Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.11

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
kandym
Příspěvky: 5
Registrován: 12 years ago

Re: Verze 5.11

Příspěvekod kandym » 12 years ago

S tym packet loss to bolo aj u mna tak. Ale už pri nejakých 80Mbit, Presne pre túto chybičku som upgradoval z 4.17 na 5.9 :|
0 x

preisler_j
Příspěvky: 6
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod preisler_j » 12 years ago

Dobrý večer.
(Podotýkám, že jsem, slušně řečeno po přečtení předchzích příspěvků, naštvaný. Uvedené příspěvky mě utvrzují v tom, co jsem se na tomto fóru již dříve dočetl...)
Neřadím se mezi amatéry ve využívání MK....ale po pravdě sem tam se na tyto stránky podívám, jestli je zde nějaká možnost zdokonalení sítě....
Přesto musím uveřejnit následující slova.....uvedená slova jsou z praxe, nejsou od stolu, nejsou z laboratorních podmínek....

Zdravím všechny "testovací králíky" dalších a dalších chybných verzí - přesněji verzí s chybama...kdysi jsem byl také jeden z Vás...
Dám Vám doporučení - všeobecně známé doporučení....
"Nesahejte na to, co funguje"
- hraniční servery mám na x86 verze 5.7 (omezují IPV4 i IPV6, fungují tunely i další běžné funkce jsou OK), přívody alcoma 10GHz + 17GHz, trafic 88Mbits + 384Mbits - reálně 70Mbits + 300Mbits...na obou přívodech nastavitelný 24 portový switch jako WLAN porty....
- vysílací routery na hlavy 3.30
- páteře alcoma 10GHz a ubnt 5GHz pásmo "n".
- mimo jiné již zde zveřejněné problémy (průsery...např restarty PC s x86, tunely....) .....přidám dalšíá - nstreme ani dual nstreme se v zarušeném prostředí na nových verzích MK nedájí použít...při vyšším zatížení se v zarušenějším prostředí spoje rozpadají.....pokud používáte OSPF nebo BGP jsou nové verze cestou do záhuby - resp. do problémů....do výpadků... kdo z Vás che mít na síti výpadky?

Uvedená konfigurace funguje několik měsíců...bez zbytečných restartů....výpadků...myslím, že vo tom to je - aby měl poskytovatel minimum problémů.....
Rád síť vylepším, ale rád bych se dočetl o 100% funkční verzi.....(to bude asi problém....)

Doufám, že tyto řádky nikdo nesmaže .... musel bych si Vás, pánové administrátoři, přestat vážit....

Pozn.: Také si nekupujete auta s výrobní vadou.....a nejezdíte několikrát měsíčně do servisu, aby Vám závadu opravili ...

Ať SW MK otestuje výrobce....ne klienti na stole nebo v ostrém provoze, a pak tady bez efektu na vyřešení daných píší...

PS: "konec testovacím králíkům"

HP.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

preisler_j píše:...(Podotýkám, že jsem, slušně řečeno po přečtení předchzích příspěvků, naštvaný....

to já jsem byl taky, když jsem viděl že zbytečně rveš svůj příspěvek do 4 různých témat

preisler_j píše:Neřadím se mezi amatéry ve využívání MK....

zato v používání fóra asi ano. Myslíš že Tvůj příspěvek bude líp vidět, když ho nacpeš do fóra vícekrát? Ostatní to bohužel jen zvedne ze židle, jiní si řeknou, co je to proboha za......

preisler_j píše:....uvedená slova jsou z praxe, nejsou od stolu, nejsou z laboratorních podmínek....

výborně, nikdo z laboratoře sem bohužel většinou nepřispívá

preisler_j píše:Zdravím všechny "testovací králíky" dalších a dalších chybných verzí - přesněji verzí s chybama...kdysi jsem byl také jeden z Vás...

ale už nejsi jeden z nás, už nejsi králík, prozřels, Tvá mysl je již čistá. Vzali Tě k sobě vesmírní lidé a my se máme přidat, ne?

preisler_j píše:Dám Vám doporučení - všeobecně známé doporučení....
"Nesahejte na to, co funguje"

Ne, to ne, to nemůže být pravda. Vždycky jsem byl králík, a teď, teď se mi zhroutil celý svět. Nemám tedy upgradovat s každou novou verzí, a mám nechat všechno tak jak je, když to funguje? Ó veliký, jak jsi moudrý....
Dobrá tedy, žádná novina. Řekl bych, že to je celkově v IT asi jedno ze základních, neli přímo základní pravidlo.

preisler_j píše: - hraniční servery mám na x86 verze 5.7 (omezují IPV4 i IPV6, fungují tunely i další běžné funkce jsou OK), přívody alcoma 10GHz + 17GHz, trafic 88Mbits + 384Mbits - reálně 70Mbits + 300Mbits...na obou přívodech nastavitelný 24 portový switch jako WLAN porty....
- vysílací routery na hlavy 3.30
- páteře alcoma 10GHz a ubnt 5GHz pásmo "n".
- mimo jiné již zde zveřejněné problémy (průsery...např restarty PC s x86, tunely....) .....přidám dalšíá - nstreme ani dual nstreme se v zarušeném prostředí na nových verzích MK nedájí použít...při vyšším zatížení se v zarušenějším prostředí spoje rozpadají.....pokud používáte OSPF nebo BGP jsou nové verze cestou do záhuby - resp. do problémů....do výpadků... kdo z Vás che mít na síti výpadky?

Uvedená konfigurace funguje několik měsíců...bez zbytečných restartů....výpadků...myslím, že vo tom to je - aby měl poskytovatel minimum problémů.....
Rád síť vylepším, ale rád bych se dočetl o 100% funkční verzi.....(to bude asi problém....)

tohle bych zkrátil, mohlo by to vypadat třeba následovně:
používám 5.7 a 3.30, blááá blááá blááá

preisler_j píše:Doufám, že tyto řádky nikdo nesmaže .... musel bych si Vás, pánové administrátoři, přestat vážit....

no, jeden příspěvek bych nechal, duplicity doporučuju smazat.

preisler_j píše:Pozn.: Také si nekupujete auta s výrobní vadou.....a nejezdíte několikrát měsíčně do servisu, aby Vám závadu opravili ...

takže různé více či méně časté svolávací akce každého výrobce aut jsou jen tak, abys pokecal s obchodníkem co je nového?

preisler_j píše:Ať SW MK otestuje výrobce....ne klienti na stole nebo v ostrém provoze, a pak tady bez efektu na vyřešení daných píší...

každý výrobce software testuje mimojiné na uživatelích, testováním nejde navodit uplně každá situace. Pravdou je, že některé firmy testují na uživatelích více....

preisler_j píše:PS: "konec testovacím králíkům"

ámen

preisler_j píše:HP.

No Harry Pottere, v Bradavicích už je konečně bezpečno ;)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

to preisler_j: můžeš uvést konkrétní příklady? nějak jsem se nedozvěděl co že ti to nefunguje nebo co se ti děje v síti (nebo v hlavě). Na OSPFko mi nešahej. Pokud víš jak to spráně nastavit, neni problem.

OT: slyšel jsem že Klímovi na Kleti chyběl oponent... asi začnu chodit na školení :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

hapi píše:to preisler_j: můžeš uvést konkrétní příklady? nějak jsem se nedozvěděl co že ti to nefunguje nebo co se ti děje v síti (nebo v hlavě). Na OSPFko mi nešahej. Pokud víš jak to spráně nastavit, neni problem.

OT: slyšel jsem že Klímovi na Kleti chyběl oponent... asi začnu chodit na školení :-D

A to mas na Klet takovej kousek...
0 x

preisler_j
Příspěvky: 6
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod preisler_j » 12 years ago

hapi píše:to preisler_j: můžeš uvést konkrétní příklady? nějak jsem se nedozvěděl co že ti to nefunguje nebo co se ti děje v síti (nebo v hlavě). Na OSPFko mi nešahej. Pokud víš jak to spráně nastavit, neni problem.

OT: slyšel jsem že Klímovi na Kleti chyběl oponent... asi začnu chodit na školení :-D


OSPF mi funguje...i BGP...asi vím jak jej nastavit....funguje několik měsíců bez jakýchkoliv problémů..s tím nemám problém... 3.30, 4.17, 5.7...
- co nefunguje - něco jsem již uvedl....od verze 5.9 nepravidelné restarty x86 - můj případ i 3x za noc....někdy "jen" 3xdo týdne
- rozpady bezdrátových spojů s i bez nstreme v zarušenějším prostředí - od verze 5.7 ( po přechodu na 3.30 nebo 4.17 vše OK) - vysvětlí mi to nějaký superexpert?
- na RB750 MK 5.9 - MK neomezoval 1xC simple....Restart nepomohl.....Proč??? Zná někdo odpověď? Po downgrade na 5.7 vše OK

- pokud se chce někdo zeptat (lamy, superexperti....) na další konkrétní informace o fungující konfiguraci, fungujícím nastavení, potřebné a zajímavé scripty...napište... nemám problém je zveřejnit....
- zveřejňuji minusy, ale rád i pomůžu - třeba i lamám, vy superexperti... (také jsem kdysi začínal z nuly, tak jako většina z vás....)
0 x

preisler_j
Příspěvky: 6
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod preisler_j » 12 years ago

Leeonek píše:
preisler_j píše:...(Podotýkám, že jsem, slušně řečeno po přečtení předchzích příspěvků, naštvaný....

to já jsem byl taky, když jsem viděl že zbytečně rveš svůj příspěvek do 4 různých témat

preisler_j píše:Neřadím se mezi amatéry ve využívání MK....

zato v používání fóra asi ano. Myslíš že Tvůj příspěvek bude líp vidět, když ho nacpeš do fóra vícekrát? Ostatní to bohužel jen zvedne ze židle, jiní si řeknou, co je to proboha za......

preisler_j píše:....uvedená slova jsou z praxe, nejsou od stolu, nejsou z laboratorních podmínek....

výborně, nikdo z laboratoře sem bohužel většinou nepřispívá

preisler_j píše:Zdravím všechny "testovací králíky" dalších a dalších chybných verzí - přesněji verzí s chybama...kdysi jsem byl také jeden z Vás...

ale už nejsi jeden z nás, už nejsi králík, prozřels, Tvá mysl je již čistá. Vzali Tě k sobě vesmírní lidé a my se máme přidat, ne?

preisler_j píše:Dám Vám doporučení - všeobecně známé doporučení....
"Nesahejte na to, co funguje"

Ne, to ne, to nemůže být pravda. Vždycky jsem byl králík, a teď, teď se mi zhroutil celý svět. Nemám tedy upgradovat s každou novou verzí, a mám nechat všechno tak jak je, když to funguje? Ó veliký, jak jsi moudrý....
Dobrá tedy, žádná novina. Řekl bych, že to je celkově v IT asi jedno ze základních, neli přímo základní pravidlo.

preisler_j píše: - hraniční servery mám na x86 verze 5.7 (omezují IPV4 i IPV6, fungují tunely i další běžné funkce jsou OK), přívody alcoma 10GHz + 17GHz, trafic 88Mbits + 384Mbits - reálně 70Mbits + 300Mbits...na obou přívodech nastavitelný 24 portový switch jako WLAN porty....
- vysílací routery na hlavy 3.30
- páteře alcoma 10GHz a ubnt 5GHz pásmo "n".
- mimo jiné již zde zveřejněné problémy (průsery...např restarty PC s x86, tunely....) .....přidám dalšíá - nstreme ani dual nstreme se v zarušeném prostředí na nových verzích MK nedájí použít...při vyšším zatížení se v zarušenějším prostředí spoje rozpadají.....pokud používáte OSPF nebo BGP jsou nové verze cestou do záhuby - resp. do problémů....do výpadků... kdo z Vás che mít na síti výpadky?

Uvedená konfigurace funguje několik měsíců...bez zbytečných restartů....výpadků...myslím, že vo tom to je - aby měl poskytovatel minimum problémů.....
Rád síť vylepším, ale rád bych se dočetl o 100% funkční verzi.....(to bude asi problém....)

tohle bych zkrátil, mohlo by to vypadat třeba následovně:
používám 5.7 a 3.30, blááá blááá blááá

preisler_j píše:Doufám, že tyto řádky nikdo nesmaže .... musel bych si Vás, pánové administrátoři, přestat vážit....

no, jeden příspěvek bych nechal, duplicity doporučuju smazat.

preisler_j píše:Pozn.: Také si nekupujete auta s výrobní vadou.....a nejezdíte několikrát měsíčně do servisu, aby Vám závadu opravili ...

takže různé více či méně časté svolávací akce každého výrobce aut jsou jen tak, abys pokecal s obchodníkem co je nového?

preisler_j píše:Ať SW MK otestuje výrobce....ne klienti na stole nebo v ostrém provoze, a pak tady bez efektu na vyřešení daných píší...

každý výrobce software testuje mimojiné na uživatelích, testováním nejde navodit uplně každá situace. Pravdou je, že některé firmy testují na uživatelích více....

preisler_j píše:PS: "konec testovacím králíkům"

ámen

preisler_j píše:HP.

No Harry Pottere, v Bradavicích už je konečně bezpečno ;)


Nic rozumného k tématu nemáš?
Nepřidáš nějaké plus nebo minus?
Mimo to, co jsi napsal, k tématu nemáš? Co by pomohlo i jiným?
Když se ti zhroutil celý život....neoběsíš se...že ne....?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

hmm, na to neni odpověď. v5.9 mám všude na síti a když myslim všude, tak myslim uplně všude včetně hlavní GW.

jestli ti padá nstreme, tak nevim no, nám tu jedou. HW retries máš na 15? bez toho ani nezkoušim rychlostí test.

Ano, známej má nstreme dual a sem a tam se rozpojuje. Víc nevim. Já jenom vim že na stole mě z nepochopitelnýho důvodu dělal nstreme dual 15ms latenci sám od sebe a na v4.17 tam bylo 0ms. Nevim, nstreme dual už nemáme a navíc to bylo před skoro rokem a to byla v5 v plenkách.

Na simple queue bych vůbec nekoukal. Každá druhá verze má s nim problemy a ne jenom v5 ale i předchozí. Je to bastl od mikrotiku kterej jim asi ne vždy zapadne do kernelu stejně jako PCQ který prostě na nějakých verzí taky nejede.

Vždy se dá něco udělat aby to jelo. Osobně si myslim že v5.12 bude dobrá, v5.13 ne a v5.14 zase jo a usuzuju tak pouze z vlastní intuice která zatim nezklamala. Prostě mi nějak vychází odhad dobrých verzí tak se uvidí :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

Pintero píše:
hapi píše:to preisler_j: můžeš uvést konkrétní příklady? nějak jsem se nedozvěděl co že ti to nefunguje nebo co se ti děje v síti (nebo v hlavě). Na OSPFko mi nešahej. Pokud víš jak to spráně nastavit, neni problem.

OT: slyšel jsem že Klímovi na Kleti chyběl oponent... asi začnu chodit na školení :-D

A to mas na Klet takovej kousek...


jo no, taky jsem myslel že tam zajedu ale nějak to nevyšlo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

preisler_j
Příspěvky: 6
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod preisler_j » 12 years ago

hapi píše:hmm, na to neni odpověď. v5.9 mám všude na síti a když myslim všude, tak myslim uplně všude včetně hlavní GW.

jestli ti padá nstreme, tak nevim no, nám tu jedou. HW retries máš na 15? bez toho ani nezkoušim rychlostí test.

Ano, známej má nstreme dual a sem a tam se rozpojuje. Víc nevim. Já jenom vim že na stole mě z nepochopitelnýho důvodu dělal nstreme dual 15ms latenci sám od sebe a na v4.17 tam bylo 0ms. Nevim, nstreme dual už nemáme a navíc to bylo před skoro rokem a to byla v5 v plenkách.

Na simple queue bych vůbec nekoukal. Každá druhá verze má s nim problemy a ne jenom v5 ale i předchozí. Je to bastl od mikrotiku kterej jim asi ne vždy zapadne do kernelu stejně jako PCQ který prostě na nějakých verzí taky nejede.

Vždy se dá něco udělat aby to jelo. Osobně si myslim že v5.12 bude dobrá, v5.13 ne a v5.14 zase jo a usuzuju tak pouze z vlastní intuice která zatim nezklamala. Prostě mi nějak vychází odhad dobrých verzí tak se uvidí :-D



5.9 HW RB 433AH proti 433AH - retries 15 - nstreme 3200 (3999) - Bandwidtch test - necháš ho běžet delší dobu...připojovací rychlosti začnou padat dolů až se spoj rozpadne...pokud používáš OSPF - máš smůlu.... na verzi 4.17 a 3.30 - žádné rozpady----vše OK..... Ví někdo proč???
5.9 - x86 - restarty 2xCPU, 4xCPU - nepravidelné restarty.... na verzi 5.7 vše OK.....Ví někdo proč?

Myslíš, že ostatní verze budou ok? Bez chyb? Proč je chceš nasazovat do ostrého provozu (popř. do testovacího?)

(má odpověď se týká verze 5.9 - pokud admini uznají, ať vše přesunou do správného vlákna....)
0 x

preisler_j
Příspěvky: 6
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod preisler_j » 12 years ago

Leeonek píše:
preisler_j píše:...(Podotýkám, že jsem, slušně řečeno po přečtení předchzích příspěvků, naštvaný....

to já jsem byl taky, když jsem viděl že zbytečně rveš svůj příspěvek do 4 různých témat

preisler_j píše:Neřadím se mezi amatéry ve využívání MK....

zato v používání fóra asi ano. Myslíš že Tvůj příspěvek bude líp vidět, když ho nacpeš do fóra vícekrát? Ostatní to bohužel jen zvedne ze židle, jiní si řeknou, co je to proboha za......

preisler_j píše:....uvedená slova jsou z praxe, nejsou od stolu, nejsou z laboratorních podmínek....

výborně, nikdo z laboratoře sem bohužel většinou nepřispívá

preisler_j píše:Zdravím všechny "testovací králíky" dalších a dalších chybných verzí - přesněji verzí s chybama...kdysi jsem byl také jeden z Vás...

ale už nejsi jeden z nás, už nejsi králík, prozřels, Tvá mysl je již čistá. Vzali Tě k sobě vesmírní lidé a my se máme přidat, ne?

preisler_j píše:Dám Vám doporučení - všeobecně známé doporučení....
"Nesahejte na to, co funguje"

Ne, to ne, to nemůže být pravda. Vždycky jsem byl králík, a teď, teď se mi zhroutil celý svět. Nemám tedy upgradovat s každou novou verzí, a mám nechat všechno tak jak je, když to funguje? Ó veliký, jak jsi moudrý....
Dobrá tedy, žádná novina. Řekl bych, že to je celkově v IT asi jedno ze základních, neli přímo základní pravidlo.

preisler_j píše: - hraniční servery mám na x86 verze 5.7 (omezují IPV4 i IPV6, fungují tunely i další běžné funkce jsou OK), přívody alcoma 10GHz + 17GHz, trafic 88Mbits + 384Mbits - reálně 70Mbits + 300Mbits...na obou přívodech nastavitelný 24 portový switch jako WLAN porty....
- vysílací routery na hlavy 3.30
- páteře alcoma 10GHz a ubnt 5GHz pásmo "n".
- mimo jiné již zde zveřejněné problémy (průsery...např restarty PC s x86, tunely....) .....přidám dalšíá - nstreme ani dual nstreme se v zarušeném prostředí na nových verzích MK nedájí použít...při vyšším zatížení se v zarušenějším prostředí spoje rozpadají.....pokud používáte OSPF nebo BGP jsou nové verze cestou do záhuby - resp. do problémů....do výpadků... kdo z Vás che mít na síti výpadky?

Uvedená konfigurace funguje několik měsíců...bez zbytečných restartů....výpadků...myslím, že vo tom to je - aby měl poskytovatel minimum problémů.....
Rád síť vylepším, ale rád bych se dočetl o 100% funkční verzi.....(to bude asi problém....)

tohle bych zkrátil, mohlo by to vypadat třeba následovně:
používám 5.7 a 3.30, blááá blááá blááá

preisler_j píše:Doufám, že tyto řádky nikdo nesmaže .... musel bych si Vás, pánové administrátoři, přestat vážit....

no, jeden příspěvek bych nechal, duplicity doporučuju smazat.

preisler_j píše:Pozn.: Také si nekupujete auta s výrobní vadou.....a nejezdíte několikrát měsíčně do servisu, aby Vám závadu opravili ...

takže různé více či méně časté svolávací akce každého výrobce aut jsou jen tak, abys pokecal s obchodníkem co je nového?

preisler_j píše:Ať SW MK otestuje výrobce....ne klienti na stole nebo v ostrém provoze, a pak tady bez efektu na vyřešení daných píší...

každý výrobce software testuje mimojiné na uživatelích, testováním nejde navodit uplně každá situace. Pravdou je, že některé firmy testují na uživatelích více....

preisler_j píše:PS: "konec testovacím králíkům"

ámen

preisler_j píše:HP.

No Harry Pottere, v Bradavicích už je konečně bezpečno ;)


Můžu se tě zeptat kolik máš připojených klientů? 20, 50, 100 nebo tisíce?
Kdyby jsi měl tisíce, tak by tě asi štvaly telefonáty klientů, výpadky sítě - po nasazení nové verze MK s chybyma....
Odpovíš mi?
Přidáš se k řešení uvedených problémů, výpadků díky chybám MK nebo budeš jen psát oničem...???
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Nyní bychom mohli pokračovat tak 4-5ti stránkama vzájemných invektiv, ale jelikož zde na fórum chodí jenom rozumní a inteligentní lidé, tak se, předpokládádám, vrátíme k tématu... nebo ne?
0 x
T-T

preisler_j
Příspěvky: 6
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod preisler_j » 12 years ago

tom-tom píše:Nyní bychom mohli pokračovat tak 4-5ti stránkama vzájemných invektiv, ale jelikož zde na fórum chodí jenom rozumní a inteligentní lidé, tak se, předpokládádám, vrátíme k tématu... nebo ne?



Jsem pro.

- ví někdo, proč se náhodně restarují x86 na 2xCPU i na 4xCPU MK 5.9 až 5.11? na 5.7 vše OK...
- ví někdo, proč se rozpadají bezdrátovéh spoje s i bez nstreme v zarušenějším prostředí - od verze 5.7 ( po přechodu na 3.30 nebo 4.17 vše OK)
---zkoušel jsem různé kanály, signál je OK....
- na RB750 MK 5.9 - MK neomezoval 1xC po IP simple....Restart nepomohl.....po downgrade na 5.7 vše OK
- ví někdo, proč má každá nová verze MK tolik chyb?

Má někdo rozumnou odpověď
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

ty voe, ty patříš k těm co si furt stěžujou a hovno pro to udělaji. Co takhle napsat na jaký plečce ti to běží atd.. prostě detaily. je tu 90% lidí kterým na dualcore v5.9 běží bez problemu. Navíc na bráně neni třeba aktualizovat když všechno jede. Aktualizujem převážně proto, že se tam mění drivery pro wifiny což neni případ gatewaye atd..

Na moje předchozí odpovědi jsi vůbec nezareagoval takže tě považuju za věčný rejpaly.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Když já se mu snad ani nedivím. Je to fakt hrůza.

Někdo zde v nějaké předchozí verzi přišel na to, že je problém s DHCP na neaktivním interface. Prý je to opravené. Jenže podle mě nee, jen to nějak obešli. Pokud naběhne DHCP na neaktivní interface, je neaktivní, nefunguje - a to ani po zaktivnění interface. Jenže to jaksi není vidět ve winboxu ... Musí se dhcp zakázat a zase povolit. Pak to jde.

A přišel jsem na to opět díky jiné chybě. Zkoušel jsem jak počeštit hotspot. Podle mě stačí mít html šablony v adresáři dle kódu jazyka. Jenže to nefungovalo. Říkám si - noco, stane se. Můžu si to dovolit, tak reboot.
Jenže po rebootu jsem se na hotspot nedostal. Tak to zkoumám a vidím link down na tom interface. A proč? Switch měl omezení na 4 MAC adresy na portu. Při tom bootu jich tam bylo zjevně víc, tak ho vypnul. Proč se to stalo při bootu a ne při normálním běhu? Zvlášť, když tam jsou běžně macky tři - ethernet a dvě vlan. No a díky tomu pak nejelo to DHCP ...

A o práci s IPv6 se zmiňuji v jiném threadu. Naštěstí tam, kde bude tento typ switche, to můžu "zhapiovat" - povolit OSPFv3. Ale jenom proto, že ho dokážu zakázat na všech portech switche, kde ho ve skutečnosti nechci ...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.