Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.19

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Verze 5.19

Příspěvekod okoun » 11 years ago

na tento provoz bych dal nstreme a budu na tom s latenci jeste o kousek lepe....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

no a vidíš to. On sice airmax je na tom latenčně hůř ale koukni se na ten spokeping jak několik pingů (šedá barva) ulítává těžce přes horní hranici grafu. Ano, vypadá to ok jenomže po nasazení nv2 tam nic takovýho neni a ping se drží daleko více průměrnýho pingu.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

a hlavne jako 15Mbit, co to je? dyt tohle se dela na Acku s latenci 0-1ms... Dyt na NV2ce v dualpol udelam 70Mbit s latenci 5ms a jeste si to ap stiha vrtat v nose...
Nevim jestli pouzivas dual pol anteny, ale pokud ne, tak i tak Nv2 udela cca. 40Mbit v single pol...

Stejne, kdyz se tak nad tim zamyslim - jak muze tdma mit takovy kopcovity graf latence? Dyt Nv2 to ma presne naopak - tece malo, latence sou vyssi - tece vice, latence klesa, resp. je stabilni, coz je na tomhle grafu presne naopak - spise mi to pripomina graf nstreme....
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Zas ste si zobrali len co vam vyhovuje. Ako ap je loco(asi vam nedochadza aky to zariadenie ma vykon) - tie latencie su koli tomu vykonu.....
Tie vypadky su sposobene vypadkami serveru kde je nainstalovany smokeping....

Ked sa mi bude chciet s tym serinkat...tak vam tu hodim objektivnejsie grafy...toto bolo len tak narychlo...ukazat ako dobre dokaze ist loco ako ap s 15 klientami....za tu cenu by vsetky mk krabicky zhoreli....kde to este sli tak...
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

aha loco jako ap - ja myslel ze to je klient, na ktereho pingas... Shoreli neshoreli, cena lepsi/horsi - ja na ten stozar polezu jen jednou za x roku, kdezto ty 2-3x, kdyz prvni koupis loco, pak rocket a pak zjistis ze to je k nicemu a pujdes tam dat toho tika :-D :D ale no flame - to byl jen joke ;)
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

No ja viem ze sa to mikrotik userom nepaci ale AP na Airmaxe su proste stabilnejsie. Páni ja mam APčka 2 roky stare na ktorych su pripojeni klienti s FW od 5.3 az po 5.5. posledneho polroka som to AP nemal otvorene..ziadne problemy s tym nie su. Ja som s tym 100% spokojny, neriesim odpajanie klientov, ziadne vysoke latencie a podobne veci ktore su pri mikrotikoch na dennom poriadku. Tak ako som tam ten sektor 2 roky dozadu nahodil, tak je tam dodnes a nik sa ho nechytil. Keby sme nemuseli upgrade FW pre tu bezpecnostnu dieru tak je tam dodnes 5.3.2 :).
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

midnight_man píše:No ja viem ze sa to mikrotik userom nepaci ale AP na Airmaxe su proste stabilnejsie. Páni ja mam APčka 2 roky stare na ktorych su pripojeni klienti s FW od 5.3 az po 5.5. posledneho polroka som to AP nemal otvorene..ziadne problemy s tym nie su. Ja som s tym 100% spokojny, neriesim odpajanie klientov, ziadne vysoke latencie a podobne veci ktore su pri mikrotikoch na dennom poriadku. Tak ako som tam ten sektor 2 roky dozadu nahodil, tak je tam dodnes a nik sa ho nechytil. Keby sme nemuseli upgrade FW pre tu bezpecnostnu dieru tak je tam dodnes 5.3.2 :).

Ale notááák, router status z ISPadmina hadam poznas - vidis ty uptime APcek s mikrotikem? ja jsem ty apcka nemel otvorene trosku dele.... (no flame)
Jinak ta 5.19 se mi jevi celkem stabilni, mam ji na par APckach + klientech na nem povesenych.
Import_16.jpg
Import_16.jpg (21.07 KiB) Zobrazeno 1897 x
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

midnight runner, napisane vystizne a jasne...:D, podobne u mna....
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

Pintero nemyslim uptime APčka :) Ale klientov.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

midnight_man píše:Pintero nemyslim uptime APčka :) Ale klientov.

Aha, sorry, asi nerozumim dobre slovensky, koncim flame.
Zpet k 5.19 prosim. Prosim moderatory o smazani prispevku vyse, ktere se netykaji tematu dekuji.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Pred par dny jsem nahrnul 5.19 do RB133c, ale nedela to dobrotu. Rbcko se obcas samovolne restartuje, nelze se do nej prihlasit, neprochazi internet. Na AP ho pripojene vidim. Predtim tam byla 5.14, jela v pohode.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

5.14 Ti tam chodila korektně? Jestli jsi to zkoušel jen na jednom kusu, tak to není moc vypovídající. Mě to chodilo s různýma 5kovýma verzema různě. Když tam chceš něco dělat, vytíží se to na 100% a pak prostě musíš počkat :) jinak občas to házelo taky kernel failure u některých kousků. I přesto, že se tam nejde zalogovat, tak rbčko bylo vždy funkční a natem přes to ikdyž je to vytížené na 100% dostaneš svých 9-10Mbit.
Nakonec jsem na ty 133ky hodil downgrade na 4.17 u klientů kteří to mají a je to celkem v pohodě. Před nějakou dobou jsem se 133tek zastával, ale fak nemá to cenu se s tím drbat, takže postupně upgraduju.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Jo, mam jich jeste nekolik na jinem AP s verzi 5.14 a tam jsou v pohode. Na tomhle AP jsem komplet sel na 5.19 a 133c to nepobrala (instaluji jen nejnutnesi baliky). Mam tam jeste 3 klienty s 133 a ty jedou, ale maji bez provozu (jen winbox) procak 14 - 20%. Je tam vsude zapnuty NV2.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

Pred chvili mi prestala prenaset data jedna ze dvou CM9 na RB600. Klienti byli pripojeni, zadny paket neprochazel. Druha karta bezela normalne. Verze 5.19 nahrana pred 4 dny.
Predtim tam byla vezre 5.2 s uptime vice nez 100 dni bez chyby.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 11 years ago

Pintero píše:Pred chvili mi prestala prenaset data jedna ze dvou CM9 na RB600. Klienti byli pripojeni, zadny paket neprochazel. Druha karta bezela normalne. Verze 5.19 nahrana pred 4 dny.
Predtim tam byla vezre 5.2 s uptime vice nez 100 dni bez chyby.



Verze 5.19 je shit.. otestováno na 3 vysílačích a cca 150 klientech ..zasekává to, nejde korektně ssh a hotspot, 100%CPU běžný jev.. downgrade :)
0 x