Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.12

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 5.12

Příspěvekod keksik » 12 years ago

midnight_man píše:RB1100, hlavna GW..zatial 4 hodiny bezi :D :mrgreen:

Ty maas teda nervy zo zeleza :mrgreen:
Uz to ma niekto nahodene na x86 dual-core stroji?
0 x

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 12 years ago

losos píše:niekto sa tu pytal na stabilitu poslednych ROS na x86 - mam nahodenu 5.11 asi 2mesiace a vpohode. Sam som si ju pokaslal ked som tam chcel dat nudzovku pre vypadok siete - okresanu verziu pre monitoring Duda co nam bezi na inom stroji. S tym to nefungovalo dobre, ale ked som ho dal prec tak zasa slape normalne. s touto 5.12 este pockam ako bude fungovat.

Potvrdzujem, 5.11 rock-stable u mna ci uz na RB4xx alebo x86.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

u těch náhodných resetů bylo v logu co? mám také resety ale nevím jestli za to nemůže UPSka, v logu mám že je problém s napájením, tak nevím co máte vy?
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

nevim jestli je to problem je 5.12 ale po prepnuti r52Hn na AP do rezimu 20/40 mhz a/n sel receive signal snad o 20 db dolu misty, po nastaveni z5 na 20 a/n vse ok tak teda nevim asi je co ladit jeste.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 12 years ago

okoun píše:u těch náhodných resetů bylo v logu co? mám také resety ale nevím jestli za to nemůže UPSka, v logu mám že je problém s napájením, tak nevím co máte vy?


to u restartov napise v drvivej vacsine - to aby si nahodou nevycital chybu :-)
jaaaaj, mna toto uz normalne serie. keby mam troska viac casu, tak sa zacnem troska ucit a prejdem na klasicky linux :?
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 12 years ago

ze srandy jsem to nahodil tady na volny i7 PC. 5 hodin to bezi bez restartu. Nechal jsem na tom bezet btest a nejaky routovani. Takze to vypada ze to fakt asi opravili
0 x

PsychoTronix
Příspěvky: 41
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod PsychoTronix » 12 years ago

Postřehnul jsem jen já nebo i někdo jiný, že se nejde přihlásit u této verze přez WebFig...
pokaždý: Authentication failed: invalid username or password.

Zadávám to opravdu správně... přez winbox a ssh v pohodě ale přez webfig s touhle verzí nejde ani jeden uživatel...
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

ted sem to zkousel, nemam s tim problem... X86
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

tak jsem upgradoval jeden x86 router z 5.4 na 5.12 a zda se mi, ze se lehce snizila zatez cpu ve spickach - z puvodnich cca 15% na 10%, pritom pps i Mbps sou +- stejne..
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

Tak tohle je znama vec. Ve verzi 5.7 delali nejake optimalizace jadra.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

diky za info, tohle sem nevedel
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

kde si přišel na to že udělaly optimalizace jádra?
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

http://www.ispforum.cz/viewtopic.php?f= ... =15#p78133

Kvuli tomu jsem to nastazoval na RB450G, jinak by tam byla do dneska 3.30.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

:-D jo ano, to platí jenom pro RBčka a ještě jenom když přepneš interfaces queue na only-hardware-queue. Na x86 to vliv nemá a nebo jenom mizivej.

jo a můžu tě ubezpečit že to neni pravda :-)
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 12 years ago

Pozoruji na 5.12 zajimavé chování u OSPF/BGP/LDP/VRRP. Pozorováno na RB1100AHx2, 1100AH, 450G. Pokud mám bridge interface a na něm pověšený OSPF/BGP, tak po rebootu nevidí jaká IP adresa je na daném bridge interface (ale je tam, funguje a dá se na ni spojit), musím bridge zakázat a povolit ručně a rozjede se to všechno. U VRRP se to chová tak, že VRRP skrz ten bridge nevidí ven a vzájemně se neslyší dva routery (takže oba si lokálně tvrdí, že jsou master).

Dále nám v 5.12 zviditelnili podporu pro BFD ve Winboxu, asi to už považují za produkční stav (přítomno od 4.5). Nicméně se mu evidentně nelíbí, pokud chci BFD zároveň použít pro OSPF i BGP pro testování jedné linky (hlásí ji to podivně down z jedné strany). Potom mi trvá problém s tuhnutím OSPF po dni/dvou běhu, pokud je použit network-type NBMA (děje se na RB411AR a 493AH).
0 x