Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.12

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Matik
Příspěvky: 13
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 5.12

Příspěvekod Matik » 12 years ago

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč nejde se z verze 4.11 přes mac telnet dostat do RB 711. Vím že se tam do RB 711 dávají nějaká pravidla, že se do nich nedá přihlásit ani přes winbox na dálku, ale pokud všechno odstranim tak stejne se do nich pres mac-telnet nedostat. Pustim si winbox a přes wireless-registration- kliknu na MT přes pravé tlačítko a dám Mac telnet. Chce to po mě přihlášení a když vše zadám tak se objeví Trying ....a potom se odpojí. Je na vině že jdu z nižší verze na novější? Nebo se musí ve verzi 5.x někde něco povolit aby mac telnet chodil? Diky
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

aa
Naposledy upravil(a) honzam dne 04 Feb 2012 21:11, celkem upraveno 1 x.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Pri ciste instalaci na ssd a restore zalohy co bezela take na 5.12 nejede ssh, nejdriv sviti cervene v services, vypnutim zapnutim sice jakoby se tvari ze bezi ale nejde se spojit. problem s tim ze nenageneroval certifikaty, kdyz se udela reset configurace do defaultu tak pak prozmenu v services ssh vubec neni..Dneska zkusim downgrade na 4.17 + reset konfigurace zdali se udelaji ty certifikaty. Setkal se stim nekdo?
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

dantasik píše:Pri ciste instalaci na ssd a restore zalohy co bezela take na 5.12 nejede ssh, nejdriv sviti cervene v services, vypnutim zapnutim sice jakoby se tvari ze bezi ale nejde se spojit. problem s tim ze nenageneroval certifikaty, kdyz se udela reset configurace do defaultu tak pak prozmenu v services ssh vubec neni..Dneska zkusim downgrade na 4.17 + reset konfigurace zdali se udelaji ty certifikaty. Setkal se stim nekdo?

Mne cosi podobne spravilo na x86 po resete konfiguracie na verzii 3.x aj 4.x pisalo feature is not implemented, po upgrade na 5.xx ok..tak neviem.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Tak mohu potvrdit, ze u verzi 5.x (asi u vsech dle fora mikrotik.com) je nejakej problem, ze to nenageneruje klice k ssh. Proc a jak to netusim. Kazdopadne downgrade na 4.17, restart a hned pri prvnimnajeti to nagenerovalo klice a po naslednym upgradu je to jen nejak pregenerovalo a je to uz OK. Ale pozor at si neuriznete vetev ze ta 4.17 nezna sitovky :))
0 x

testovaci.kralik
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod testovaci.kralik » 12 years ago

Zdravím....jsem zase jeden z Vás...testovací králík

Mám návod na krásný pracovní týden - další chyba verze 5.12.
Dnes jsem instaloval klienta MIKROTIK: EapBoard 18 dBi anténa + MikroTik RB711 (5GHz). Spoj na A. Výchozí verze 5.6...Hodnoty signálu TX 60, RX 62 - vše fungovalo do doby, kdy jsem udělal upgrade z 5.6 na doporučovanou 5.12 + upgrade FW. V této chvíli spadl TX z 60 na 86, RX zůstal na 62.
Nepomohlo nic - downgrade na 5.6, 4.17 a zpět na 5.6.
Údajně je třeba RB přehrát přes netinstall.

Tady máte krásný návod, jak pracovat celý týden....krásný týden lítání po klientech.....tedy pokud u více klientů na dálku nainstalujete další špatnou verzi MK.

testovací králík.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

az na to, ze to neni verzi RoSu, ale vadnou RB711kou..........
0 x

testovaci.kralik
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod testovaci.kralik » 12 years ago

net.work píše:az na to, ze to neni verzi RoSu, ale vadnou RB711kou..........


to jsem si myslel také, když se mi to stalo na prvním....proto jsem použil další kus stejného modelu....stejný postup na dvou strojích - výsledek stejný.... že by dva stejné stroje, které bezproblémů fungují s MK 5.6 "odešly" po nahrátí 5.12?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

ta chyba signálu se projeví až po určité době běhu. Asi jsi se zrovna trefil s upgradem a proto se ti zdá že za to může 5.12
viewtopic.php?f=7&t=8233&hilit=nechce+se+p%C5%99ipojit&start=435
0 x

testovaci.kralik
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod testovaci.kralik » 12 years ago

Další chyba verze 5.12....

Nevím, co mě to napadlo, ale zkusil jsem 5.12 x86 nahrát na WRAP (5E).
Interface - ethernetové porty jsou vidět
interface - wlan porty nejsou vidět

Bezdrátoví klienti jsou připojeni, data tečou....
ale v Wireless - registration je interface u připojených klientů "unknown"....

Ví někdo, proč tvůrci MK pouští takové katastrofální verze?
Asi proto, aby je testovací králíci otestovali....
Tvůrci MK by si měli vytvořit vlastní testovací tým....a nezneužívat k testování poskytovatele....

Pokud by někdo psal výrobcům MK, prosím - ať opraví kopírovaní textu s diakritikou....děkuji.
0 x

testovaci.kralik
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod testovaci.kralik » 12 years ago

Dodatek....
po downgrade na 3.30 vše OK

Zkusil jsem 5.12 nahrát na jiný kus....interface OK....po restaru wlan porty se nezobrazují...
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

testovaci.kralik píše:Dodatek....
po downgrade na 3.30 vše OK

Zkusil jsem 5.12 nahrát na jiný kus....interface OK....po restaru wlan porty se nezobrazují...


Napiš jim sám. Nejlépe přilož printscreen a vygeneruj supout.rif. To vše zašli na support@mikrotik.com
Pokud se to nenahlásí opravené to nebude
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

testovaci.kralik píše:Další chyba verze 5.12....

Nevím, co mě to napadlo, ale zkusil jsem 5.12 x86 nahrát na WRAP (5E).
Interface - ethernetové porty jsou vidět
interface - wlan porty nejsou vidět

Bezdrátoví klienti jsou připojeni, data tečou....
ale v Wireless - registration je interface u připojených klientů "unknown"....

Ví někdo, proč tvůrci MK pouští takové katastrofální verze?
Asi proto, aby je testovací králíci otestovali....
Tvůrci MK by si měli vytvořit vlastní testovací tým....a nezneužívat k testování poskytovatele....

Pokud by někdo psal výrobcům MK, prosím - ať opraví kopírovaní textu s diakritikou....děkuji.


sorry ale to co jsi udělal ty je jak nainstalovat windows 7 na pentium. Wrap je dneska extrémně zastaralá platforma která se už nevyrábí a pro kterou se mikrotik neodlazuje extra takže stěžovat si na to je tak trochu mimo mísu. Pokud chceš aby to fungovalo, kup si RBčko. RB411 + karta případně RB711 ti to plně nahradí a bude to výkonější.
0 x

testovaci.kralik
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod testovaci.kralik » 12 years ago

hapi píše:
testovaci.kralik píše:Další chyba verze 5.12....

Nevím, co mě to napadlo, ale zkusil jsem 5.12 x86 nahrát na WRAP (5E).
Interface - ethernetové porty jsou vidět
interface - wlan porty nejsou vidět

Bezdrátoví klienti jsou připojeni, data tečou....
ale v Wireless - registration je interface u připojených klientů "unknown"....

Ví někdo, proč tvůrci MK pouští takové katastrofální verze?
Asi proto, aby je testovací králíci otestovali....
Tvůrci MK by si měli vytvořit vlastní testovací tým....a nezneužívat k testování poskytovatele....

Pokud by někdo psal výrobcům MK, prosím - ať opraví kopírovaní textu s diakritikou....děkuji.



sorry ale to co jsi udělal ty je jak nainstalovat windows 7 na pentium. Wrap je dneska extrémně zastaralá platforma která se už nevyrábí a pro kterou se mikrotik neodlazuje extra takže stěžovat si na to je tak trochu mimo mísu. Pokud chceš aby to fungovalo, kup si RBčko. RB411 + karta případně RB711 ti to plně nahradí a bude to výkonější.



Souhlasím s tebou... Jak jsem psal...zkusil jsem to - na stole - byl to jen test....Wrap je osazen CM9....jednou je vidí jednou ne...
V ostrém provozu mám na Wrapech 3.30....

Četl jsi mé poznámky k 5.12 na RB 711? Sdělíš tvé názory na 5.12?
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 12 years ago

Muj nazor je, ze posledni dobra 5.x verze je 5.9.
Ta se me nikde nesekla.
0 x