Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.19

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Verze 5.19

Příspěvekod Walkeer » 11 years ago

potvrzuji zlepseni CCQ u klienta RB711 5GHz, uvidime zda se prestane odpojovat
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

len aby to nebolo..take papierove zlepsenie ccq :D ako u UBNT..ccq 90% a nič nejde :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

Něco shnilého ve státě Lotyšském. NV2 sektor. Nko 1x1

Pokud mám všechny klienty na 5.19 tak to odpojuje všechny pravidelně. Nikdo nedrží ani 1den uptime. Stačí downgradovat jakéhokoliv klienta na 5.9 tak drží a žádný disconnect.

Rada od nich žádná. Tajně doufám že už to konečně v 5.20 opraví.
Přílohy
5.19.jpg
5.19.jpg (250.78 KiB) Zobrazeno 1820 x
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

Tak mi dnes niekto zrusil jeden Ačkovy spoj....ccq na jednej strane spadlo na 50%, spektral nemozem lebo to tie karty nevedia (ach jaj)...skusim vecer dat 5.19, mozno sa stane zazrak.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

já si včera všimnul jednoho novýho sajtu co tam je cca tak měsíc jak klient vesele up / down / up / down. Po proskenování okolí to bylo jasný. Z*urvenej starnet opět přeladil na náš kanál jeden ptp spoj jehož konce jsou cca 100m od našeho sajtu a míří konce přesně do nás. Jeho signál je na -60dB a to prostě neudržel ani nstreme ani NV2. Jestli v takovém prostření operujete vy co máte problem s odpojováním, nedá se nic dělat. Je to prostě příliš silný rušení.

Já sem provedl pár konfiguračních úprav a spustil starnet killer takže si myslim že do týdne přeladí.
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 11 years ago

hapi: Co je starnet killer?
0 x

Uživatelský avatar
divizna
Příspěvky: 371
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Praha

Příspěvekod divizna » 11 years ago

předpokládal bych, že traffic generator spolu s nstreme :) aspoň já to takhle někdy používám, když to jinak nejde.

Jinak zaujala mne tady v diskuzi poznámka, že nstreme protáhne max. 55 mbps ale nv2 víc. Já jsem teda zkoušel na ptp obojí, a rozdíl mezi nv2 a nstreme jsem nepozoroval, v případě áčka je maximum co z ptp na mikrotiku vytáhnu těch 55-57 Mbps TCP, v případě nka mi nstreme běhá až 74 Mbps. V obou případech 40 MHz kanál single polarizace a short preamble.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

no to je potíž. Na nízké rychlosti (rozuměj Ačko ve 20MHz) nemá nstreme nebo nv2 markantní rozdíl. Ovšem jak stoupá rate, nstreme nestíhá. Nejspíš je to dáno vinou omezení velikosti datovýho rámce u nstreme na max 4kB. Nko samo o sobě počítá s rámcem o velikosti max 8kB. To je hodně velkej rozdíl. NV2 na to jde ještě lépe proto je schopná z toho vytahnout tak obrovský čísla protože ona to nedělá na velikost datovýho rámce ale posílá tak dlouho dokud má čas (TDMA). No ale máme tu právě druhou vadu na kráse. Čim větší datovej rámec nebo čas, tim větší latence a tim horší propustnost na 1 tcp spojení. A protože NV2 nemá možnost nějakýho variabilního časování, stále tam bude nějaká minimální latence přes kterou to níž nepude. Už jenom z tohodle pohledu se člověk musí ptát jestli ubnt má TDMA tak jak se s tim chlubí. Je totiž docela dost možný že to tak vůbec neni. Testoval to někdo? U NV2 neni možný zabít klienta tak že pustim UDP test na jinýho klienta. Vždy se to při pokusu o zatížení snaží vyrovnat rychlostně na stejně nebo spíš každej dostane stejnej čas. Funguje to tak i u airmaxu? když zatížíte jednoho klienta zůstane latence na ostatní stejná?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

Nstreme v Ačku 108 mbps realny test TCP asi 70mbps max. v Nku normalka 90mbps

///Chlapi, taka otazka do pléna. Spadlo mi CCQ na jednej strane spoja (XR5 + XR5) chodilo to asi 95/95%...teraz je tam cca 50/90%. A neviem či rušenie, alebo po týchto burkach mohla odist niektora karta? Skusal som nejake frekvencie pod 5400...tam som dostal cca 90/90%.....lenze mozno sa jej stalo daco take...ze vyssie freq uz nezvlada. Je daky sposob ako by som prisiel na toto? Okrem vymeny :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

nějaká jebka tě ruší jestli máš stejný signály.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 11 years ago

jo signal ostal rovnaky....ach kua, co by som dal za spektral na ačkovych kartach, este skusim v noci obycajny sken...mozno na nieco pridem.
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 11 years ago

tak po upgrade jednej 433AH na 5.19 sa mi začalo vyskytovať v logoch niečo takéto :

Kód: Vybrat vše

05:26:44 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@5G: disconnected, registered to other interface
05:26:56 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@5G: connected
05:26:58 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@2G: disconnected, registered to other interface
05:26:59 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@2G: connected
05:26:59 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@5G: disconnected, registered to other interface
05:27:11 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@5G: connected
05:27:13 wireless,info 00:27:22:0C:97:DF@2G: disconnected, registered to other interface

je tam jeden stary sektor 2.4 GHz a jeden 5 GHz privod konektu po optike žiadne dalšie rádio na streche tam nieje .
Klient u ktorého sa toto prejavuje má Nano M5 takže nejak nechápem ako sa môže pripojovať k 2.4 G sektoru.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Hapi airmax co sa tyka latencii ide podstatne lepsie ako nv2.
spoj na airmaxe:
Obrázek (ten vypadok - bol vypadok servera...kde bezi smokeping)

Obrázek Tuto je ptm na airmaxe(ptm na nv2 nemam....), som max spokojny s airmaxom. V noci tahal klient s najhorsim signalom rychlostou okolo 15mbit/s(ako ap je loco), keby tam bol rocket latencie nestupnu...stuplo to pretoze ap bolo vytazene....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

no a ještě by to chtělo graf jak ta linka byla vytížená
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 11 years ago

Obrázek

ako ap je loco, pripojenych 17 ludi, vzdialenost klientov do 1km...
0 x