Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.18

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Re: Verze 5.18

Příspěvekod Majklik » 11 years ago

Jsem si 5.18 pokusně dál na pár kusů RB800 a RB433 a s překvapením zírám na OSPFv2 a i v3, že ABR routery přestaly přeposílal inter area routy? Posílají se jen vnitřní v arei (intra area) a předají se zvenčí jen externí routy (z obou stran je area type default). Jsem měl jen smůlu nebo se děje někomu také?
0 x

E95
Příspěvky: 4
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod E95 » 11 years ago

Zkusil jsem upgradovat spoj ( dvě RB711A-5Hn-MMCX) v nstremu z 5.14 na 5.18. Zlepšila se odezva o 1-2ms, ale dochází mi k rozpadu spoje na 3 sekundy cca každou půlhodinu s hlášením v logu "lost connection, not polled for too long". Po downgrade na 5.14 je vše v pořádku. Signál mám velmi dobrý Tx/Rx strenght je 25/25 dBm a Tx/Rx CCQ je skoro trvale 100/100. Mám něco špatně nastavené ve verzi 5.18 nebo je to chyba ? Díky za odpověď.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

na toto se blbe hleda odpoved, je to neco jako win na vice PC, nekde se chovaj tak, nekde onak...vzhledem k tomu ze RoS je delan jen na znamy HW, ted myslim RBcka, tak rozdilne chovani zrejme zpusobi prostredi ve kterem vysilas...no a tuto odolnost proti ruseni z okoli ladi mikrotici uz nejaky ten patek a solidni vysledek zrejme neuvidime ani ve verzi 6.x si myslim...jak vidno zde na foru, tak nekdo jede na 5.9, nekdo na posl.verzi a slapou ok...no je to mazec :P pro nejlepsi vysledky si dojdi jedinou metodou : pokus - omyl. Smutne, jsme testovaci panaci...

PW
0 x

E95
Příspěvky: 4
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod E95 » 11 years ago

pcwifi píše:na toto se blbe hleda odpoved, je to neco jako win na vice PC, nekde se chovaj tak, nekde onak...vzhledem k tomu ze RoS je delan jen na znamy HW, ted myslim RBcka, tak rozdilne chovani zrejme zpusobi prostredi ve kterem vysilas...no a tuto odolnost proti ruseni z okoli ladi mikrotici uz nejaky ten patek a solidni vysledek zrejme neuvidime ani ve verzi 6.x si myslim...jak vidno zde na foru, tak nekdo jede na 5.9, nekdo na posl.verzi a slapou ok...no je to mazec :P pro nejlepsi vysledky si dojdi jedinou metodou : pokus - omyl. Smutne, jsme testovaci panaci...

PW

No ještě jsem to vyzkoušel na spoji s jinými zařízeními RB433AH proti RB600A na 5G a GROOVE proti RB411AR na 2G vše v jiných umístěních a bohužel výsledek je shodný s rozdílem doby rozpojení (cca 2H). Domnívám se, že tam mají chybu nebo ji dělám já a musí se opravdu něco přenastavit.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 11 years ago

maji tam chybu neboj se nic :) dyt je to klasicky kocourkov, 5 vylepseni v nove verzi, 3 chyby stale z minula nevychytane a 2 nove vznikle...furt je co vylepsovat :lol:

vyloucil bych nutnost neco prenastavit ci poladit ze strany uzivatele.

PW
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Pred cca 14 dny jsem nahral 5.18 do RB493AH. Dnes sem jel resit poruchu a RB bylo v defaultu. Vsichni na urade se dusovali, ze to neresetovali. Stalo se tohle nekomu?

Edit: Vyreseno. Po druhem resetovani do defaultu jsem prisel na to , ze jak jsem resetoval a pouzil k tomu na spojeni tech dvou plosek tuzku, tak tam zustalo docela dost tuhy, ktera to resetovala. po vycisteni a prodrapani jehlou jede OK
0 x