Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.9

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
jirka123
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Re: Verze 5.9

Příspěvekod jirka123 » 12 years ago

133 s nv2 problém nemají. 133C už ano. Problém je v malé ramce. Pokud volná RAM klesne pod nějaký 2,9MB CPU jede na 100% :-/ zalogování je téměř nemožný. Odinstalování všech nepotřebných balíků pomůže.Pokud jsou jen zakázaný,stejně nějakou ram žerou.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

to jsem nezkoušel, taky je mám jen zakázané, zkusím...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

Tak odebrání balíčků nevím jestli pomohlo, volná paměť se pohybuje +- stejně, ale mám z toho lepší pocit :)

Upgrade asi 9ks RB493 skončilo u 3ks při přechodu ze 4.17 na 5.9 vytuhnutím. Po vypnutí a zapnutí už najeli v pohodě na 5.9
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

jirka123 píše:133 s nv2 problém nemají. 133C už ano. Problém je v malé ramce. Pokud volná RAM klesne pod nějaký 2,9MB CPU jede na 100% :-/ zalogování je téměř nemožný. Odinstalování všech nepotřebných balíků pomůže.Pokud jsou jen zakázaný,stejně nějakou ram žerou.


Winbox celkově umí pěkně pohnout s vytížením procesoru i na RB600 průměrně zatížené na 70%. Když jsem potřeboval upgradovat všechny 3.0.X RC verze klientských straightcore se 133C, tak jsem měl ten samý problém se zalogováním. Ostatně, těm stačilo jen nastavit NTP klienta a se vzdálenou správou byl konec.
Ale jestli si dobře pamatuju, tak mac-telnet a ssh šel, sice to občas bylo trochu vláčnější, ale všechny desky se podařilo dostat na slušnější verzi.

Ale upgradovat 133C na 5.x je docela sebevražda :) Jak to upgradujete? Kompletním .npk balíčkem, nebo samostatně jednotlivé .npk, ty které jsou nainstalované?
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

5.x bez na techto prehistorickych masinkach v pohode naposled jsem to zkousel na rb112 musis nahrat jen nejnutnejsi baliky
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

133C jsou sice staré mrchy, ale měnit je klientům za lepší se mi moc nechce, je to finančně dost náročné. Lepší je tam nacpat jen potřebné balíčky, hlavně nezapomnět na upgrade firmware. Než se mi podařilo dostat do jedné RB133C před upgradem nějaké dřevní verze firmware, trvalo mi to snad 2 hodiny se tam zalogovat. SSH jsem zkoušel, ale bohužel se stejným efektem, buď se to vůbec nepřipojilo, a když, tak po chvíli stejně disconect.... Po upgrade firmware běží "relativně" v pohodě. Jak tady bylo psáno o nedostatku paměti, tak sem měl takto zacyklenou RB133C i s 3,2mega volné paměti. Je ale fakt, že když to klesne na nějaké 2 mega, je to fakt už horor a dostat se tam je téměř nemožné.
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

U upgrade z toho jediného .npk mě sere, že není systém schopný si zjistit, které balíčky jsou nainstalované a upgradovat jen to co je potřeba a plácne tam znova i to, co jsem odinstaloval. A na jedné bytovce pro 4 byty mám RB153, která kdysi dělala jinde AP, no to byla hned po 133C snad nejhorší deska co z dílen mikrotiku vylezla. U té jsem si upgradovat nad 4.17 radši ani netroufl.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

RB153 byla mnohem horsi jak RB133C, hrala si na neco, co nikdy nebyla.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

RB153 nebyla vůbec povedená a pokud vim tak se vždy kousala nebo chovala jinak nepředvídatelně. Na trhu nebyla snad ani půl roku.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

tom-tom píše:U upgrade z toho jediného .npk mě sere, že není systém schopný si zjistit, které balíčky jsou nainstalované a upgradovat jen to co je potřeba a plácne tam znova i to, co jsem odinstaloval.....


To by mohli nějak pořešit, třeba místo jiných kravin které nikdo nevyužije. Například teď jsem si doma na mk nastavoval pravidlo pro svůj kompl a jak jsem zadal do pravidla adresu a chvilku na ní ve winboxu byl kurzorem, ukázalo se mi tam v okýnku název mého komplu :)
0 x