Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.9

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
musilm
Příspěvky: 11
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 5.9

Příspěvekod musilm » 12 years ago

Jak jsem psal výše, ALIX zatím také 2 dny a něco=OK.

Hlavně doufám že nevytuhne konzola jako u verze 5.8 u SXT cca po 20 dnech.
Přílohy
alix.JPG
alix.JPG (93.48 KiB) Zobrazeno 3001 x
0 x

fujara
Příspěvky: 130
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod fujara » 12 years ago

hapi píše:x86 - 3.5 dne bez problemu


Multi core alebo nie? Problem sa pravdepodobne prejavuje len u viacprocesorovych masin.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

jeden procesor, dvě jádra
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

kdo nespí a maže? Aspon byla sranda :)
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 12 years ago

honzam píše:kdo nespí a maže? Aspon byla sranda :)


Sranda pro nás, ale tragédie pro nějakého nováčka, který by si ten mrdoples přečetl. Proto jsem si dovolil diskuzi posledních dvou hodin smazat.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

Zdeněk Švarc píše:
honzam píše:kdo nespí a maže? Aspon byla sranda :)


Sranda pro nás, ale tragédie pro nějakého nováčka, který by si ten mrdoples přečetl. Proto jsem si dovolil diskuzi posledních dvou hodin smazat.


OK. Dobrou noc přeji :wink:
0 x

zofre
Příspěvky: 12
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zofre » 12 years ago

Verze 5.9 bude mít nějaké mouchy nejspíš v souvislosti s firewalem. x86 na 5.6 stabilní ale nefunkční některé L7 filtry. x86 5.9 funkční L7 ale již dvakrát se mi stalo po asi 1-2 dnech běhu náhle vyskočilo zatížení na 90 % všechny jádra 2x CPU Xeon E5130 (IBM x3550) při trafficu 150-200 Mbit, což naprosto degradovalo připojení...traffic spadl na 40 Mbit. Pomohl restart.

U ISPAdminu byla 5.9 stažena z podporovaných.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

v této verzi mám stále problém s IPV6 na hlavní bráně. všechny iface mají stejné dynamické IPV6 adresy a kvůli tomu nejde spustit ospf3, přitom na jiném zařízení mám ty adresy odlišné a ospf3 funguje normálně
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 12 years ago

alix po nahrátí téhle verze v noci vytuhnul (do té doby byl superstable s 5.4 a pak 5.8). Teď na něm nejelo AP (NV2 v N), klienti tam viseli, ale nešel na ně ping. Vyřešeno restartem. Tak asi nějakej problém směrem k x86?

Signál je lepší a rychlost o něco vyšší.

Jo a problém s btestem u novýho RB711, co jsem popisoval na viewtopic.php?f=5&t=8299 trvá.
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

čekám, která verze odstraní problém s tím, že když to zapojíte do edgecoru, tak po restartu edgecore nebo čas od času samo od sebe nenajede link mezi 711 a edgecorem :? Zatím vím toliko, že 5.9 to taky není. :twisted:
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

a reportoval jsi jim to? EdgeCore máme hodně a tento problém nepozorujeme
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

Další věc je, že nárůst rychlosti jsem teda taky nezaznamenal, na spoji na 711kach pres mesto, driv 70 - 80 Mbps download s 1 ms nv2 ve slabsim smeru, na 5.9 sotva 50, silnejsi smer 60. CCQ mi spadlo o 10 procent. Signál se nehnul, ale štve mi, že signál není lineární, tj. na nižších modulacích vyšší a na vyšších nižší, je to tak nějak na přeskáčku.
Naposledy upravil(a) pfadmin dne 08 Dec 2011 11:25, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

žádnej nárůst rychlosti se dít neměl.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

Nárust rychlosti se dít neměl? A jak bys chápal to, že by to mělo být odolnější proti rušení? Alespoň já to chápu tak, že v 90% případů by kvůli větší odolnosti mělo dojít k navýšení rychlostí, jinak žádná změna v odolnosti nebyla ;)
10% je můj optimistický odhad na lokality kde mají šťastlivci na svém vysílacím kanále čisto, tam se žádné zvýšení rychlosti konat nebude :)
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

Maly dotaz: lisi se nejak verze pro 4xx 7xx groove ? Vse je Mips ale prece jen tam jsou jiste rozdily, nema to treba jine biosy atd, da se tedy pouzivat na vse co ma mipsBE 1 verze pro mipsBE ?
0 x