Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 5.5

Příspěvekod honzam » 13 years ago

What's new in 5.5 (2011-Jun-20 14:43):

*) console - resolved problem that appeared in version 5.4. it caused
'sup-output' command to crash console on systems with many ethernet
interfaces or very long interface names.
*) serial console - do not automatically send login prompt to attached
usb modem if no other serial port exists;
*) winbox - fixed scrolling in terminal window;
*) webfig - encrypt whole session even in non https mode;
*) do not show contents of skin files to users without
'sensitive' permission;
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

já se jen směju, jak se táhne jako smard s každou verzí u X86 hláška: x86 does not currently support Nv2 (requires RouterBOARD hardware)
x86 may be supported in the future
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

A co je na tom k smíchu? Chceš používat nv2 na x86? Jestli jo tak ho používej ale nikdo ti nezaručí bezproblémový chod.
I když tady jsou ohlasy že to bez problémů chodí
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no co, přeci to že vydají verzi 5.5 a problém není opravenej, to je prostě nehorázné a ještě to tam píšou jako by to byla super zpráva, fakt bez komentáře :roll:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 13 years ago

stejně to spraví tak, že to nechaj, jak to je, a napíšou, že už je to supported, jako když verze vyšla 3.0 final a ničím se nelišila od RC3.xy

Jinak 5.5 nahrnuta na RB433, který vyžíral paměť až mu došla a zdechnul (byla tam nějaká tfuj v.4), a zatím OK, den to jede cajk

Je to sice offtopic, ale nevíte někdo, co ten swap death vyžráním celé paměti způsobuje? A nějaké komfortnější řešení, jak se toho zbavit? Dělá to konfigurace, a musí se to celé předělat (čti reset do defaultu a nastavit ručně znova), obnovení konfigu save - restore i na jiné rbčko nezabírá, max. export.
0 x

Uživatelský avatar
Hobbit
Příspěvky: 49
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hobbit » 13 years ago

Nahrnuto na 2xRB711, RB450, RB750 a nikde zadnej problem - nepoznal jsem rozdil, takze asi dobry.
Ta podpora nv2 na x86 me vazne netrapi, strkat wifi karty do PC mi prijde takovy podivny - hromada ruseni z PCcka a hromada ruseni z karet mezi sebou - proste se tomu vyhybam.
0 x
...Linux is like a Wigwam. No Windows, no Gates, Apache inside...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

hmm ano, ale co alix
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Vsak tu psali ze nv2 na x86 chodi, jen to neni ofic podporovano ne ?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

Hobbit píše:Ta podpora nv2 na x86 me vazne netrapi, strkat wifi karty do PC mi prijde takovy podivny - hromada ruseni z PCcka a hromada ruseni z karet mezi sebou - proste se tomu vyhybam.

Ted asi uz ne, ale u nas stale stabilne bezi na x86 dualNstreme mesice az ... na verzi 2.9.27. Uz se jich ale pomalu zbavujeme. Ted uz jsou taky "vykonejsi" masiny, nebo proste jsou nasobne mensi a min zerou. Ale vykon pc mi prijde stale prevysujici. Navic tech karet tam lze nadazet nasobne vice. Takze reseni na vetsim nodu bych videl jako ALL IN ONE. Problem bych videl naopak v ruseni karet mezi sebou a asi momentalne i v podpore, takze do budoucna je otazkou nasazani takto narocnych nasin.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

197
Příspěvky: 15
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 197 » 13 years ago

Funguje tato verzia stabilne u boardu 433UAH.Vopred dakujem
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 13 years ago

197 píše:Funguje tato verzia stabilne u boardu 433UAH.Vopred dakujem

Tato verze je venku 2 dny, tak se snad o stabilite neda mluvit. Pokud to budu mit nekde nasazeny a pojede mi to bez problemu 2 mesice, mohu rici - je to stabilni....
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

podle changelogu nevidim jedinej duvod proc upgradovat z 5.4
0 x
Bývalý ISP...

pedromic
Příspěvky: 10
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedromic » 13 years ago

RB1000, RB711 zatím den v klidu, čekám co to vyvede, pak půjdu na další RB...

Všechny Alixy v DualNS mám jen na 3.30!
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 13 years ago

na 433AH mohu potvrdit zatím úspěšnou instalaci. A u 433 normal už skoro týden běhu. To je tak když pod pojmem dej tam poslední stabilní verzi roska si jeden představuje to, co je ozkoušené jakž takž jako poslední, a druhý to, co rozumí pod pojmem stable web mikrotiku.
0 x

pedromic
Příspěvky: 10
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedromic » 12 years ago

pedromic píše:RB1000, RB711 zatím den v klidu, čekám co to vyvede, pak půjdu na další RB...

Všechny Alixy v DualNS mám jen na 3.30!

Po skoro mesicnim prvozu, jede bez problemu. Akorat ve statistice mne behem mesice narostla mirne spickova zatez procesoru. Jsou tam nelogicke peaky vuci verzi 3.30. Jinak vse slape jak ma, bez dalsich pozorovatelnych nectnosti.
0 x