Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.6

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 5.6

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

ro000917 píše:
reset píše:a jak jsi na to prisel, me to teda neprislo, ze by to nefungovalo


Jednak u tohoto pravidla není žádný pohyb paketů a taky, když chci zakázat vše ostatní, jak je obvyklé, tak přestane fungovat i odchozí provoz. Abych to zkrátil. Jde o nastavení firewalu, který používám běžně.


Mam nekolik RB, kde mam 5.6 a vse jede v klidu, ale ...Vcera jsem konfiguroval novou RB433, byla tam myslim 4.14. Upgrade na 5.6. Vse probehlo ok, ale po chvili se to zacalo chovat divne. Byl jsem prihlaseny do winboxu a nemohl jsem nic zmenit. Tak jsem to pres netinstall prehodil na 5.4. Vse dobry do okamziku, nez jsem do fw nastavil par pravidel na hlidani virov. portu. A opet stejny problem. Ted jen cim to je. Zda RBckem a nebo verzi. Jinak jinde ty pravidla funguji, jak maji.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Čistě náhodou, nevypnul se ti Connection tracking?

ro000917 píše:
reset píše:a jak jsi na to prisel, me to teda neprislo, ze by to nefungovalo


Jednak u tohoto pravidla není žádný pohyb paketů a taky, když chci zakázat vše ostatní, jak je obvyklé, tak přestane fungovat i odchozí provoz. Abych to zkrátil. Jde o nastavení firewalu, který používám běžně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

pepulis píše:
ro000917 píše:
reset píše:a jak jsi na to prisel, me to teda neprislo, ze by to nefungovalo


Jednak u tohoto pravidla není žádný pohyb paketů a taky, když chci zakázat vše ostatní, jak je obvyklé, tak přestane fungovat i odchozí provoz. Abych to zkrátil. Jde o nastavení firewalu, který používám běžně.


Mam nekolik RB, kde mam 5.6 a vse jede v klidu, ale ...Vcera jsem konfiguroval novou RB433, byla tam myslim 4.14. Upgrade na 5.6. Vse probehlo ok, ale po chvili se to zacalo chovat divne. Byl jsem prihlaseny do winboxu a nemohl jsem nic zmenit. Tak jsem to pres netinstall prehodil na 5.4. Vse dobry do okamziku, nez jsem do fw nastavil par pravidel na hlidani virov. portu. A opet stejny problem. Ted jen cim to je. Zda RBckem a nebo verzi. Jinak jinde ty pravidla funguji, jak maji.


Hanil jsem MK a velice se mu omlouvám :-). Problém v tomto případě nebyl způsobený verzí, ale kartou R52. Nevim proč, ale ať jsem tam dal jakoukoliv kartu R52 (zkoušeny 3), tak se to chovalo uvedeným způsobem. Po výměně za CM9 všechno OK.
0 x

Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod routerboardista » 12 years ago

Chlape a po přeinstalováni netinstallem si měl jako verzi firmware ? Já měl pořád i do RouterOS 5.7 2.29 v RB433UAH a novou mi to nenabízelo a když jsem to byl nucen v pondělí přeinstalovat netinstalem a narvat tam znova RouterOS 5.7, tak od tý doby tam mám 2.36.

Pro ostatní dneska už pustili na stránkách do světa RouterOS 5.7.
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 12 years ago

routerboardista píše:Chlape a po přeinstalováni netinstallem si měl jako verzi firmware ? Já měl pořád i do RouterOS 5.7 2.29 v RB433UAH a novou mi to nenabízelo a když jsem to byl nucen v pondělí přeinstalovat netinstalem a narvat tam znova RouterOS 5.7, tak od tý doby tam mám 2.36.

Pro ostatní dneska už pustili na stránkách do světa RouterOS 5.7.


Nevim jestli to bylo na me, ale ja mam na RB433 u 5.6 firmware 2.29.
0 x

Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod routerboardista » 12 years ago

pepulis píše:
Nevim jestli to bylo na me, ale ja mam na RB433 u 5.6 firmware 2.29.



Jo bylo to na tebe....tak asi fw.2.36 je až od tý 5.7...jen je divný, že po normálním nahrátí několik "vývojových" 5.7 za sebou přes winbox mi to nenabídlo aktualizaci fw. Kdyby v desce mikrotík nechcípnul, tak ani nevím, že je pro ní novej firmware.
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

bartes
Příspěvky: 80
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod bartes » 12 years ago

Po update na verzi 5.6 z verze 4.17 skace sem tam cpu na 100% (verze x86). Kdyz se mrknu do profile tak tam jede na 40% management. Nemel nekdo podobny problem?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

podobny bordel mi delala RB750 (5.4) a mam dojem ze to nakonec vysumelo do zapomenuta... na druhym mam furt jeste 4.17 a ok.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

V 5.6ce některým lidem nešel QoS a stěžovali si na pomalou rychlost, a to jak na RB711, tak na 532. Po upgrade na 5.8 OK. QoS v simple queues je prostě ignoroval a nechal jet naplno bez limitu, ale někdy to kravlo i obráceně, rychlost tx rate a rx rate v queues to neukazovalo. Rovněž nějak nepremával torch z queues rovnou (prostě nic nedělal). V 5.8 sice premává, ale když ho dáte rovnou z queues, tak tam chybí jedna nula za lomítkem a hledá 0.0.0.0/ a světe div se, nic nenajde :D Po opravě na 0.0.0.0/0 to funguje.
0 x