Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.12

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 5.12

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

jeste chybi torrent klient :) Ale asi to musi byt, protoze to lidi chteji a obyc krabicky tyhle veci umi.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 12 years ago

jo nějakej download manažer by k tomu bodnul :lol:

tak od včera je mým domácím AP/NAS Alix s N kartou :wink:
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

dobrý no.. a já se na podzim drbal s debianem na alixu, abych měl v kanclu nasko se sambou
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

no vidíš co děláš. Přitom extra pro alixe tu máme voyage linux založenej na debianu s minimem obsazenýho prostoru samotnym OS a je schopnej běžet v read only file systemu a nebo freenas.org kde je všechno hotové. To mikrotiku bych tohle fakt nedával. Už se někdo zeptal co je k tomu vedlo? To jako chtělo tolik lidí SMB server že jsem si toho na zahraničnim foru nevšimnul? Dál jsem si nějak nwevšimnul RB platformy ke který lze rozumně připojit nějaký disk. Rozumně nepovažuju USBčkem.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Když jsem po nich chtěl, aby byla možnost povolit příjem RA na rozhraní, tak mi bylo odpovězeno, že RBčka jsou routery a ty že to mají mít kategoricky vypnuté ... přitom bez toho tam nedostaneš ipv6 defaultu jinak, než ručně nebo přes ospf. A hle - najednou tam je samba. By mě zajímalo, co má takováhle věc vůbec co dělat na routeru.

Podobně jsem se divil, že u RB1100AH mám jen 40MB HDD (NAND). Odpovězeno bylo, že je to router a pro ROS to pohodlně stačí. Přitom to bylo v threadu o virtualizaci, pro kterou se přeci jenom pár mega navíc sakra hodí ... A najednou máme sambu, pro kterou ovšem nemáme moc místa a musíme si kupovat SDčka, nebo co to tam vlastně jde strčit. Ještě že to nepoužívám, takže mi to žíly nerve. Jenom mě rozčiluje, že jsem si podle datasheetu koupil 512MB NAND. A ono prd, NAND size may be vary.

Objednali jsme si RouterMaxxy (www.maxxwave.com). Dodávají to s mikrotikem. Ale jestli mě budou dlouho rozčilovat - do tohodle dostanu libovolný linux vcelku pohodlně. Škoda, že zatím taková RB450G nemá konkurenci. Ale vyšší modely už jo.

Vedlo je k tomu podle mě spíš to, že mac server moc dobře nefunguje, s FTP se bfu moc nekamarádí, takže potřebovali "okolní počítače".

hapi píše:no vidíš co děláš. Přitom extra pro alixe tu máme voyage linux založenej na debianu s minimem obsazenýho prostoru samotnym OS a je schopnej běžet v read only file systemu a nebo freenas.org kde je všechno hotové. To mikrotiku bych tohle fakt nedával. Už se někdo zeptal co je k tomu vedlo? To jako chtělo tolik lidí SMB server že jsem si toho na zahraničnim foru nevšimnul? Dál jsem si nějak nwevšimnul RB platformy ke který lze rozumně připojit nějaký disk. Rozumně nepovažuju USBčkem.
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 12 years ago

Ma nekdo vyzkouseno, zda to bezi na vicejadrovym X86? posledni 3 verze byly nepouzitelny. Samovolny restarty nekolikrat denne atd...
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 12 years ago

hapi píše:no vidíš co děláš. Přitom extra pro alixe tu máme voyage linux založenej na debianu s minimem obsazenýho prostoru samotnym OS a je schopnej běžet v read only file systemu a nebo freenas.org kde je všechno hotové. To mikrotiku bych tohle fakt nedával. Už se někdo zeptal co je k tomu vedlo? To jako chtělo tolik lidí SMB server že jsem si toho na zahraničnim foru nevšimnul? Dál jsem si nějak nwevšimnul RB platformy ke který lze rozumně připojit nějaký disk. Rozumně nepovažuju USBčkem.

buď v klidu, vyndal jsem z toho cf s freenas a nahodil ros, ale teď už tam je zpátky freenas, s tikem to šlo pomalejc a padalo kopírování větších souborů
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

RB1100, hlavna GW..zatial 4 hodiny bezi :D :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

to ludvik... dobrá ale proč tedy má samba extra usery když se mohly použít systemový useři.

Já jim tam napíšu proč je v routeru samby když stále mluví o tom že to má bejt router.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Nevím :-)

Ale nejspíš to tam někdo dobastlil na poslední chvíli, je to nejjednodušší řešení. Museli by totiž upravit i ty svá přístupová práva.
hapi píše:to ludvik... dobrá ale proč tedy má samba extra usery když se mohly použít systemový useři.
0 x

lukas-svk
Příspěvky: 126
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod lukas-svk » 12 years ago

tiez som sa cudoval .. samba, to fakt mohli spravit balik .. taketo blbosti.
Namiesto toho aby pridali moznost ovplyvnovat conntrack cez nejaku sadu pravidiel (selective connection tracking)
, urobili konecne pouzitelnym integrovany switch v rbckach,
nainplementovali conntrackd a podobne .. tak riesia sambu ..

btw to tuhnutie na x86 .. pisali na fore ze to bude fixnute v 5.12 avsak v changelogu to nie je .. treba testnut :)

edit: ja som dal teraz na 450G 5.12 tak uvidime
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

kdepak v te 5.12 najdu nastaveni te samby nejak to nevidim ..
0 x

cup
Příspěvky: 66
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod cup » 12 years ago

IP - SMB
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

nj jsem slepec, ale stejne me tu sambu nechteji videt win. +dalsi problem je ze mi winbox prestal videt interfejsy, takze tato verze asi nic moc stable nebude
0 x

losos
Příspěvky: 110
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod losos » 12 years ago

niekto sa tu pytal na stabilitu poslednych ROS na x86 - mam nahodenu 5.11 asi 2mesiace a vpohode. Sam som si ju pokaslal ked som tam chcel dat nudzovku pre vypadok siete - okresanu verziu pre monitoring Duda co nam bezi na inom stroji. S tym to nefungovalo dobre, ale ked som ho dal prec tak zasa slape normalne. s touto 5.12 este pockam ako bude fungovat.
0 x