Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.4

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Re: Verze 5.4

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

na jednu 133C jsem 5.4 narouboval uspesne a jede v pohode...

co se tyce problemu s RB112 a RoS 4,5.x, tak support ochotne pomohl, aspon ze tak.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 13 years ago

Maxik píše:i na 133c ?


Jo i na rb112 i na rb133c. 5.2 verzia so zapnutym tdma nv2 a prejde cez to v pohode 8/1Mbps :-)
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

jake tam mas balicky ?, abych vedel co si muzu dovolit :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

no hlavně pozor na připojování třeba dude, chce to pro winbox hodně ramky a je to dost na hraně pro zařízení s 16MB ramky. Měl jsem tam i OSPF a náhodou se mi to zvolilo jako DR a to byla docela smrt pro RB133c. Muselo to vydržet než se to nahradilo ale byl to záhul. Datový toky byly i 14/2Mbit po vylazení mikrotika ale chce to vořezat balíčky takže nechat system a wireless a pokud neni třeba nic dalšího, tak nic dalšího nedávat. Připojovat se šifrovaně bych snad ani nezkoušel. Jinak na zahraničnim foru lidi říkaji že 5.4 šlape dost dobře na starých keplech typu RB1xx a to i včetně použití NV2.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

problem je ze z 2.9 musis dat jeste 3.30 kvuli licenci a to mam obavy jak dopadne :)
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

dopadne to uplně normálně, jen to opravdu vyžaduje "mezipřistání" na 3.30, a tam update licence
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Tak minimalne v teto verzi maji chybu v SNMP. Pokud si do SNMP Community Address date cokov jineho jak 0.0.0.0/0, tak se na to napripojite. To znamena, ze vam tam muze kdokoliv ze site pres snmp cist data o vasem mikrotiku...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 12 years ago

hlavně už jsem si myslel že přestalo to občasné (časté) resetování počítadla a následně vyskočení grafu do nebeských výšin a tím zprznění měřítka.
Dělá mi to asi na každé V5 už od nějakých RCxxx
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Leeonek píše:hlavně už jsem si myslel že přestalo to občasné (časté) resetování počítadla a následně vyskočení grafu do nebeských výšin a tím zprznění měřítka.
Dělá mi to asi na každé V5 už od nějakých RCxxx

jj dela to i na 5.5
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

Na spoji s 5.4 mi to píše jednou za den, že se spoj na 2s rozpadne, protože not polled too long. To jako se musí rozpojit, aby se obě strany domluvily na pollingu???? A taky pár výpadků klasických, že to dostane obden záchvat extensive data lossů, ale to teda mohlo být způsobeno i jinými faktory, i když pochybuju. Na spoji je nstreme, je slušně dlouhý (11 - 12 km), signál jakž takž, ale nekolísá moc.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

nstreme spoj mi taky padal...s hlaskami jako je ta tva a padaj mi i kliosi z nstreme N-koveho APcka, nekdy nekteri 10x denne, nekterí 1x za den apod... je to asi dan za nedoresenost nstreme a nebo nevim, zaruseni na kanale nemam...novejsi verze nezmenili nic,vcera nasazena vsude 5.7, tak treba se stane zazrak, ale spise ne...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

stejny problem, take jsem zkusil 5.7 a je to stejne dela me to teda max 3x dene na par sec, ale je to na prd. Asi by to mel nekdo napsat na support aby se ten zazrak stal. Ovpn opravovali take od 5beta1 a opraveno az v 5.7 snad to v tomto pripade bude rychlejsi :)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

na support jsem psal, je to tam stado dementu, kteri poradi jakekoliv nastavitelne hovno, ktere beztak nepomohlo... :evil: jestli to fakt dela velka cistlivost N-ka na ruseni,no tak to potes koste...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 12 years ago

me to jede v A + nv2 nebo A + nstreme na cm9 dela to i s 711 v Acku, kupodivu spoj N + nv2 3km to nedela ale ten to nedelal ani v A, 2 limcovky vysoko nad mestem asi se to vyhyba ruseni nebo tomu nerozumim :)
0 x