Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.8

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Verze 5.8

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

What's new in 5.8:

*) snmp - fixed problem where some rows were missed
in a few tables when walking them;
*) ipv6 - added support for router address assignment from ipv6 pools;
*) routerboard - fix RB400/RB700 bootloader upgrade problem
*) radius - respond to CoA & Disconnect requests with the same ip address
it was received to;
*) improved webfig look;
*) webfig - do not allow to show secret passwords if user does not have
sensitive permission;
*) webfig - allow to customize all item names in skins;
*) updated timezone information;
*) lcd - added support for new ax93304 model and nexcom LCDs;
*) ppp - added support for ipv6 pools;
*) ppp - added support for Framed-IPv6-Pool radius attribute;
*) dhcp client - fix high CPU usage when interface is disabled;
*) snmp - trap interface filter, multiple trap targets;
*) dhcp - added server support for IPv6 prefix delegation from /ipv6 pool,
client support is also added;
*) ipsec - support authorization with raw RSA keys;
*) added ipv6 prefix pools;
*) winbox - now copied item in ordered list is added right after it's original;
*) pcq - fixed possible crash;

Link to the download page:
http://www.mikrotik.com/download.html
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

On byl nějaký problém s pcq? Nevíte něco o tom? Na hl. bráně mám 5.6 a teď jestli je důvod update na 5.8 nebo ne. Díky.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

tez mam 5.6 nepozoruju nic zvlastniho, uptime 80 dni. Qtree na rezani, sq pocitadlo.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

ja na supermicru 5.6 pozoruji cca jednou za 30 dni reset celeho systemu
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Brabja
Příspěvky: 13
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Brabja » 12 years ago

Upozornění:

upgrade na verzi 5.8 u RB 532 nejde.
Po přehrání hlásí: Kernel panic - not syncing.
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 12 years ago

x86, RB433, SXT, RB333, RB133 vše v pohodě...
0 x

CANOPA
Příspěvky: 103
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod CANOPA » 12 years ago

okoun píše:ja na supermicru 5.6 pozoruji cca jednou za 30 dni reset celeho systemu


-zasahuje do konfigurace toho routeru co se ti sam restartuje nejak ispadmin?generuje queue nebo firweall? mame totiz podobny problem, a deje se to pouze pokud ma ispadmina povoleny zapis.
0 x
Petr S.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

ne to nezasahuje, jediné co tam tak zapisuje je UPSka do USB
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

Kapku OT, ale prece ... Jak se Vam dari 5.x verze provozovat na mipsle RB typu 133, 532, ... Snazil sem se tam tohle hodit, vypnout vse co bylo mozne, ale stejne po prihlaseni jednoho WinBoxu je zatizeni CPU na 100% a pamet prakticky plna ... :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

nevšiml jsem si toho u žádné jiné verze - pokud zedituji usera (změním allowed address), vymaže se heslo.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

lwq píše:Kapku OT, ale prece ... Jak se Vam dari 5.x verze provozovat na mipsle RB typu 133, 532, ... Snazil sem se tam tohle hodit, vypnout vse co bylo mozne, ale stejne po prihlaseni jednoho WinBoxu je zatizeni CPU na 100% a pamet prakticky plna ... :roll:


no a nemáš tam tu zhovadilost což je usermanager? ten dělá celkem značné vytížení. osobně bych z 133c vyházel vše nepotřebné, ale opravdu vše
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

lwq píše:Kapku OT, ale prece ... Jak se Vam dari 5.x verze provozovat na mipsle RB typu 133, 532, ... Snazil sem se tam tohle hodit, vypnout vse co bylo mozne, ale stejne po prihlaseni jednoho WinBoxu je zatizeni CPU na 100% a pamet prakticky plna ... :roll:

Vcera jsem zkusil upgrade u 133c (horsi je uz snad jen 112) z 5.2 na 5.8, ale byl to porod. Vyyhazel jsem vsechny nepotrebne balicky, jen jsem tam nechal IPV6, po rebootu nabihala snad 8 minut. Volna pamet necely 2 MB. Vyhodil jsem IPV6 a ma ted 3,5 MB volny pameti., procak je v pohode - 1-2%
0 x

Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod routerboardista » 12 years ago

Mě běží v.5.9 (není překlep) v RB133 a v pohodě. Já některý balíčky do něj necpal a jiný zas v něm vypnul a mám aktuálně volno 18,8 MB RAM a 31MB nand paměť. Tenhle byl po přehrátí v pohodě, ale RB433UAH (v.5.9) byl po aktualizaci vytížen CPU na 100% a nepomohl ani restart. Po pětiminutovým vycukání CPU spadlo na normál. Nevím čím to bylo způsobený, balíčkama nebo tím ostatním co na tom mám a k čemu routerboard používám (metarouter, proxy, zápis z IP kamer na microSD a USB, skripty na náhodný rušení okolních sítí, plašičku hlodavců a další vychytávky), podruhý ani po cvičných restartech se vytíženost neprojevila.
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

routerboardista píše:Mě běží v.5.9 (není překlep) v RB133 a v pohodě. Já některý balíčky do něj necpal a jiný zas v něm vypnul a mám aktuálně volno 18,8 MB RAM a 31MB nand paměť. Tenhle byl po přehrátí v pohodě, ale RB433UAH (v.5.9) byl po aktualizaci vytížen CPU na 100% a nepomohl ani restart. Po pětiminutovým vycukání CPU spadlo na normál. Nevím čím to bylo způsobený, balíčkama nebo tím ostatním co na tom mám a k čemu routerboard používám (metarouter, proxy, zápis z IP kamer na microSD a USB, skripty na náhodný rušení okolních sítí, plašičku hlodavců a další vychytávky), podruhý ani po cvičných restartech se vytíženost neprojevila.


I ty vtipalku :lol:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

okoun píše:no a nemáš tam tu zhovadilost což je usermanager? ten dělá celkem značné vytížení. osobně bych z 133c vyházel vše nepotřebné, ale opravdu vše


Ne-e, mam tam jen to co je treba pro APcko, staticke routovani a to je vse ... :cry:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...