Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.3

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 5.3

Příspěvekod hapi » 13 years ago

Kód: Vybrat vše

10:46:36 interface,info ether1 link down
10:46:36 route,ospf,info OSPFv2 neighbor 10.252.0.5: state change from Full to Down
10:46:36 route,ospf,info OSPFv2 neighbor 10.252.0.3: state change from Full to Down
10:46:37 interface,info ether1 link up (speed 100M, full duplex)
10:46:37 route,ospf,info Discarding packet: no neighbor with this source address
10:46:37 route,ospf,info     RouterId=10.252.0.5
10:46:37 route,ospf,info     source=10.252.0.5
10:46:38 route,ospf,info Discarding packet: no neighbor with this source address
10:46:38 route,ospf,info     RouterId=10.252.0.3
10:46:38 route,ospf,info     source=10.252.0.3
10:47:02 route,ospf,info OSPFv2 neighbor 10.252.0.5: state change from Exchange to 2-Way
10:47:02 route,ospf,info OSPFv2 neighbor 10.252.0.3: state change from Exchange to 2-Way
10:47:25 route,ospf,info OSPFv2 neighbor 10.252.0.3: state change from Exchange to 2-Way


horší je, že ta jejich idiocká ignorovaná chyba zamává s OSPFkem a to pak vyvolá minutovej stop sítě.

zajímavější je to, že na RB450G se to neděje ale to asi bude souviset s opravnou kterou do v5.3 pro 450g a 750g udělaly čimž si asi rozvrtaly jiný RB4xx
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Kua to maji za svuj HW a SW tak malej vejvar, ze si muzou dovolit takoveto blbosti, chyby a vubec jednoduse receno kokotiny ?! Obcas si rikam, ze je skoda, ze tu neni podobna varianta bez tech problemu :evil: :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

to že V4 končí mě docela těší. Stejně to byl nepovedený přeskok na V5.
To OSPF jsi jim hlásil?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

honzam píše:to že V4 končí mě docela těší. Stejně to byl nepovedený přeskok na V5.
To OSPF jsi jim hlásil?


OSPFko jsem jim nehlásil, je to totiž problem toho ethernetu down/up na 2 sekundy a přes wifi okamžitě pošle že routery na ethernetu jsou mrtvý a pak trvá než se to zase domluví a nahodí je zpět. To podle mě neni chyba. Chyba je to spadnutí ethernetu.

Hmm ale něco barvytýho jim tam napíšu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

nechápu jedninou věc, proč to před uveřejněním neodzkoušejí? to mají tak málo času nebo co?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

hapi píše:Hmm ale něco barvytýho jim tam napíšu.


To jsem zvědav jak tam tento příspěvěk dlouho zůstane :) jestli nebude opět ban?

okoun píše:nechápu jedninou věc, proč to před uveřejněním neodzkoušejí? to mají tak málo času nebo co?

Samozřejmě to testují na nějaké spešl mašině (systému) Nechápu jaktože takovou věc na rb4xx neoběvili??
Normis napsal: We are unable to repeat it, we have many RB411 devices on our test system right now, we don't see any port flapping
Naposledy upravil(a) honzam dne 27 May 2011 13:24, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

jinak předverze je jako vždy zde http://www.mikrotik.com/download/share/ ... be_5_4.npk
na podporu není třeba psát
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

to jo ale já ti na combine balíček víš co :-)

posledně jsem ban nedostal, oni mi rovnou smazaly účet :-(
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

na co by dělali nějaký dualcore atom? Přeci tu máš možnost si to nainstalovat na jakékoliv x86. Jejich produkty nejsou navrhovány tak aby dělaly bránu do netu. Rozhodně ne RB2011 což má být low end pro koncáka do bytu. RB1200 hraje taky na cenu a pasivní chlazení, né na výkon
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jo a teď mi řekni, ty by si nechtěl hotový řešení na bránu pro cca 100 lidí? Ty si koupíš na FTTH drahý RB2011? Ty někam použiješ nevýkonnou RB1200? Jo jako fajn, hezký zařízení ale v praxy nepoužitelný. Už jenom to jak jsou na RBčkách řešený ethernety se mi příčí v krku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

hapi píše:...Už jenom to jak jsou na RBčkách řešený ethernety se mi příčí v krku.


Tak je tak nežer. :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

hapi píše:jo a teď mi řekni, ty by si nechtěl hotový řešení na bránu pro cca 100 lidí? Ty si koupíš na FTTH drahý RB2011? Ty někam použiješ nevýkonnou RB1200? Jo jako fajn, hezký zařízení ale v praxy nepoužitelný. Už jenom to jak jsou na RBčkách řešený ethernety se mi příčí v krku.



U rb2011 není určená cena. Pokud to bude levný tak to možná použijem tam kde máme FFTH. Samozřejmě pokud bude mít klient zájem
O RB1200 tady zrovna někdo nedávno psal že využije. Je to docela "levné" vejde se to do 1U, má gigové porty a hlavně je to pasivní!

Hotový řešení od mikrotiku na bránu bych nechtěl. Tam patří linux. Od určitého počtu klientů to zjistí každý
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

Ku..a nešéfuje tomu teď v Mikrotiku ten borec ze Šumperka? :-)
Tam to taky funguje tak že se jim to testuje a ještě za to ročně platí :-))
0 x