Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.7 neoficial na otestování na RB1200 je tady:

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 5.7 neoficial na otestování na RB1200 je tady:

Příspěvekod soooc » 12 years ago

ok2slc píše:
Thomeless píše:ja spis doufam ze v tehle verzi uz MK nejak vyresi SSH

Hmm, mě se nezdá, že by v 5.6 (RB1000) nebo 5.7 (RB1200) nefungovalo SSH...



Ale to ssh odpojuje v nahodnych intervalech ... docela neprijemne pri praci.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 12 years ago

hapi píše:a já vás roseknu. Jo MK má chyby ale to je jenom proto, že lidi cpou všechno na jednu mašinu. Lidi by nejraději shapovali, natovali, vysílali wifi, připojovali pptp, vytáčeli adsl a ještě dělali bgp a ospf na jedný mašině a ještě přidaly dude. Zákonitě se tam musí něco vysypat. Na druhou stranu, ubiquiti nezvládne ani procento z funkcí mikrotiku a když to vemu na počet funkcí, chyb má hodně málo.

Hapi, tohle ale prece nemyslis vazne...
Kdyz je buga v BGP, tak je prece jedno, jestli se na te masine zrovna i shapuje, ne? Myslim ze chyb, ktere jsou zpusobeny tim, ze mi na routeru bezi moc veci zaroven, je uplne minimum.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

myslim to vážně. Čim víc balíčků máš v mikrotiku, tim víc chyb pozoruješ obecně. Prostě čim víc různorodých funkcí využívaš mezi sebou, tim máš větší šanci najít bug.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

soooc píše:
ok2slc píše:
Thomeless píše:ja spis doufam ze v tehle verzi uz MK nejak vyresi SSH

Hmm, mě se nezdá, že by v 5.6 (RB1000) nebo 5.7 (RB1200) nefungovalo SSH...



Ale to ssh odpojuje v nahodnych intervalech ... docela neprijemne pri praci.


verze 5.x se stale objevuji problemy s komunikaci pres SSH. Mikrotik tyto veci prozatim neresi a ani v poslednich verzich se situace nijak nezmenila. Detailnim
rozborem jsme zjistili, ze k preruseni komunikace dojde vzdy v pripade pozadavku zmeny velikosti TCP "okna" pri SSH komunikaci. Tuto zmenu velikosti provadi pouze
mikrotik verze 5.x, starsi verze Mikrotiku ( 3.x a 4.x ) tuto zmenu neprovadeji a proto pravdepodobne komunikace funguje.
0 x
Bývalý ISP...