas ! Za posledních pár let jsem se o tom několikrát přesvědčil. Něco co co do té doby fungovalo přestalo u poslední verze fungovat, ale v následujících verzích to zase vesele funguje. V changelogu o tomto problému nebyl ani štěk. Pochopte, že když v tichosti opravují nějaký závažný bug tak něco přeci musí do toho changelogu napsat, že...
0 x

Standula
Příspěvky: 158
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standula » 11 years ago

Nahral jsem 5.20 a NV2 je jeste horsi nez bylo :-(.. neustale medius-access timeout, nebo synchronization timeout. Bezi to na x86 a obcas router prestane odpovidat a vytizeni CPU vyleti na 100% a watchdog ho musi rebootnout. Dela to ale pouze jeden PC stroj ostatni jsou v pohode. Vcera jsem psal na support. Jedna 711 neustale pada s problemem Kernel failure..... je to hruza ...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

kdo někdy něco vyvíjel a opravoval tak ví že psát changelog je docela vopruz. Na druhou stranu, mají tam informační systém kam píšou problemy takže by to stačilo z toho jenom opsat.

Včera jsem nasadil v5.20 na 3 městský sektory + všechny klienty a všichni maji stejnej uptime po wifi jako APčko takže pohoda. Rychlosti teda nic míc, když se to dostane přes 15Mbit tak to je velká sláva :-(
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jo a ještě jedna věc... mám takovej pocit že Nkový klienti jsou hoodně nadržovaný rychlostí oproti Ačkovým. Ačkovej je rád když dá cca 20Mbit ale Nkovej dá cca 40Mbit!!! WTF? single sektor 20MHz A/N.

jo a navíc... včera jsem jenom tak do pár RB532 co tu mám na stole nahrál v5.20 a všechny se přetaktovaly na 400MHz!!! Vím že před několika dny jsem je zkoušel nataktovat na 400MHz a prostě nešly, teď s v5.20 se tam přepnuly sami a to jsou to starý ne r5 verze s 32Mbit ramky.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 11 years ago

hapi píše:jo a navíc... včera jsem jenom tak do pár RB532 co tu mám na stole nahrál v5.20 a všechny se přetaktovaly na 400MHz!!! Vím že před několika dny jsem je zkoušel nataktovat na 400MHz a prostě nešly, teď s v5.20 se tam přepnuly sami a to jsou to starý ne r5 verze s 32Mbit ramky.

Prave jsem napral 5.20 do RB532 a max frekvenci to porad umi jen 333, vice nastavit nejde.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ja tu mam ty 266MHz verze. ty se prepnuly na 400.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Vtipná chyba :-)
hapi píše:ja tu mam ty 266MHz verze. ty se prepnuly na 400.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 11 years ago

ludvik píše:Vtipná chyba :-)
hapi píše:ja tu mam ty 266MHz verze. ty se prepnuly na 400.

take mam 266MHz verzi a neprepnula se, takze se to nestava u vsech.
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 11 years ago

Abych teda Litevcům nekřivdil, tak po upgrade na 5.20 se mi na hodně místech zlepšila stabilita jak u NV2 tak u Nstreme. Někde beze změny.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Já bych řekl, že nás jenom trestají za to, že neumíme rozlišit Litevce od Lotyšů ...
Polk píše:Abych teda Litevcům nekřivdil, tak po upgrade na 5.20 se mi na hodně místech zlepšila stabilita jak u NV2 tak u Nstreme. Někde beze změny.
0 x