Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Re: Verze 5.2

Příspěvekod Pintero » 13 years ago

Takze ta karta pravdepodobne ochluchla a zarusila tu druhou kartu s protokolem NV2, s verzi 5.2 to nebude mit nejspise nic spolecne....
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

Ted jsem se dostal k tomu abych si trochu hrál s eNkem a tak obecně a nedaří se mi nastavit na 5.2 šířku kanálu víc jak 20MHz.
Jinak zatím SXT proti sobe mi daji cca 111M ale ještě bych chtěl nějak vyzkoušet 40HMz
0 x
Bývalý ISP...

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Kde se se na SXT nastavit 40MHz? Dekuju.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

extended channel. above nebo belove
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 13 years ago

Thomeless píše:Ted jsem se dostal k tomu abych si trochu hrál s eNkem a tak obecně a nedaří se mi nastavit na 5.2 šířku kanálu víc jak 20MHz.
Jinak zatím SXT proti sobe mi daji cca 111M ale ještě bych chtěl nějak vyzkoušet 40HMz


Jsi si vedom toho, ze podle vyjadreni CTU neni pouzivani kanalu sirsich nez 20Mhz v souladu s VO?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

Walkeer píše:Jsi si vedom toho, ze podle vyjadreni CTU neni pouzivani kanalu sirsich nez 20Mhz v souladu s VO?


1/ nikdo nerekl ze to testuju venku, mam to doma na stole
2/ VO je akorat tak car papiru, kterej dodrzuje par jedincu a vsichni okolo na to se*ou
3/ tendence je spise jet na uzzsim kanale z duvodu ruseni, najit volnej kanal ve 20MHz je problem, ve 40MHz prakticky nerealne
4/ nerad hazarduju se zakaznikama takze tam kde bych potreboval dostat takovouhle rychlost tak nasadim neco vic profi, nez doufat ze dneska nasadim spoj kterej mi da uzsnejch 200M (2x2 40MHz) a zejtra mi ten spoj pojede 10M s latenci 500ms
5/ 40MHz pro pouziti na MK v souladu VO je protoze dle dostupnych mereni to jede 2x20MHz

Ber to proste tak ze testuju ne jak si to nasadit do site a prestavet na to vsechny pateraky ale co ta technologie vlastne umi a jak se to chova.
Ono bohate staci ze to v 2x2 20Mhz chodi tech 100M. Ber to proste tak ze kdyz si koupis novy auto ktery by melo papirove umet 240km/h tak ho taky pojedes vyzkouset a dopravni predpisy s omezenim na dalnici 130km/h te moc zajimat nebudou.

Este vyzkouset jak to bude fungovat venku kdyz to to bude jako AP pro klienty.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

Walkeer píše:
Thomeless píše:Ted jsem se dostal k tomu abych si trochu hrál s eNkem a tak obecně a nedaří se mi nastavit na 5.2 šířku kanálu víc jak 20MHz.
Jinak zatím SXT proti sobe mi daji cca 111M ale ještě bych chtěl nějak vyzkoušet 40HMz


Jsi si vedom toho, ze podle vyjadreni CTU neni pouzivani kanalu sirsich nez 20Mhz v souladu s VO?


tohle ignoruju.

Pokud se chceš hádat tak tady viewtopic.php?f=4&t=6932
a pokud budeš trvat na 20MHz kanále, tak ti to řeknu takhle... i když by nebylo dovolený ject na 40Mhz, otázkou zůstává... kdo mi v tom zabrání.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

jo tady nění žádná morálka, už začínám věřit tomu že až bude dělat atheros 10GHz tak 10GHz půjde do prdele, věřte že v jinejch západních státech by se k tomu přistupovalo jinak...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 13 years ago

hapi píše:
Walkeer píše:
Thomeless píše:Ted jsem se dostal k tomu abych si trochu hrál s eNkem a tak obecně a nedaří se mi nastavit na 5.2 šířku kanálu víc jak 20MHz.
Jinak zatím SXT proti sobe mi daji cca 111M ale ještě bych chtěl nějak vyzkoušet 40HMz


Jsi si vedom toho, ze podle vyjadreni CTU neni pouzivani kanalu sirsich nez 20Mhz v souladu s VO?


tohle ignoruju.

Pokud se chceš hádat tak tady viewtopic.php?f=4&t=6932
a pokud budeš trvat na 20MHz kanále, tak ti to řeknu takhle... i když by nebylo dovolený ject na 40Mhz, otázkou zůstává... kdo mi v tom zabrání.


Hapi, skutecne to pises ty, ktery se tady porad vytahuje jak jede v limitu a nadava vsem ostatnim, kteri v limitu nejedou? tohle je IMO uplne stejny...jestli zaseru dva kanaly malo nebo jeden hodne (prepaleno) je z hlediska zaruseni eteru prast jako uhod.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no tak pokud máš nějakou opravdovou anténu a ne nějakou poklici, tak tím moc nikoho nenasereš. ano pouštět to na těch dvoupolarizačních všesměrech je prasečina no...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

Walkeer píše:Hapi, skutecne to pises ty, ktery se tady porad vytahuje jak jede v limitu a nadava vsem ostatnim, kteri v limitu nejedou? tohle je IMO uplne stejny...jestli zaseru dva kanaly malo nebo jeden hodne (prepaleno) je z hlediska zaruseni eteru prast jako uhod.



já sem se snažil bejt slušnej. Ano jel sem v limitech a v tom tematu co jsem ti poslal specifikace udává 5-40MHz takže v tom taky nevidim problem. Ovšem když ti do oblasti přijde prase jmenem starnet a zaruší ti většinu spojů za tejden... co uděláš? necháš se linčovat zákazníky že to nějak vypadává? ani náhodou. Vyšroubuješ výkony a jedeš jako oni. Nemáš totiž na výběr pokud chceš přežít. Začneš uvažovat uplně jinak protože jinak můžeš jít od řemesla.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod level » 13 years ago

jsem s Hapim za jedno.
0 x

Walkeer
Příspěvky: 746
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Walkeer » 13 years ago

Ale vporadku, ja se s tim vicemene take ztotoznuji, nastesti zatim v mojich oblastech nikdo nic brutalne nerusi, takze muzu jet v limitu (resp. v limitu ala UBNT), ale pokud to jinak nepujde, tak samozrejme pujdu s vykonem take nahoru, to je jasne.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

nebudeme si tu klamať všetci :) v každom väčšom meste treba ísť nad limit....hold čo iné ostáva :) Internet lacnie, technologie su drahe.
0 x