Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.14

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 5.14

Příspěvekod lukas » 12 years ago

Nepozorujete nekdo u teto verze uplne, nebo castecne tuhnuti RB411(AH) a 711? Nahral jsem to zkusebne asi na 5 411tek a nějakou 711 a už mi 3x 411 uplne vytuhnula a na 1x 711ce prestal fungovat management. Data normalne tekla, ale nedalo se na to prihlasit, ani pres mac-telnet. Nacetla se pulka loga Mikrotik a dal nic. Pred upgradem na 5.14 to na verzi 5.9 fungovalo bez problemu.
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 12 years ago

RB411AH používám všude. V 5.14 prakticky vymizelo odpojování nv2. Jen na dvou místech ve 2,4GHz mi přestanou na neurčitý čas přes WDS téct data a pak se to opět vrátí zpět a funguje. V logu nic a je to trvale spojené. Jen na nějakou dobu nepřenáší.
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 12 years ago

Připoj se přes serial a nastav si tam 680MHz u té 411AH. Bude tam po upgradu asi jen 100MHz. Pak ti to poběží.
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 12 years ago

Nene, nejsem blbec, to mam samozrejme v poradku. Vypada to, ze to vyzere RAMku z nejakeho neznameho duvodu. Narazil jsem jeste na nekolik klientskych jednotek, ktere mely stejny problem, downgradoval jsem vsechno zpet na 5.9 a je to ok, takze zatim zustavam tady.
0 x

disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod disk » 12 years ago

To jsem neřekl a ani nemyslím.
Jen jsem to četl někde na fóru. Připojit přes RS232 a vrátit frekvenci zpět na 680MHz. Pak normálně běhá dál s 5.14.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

prdlajs, vlezeš do nabídky routerboard, settings a přepneš frkvenci na správnou, ok a restart. Žádnej seriak. Podmínkou je samozřejmě bios z tý verze takže bios, restart, změna frekvence, restart. Restart po upgradu biosu je důležitej předtim než se začne nastavovat něco v settingu.
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 12 years ago

A šlape vám v pohodě to na multi CPU mašinách případně na multicore ? Po zkušenostech s náhodnými restarty u ROS5.8 jsem velmi opatrný při upgradu na multicpu/multicore.. nicméně dneska jsem zariskoval a šoupnul do sítě nový core shaper -transparetní bridge- na i7, vypnutý HT, s ROS5.14. Má tam okolo 3000 manglů a 2000 QT a dává to docela s prstem v nose. při 200mbit trafficu. Vytlačil cca i 500mbit v pohodě (největší zatížení dělá firewall mangle podle profileru), víc jsem v labu nedovedl vygenerovat, slabý stroje se starými Xeony. Changelog o nějakých změnách ohledně x86 mlčí, jen jsem na foru mikrotika zaznamenal jakési prohlášení na půl huby, pardon, klávesnice, od normise, že by to mělo být lepší. Máte to někdo nasazený na P4 dualcore se zapnutým multicpu a bez problému? (na tom jenom routuju a posílám VLANy do cisca, a zdá se mi to sakra dejchavičný s ROS 4.17... tedy ne že by cpu lítalo do plnejch, to ani náhodou, ale jakoby to nestíhalo forwardovat traffic z/do VLAN na cisco obecně. Tenhle týden jsem se vyškolil se starým routerem a dvěma trojkovými Xeony, který sice měl CPU v pohodě, jenom se plážovaly, ale skrz proteklo max 150mbit... upgrade na i7 podle prvních testů o několik levelů výše.. ostatně to mi tady kdysi hapi doporučil, tak jsem konečně poslechl :-) ) Díky
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 12 years ago

Na strojích co mi to blblo s verzí 5.8 atd. jede 5.14 v pohodě. Asi to již vyřešili.
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 12 years ago

tak já mám zatím 10h uptime na nv2.
Jinak chci potvrdit, že 5.14 chodí OK jak na multicore tak multiCPU strojích. Testováno na strojích s dvěma xeony i na i7 i na stroji s dvěma quadcore xeony na supermicru. Žádný samovolný náhodný reboot jako na 5.8 se doposud nekonal (uptime 5 dní a víc).
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

jinak to nv2 je vyrazne lepsi na 5.14 ale tak kde je velmi silne ruseni se to stejne zas za cas rozpoji.
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 12 years ago

nv2 zatím uptime max 30hodin, potom zhruba po hodině 3-8 sekund rozpojení (disconnected, no response, connecting). Vypnul jsem/zapnul wlan a čekám co to bude dělat dál. (signal to noise 67dB, Tx/Rx CCQ 99/97 %, signal -50dB na všech chainech +- 4dB)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

patrik_ píše:nv2 zatím uptime max 30hodin, potom zhruba po hodině 3-8 sekund rozpojení (disconnected, no response, connecting). Vypnul jsem/zapnul wlan a čekám co to bude dělat dál. (signal to noise 67dB, Tx/Rx CCQ 99/97 %, signal -50dB na všech chainech +- 4dB)

viewtopic.php?f=5&t=9046&p=90975&hilit=nv2#p90855
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 12 years ago

na dvou zarizeni s balickem pro x86 se mi uz 2x (na kazdem) stalo, ze se za behu zarizeni vymazali useri a zustal defaultni admin bez hesla.
Kdyz jsem to restartoval, nacetlo se to spravne a useri tam byli jak maji. Nevim, jestli je to verzi, ale poprve mi to udelalo tesne po upgradu. Je to docela blbe, kdyz mi hlavni GW otevrena do Internetu udela takovy security issue. A zpusob jakym si to ohlidat jestli k tomu nedoslo znovu me zatim nenapada.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

aliney píše:na dvou zarizeni s balickem pro x86 se mi uz 2x (na kazdem) stalo, ze se za behu zarizeni vymazali useri a zustal defaultni admin bez hesla.
Kdyz jsem to restartoval, nacetlo se to spravne a useri tam byli jak maji. Nevim, jestli je to verzi, ale poprve mi to udelalo tesne po upgradu. Je to docela blbe, kdyz mi hlavni GW otevrena do Internetu udela takovy security issue. A zpusob jakym si to ohlidat jestli k tomu nedoslo znovu me zatim nenapada.


5.14 mam na GW (x86) s uptime cca 50 dnu a funguje bez problemu. Nedokazu ti rict v cem muze byt problem, ale abys mel jistotu, udelej nekdy v noci reset do defaultu a postupne to obnov z exportu, pripadne odisnatluj vsechny nepotrebne balicky = wireless atd.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

mam podezreni, ze nefunguje korektne pcq queue type , konkretne rate limit , kdyz je nastaveny klasifikator podle adresy a portu .
Kdyz je to nastaveno jen na adresu , funguje to korektne .
Zjisteno ve verzi 5.14

muzete to nekdo testnout take ?
0 x