Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 2.9.21

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
pekr
Příspěvky: 70
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Verze 2.9.21

Příspěvekod pekr » 18 years ago

zatím není changelog, je to čerstvé ... podle mě ale byly i chyby v hw, nám jeden PC router poslední 2 verze nějak klekal, posílal jsem supout.rif, dostal jsem odpověï, že by mohly být nějaké stability fixy v .21, tak jsem zvědav :-)

Tak už je to tady:

What's new in 2.9.21:

*) added "/system show-license" command;
*) fixed hotspot to work on RB112;
*) fixed memory leak in IPSec ISAKMP;
*) fixed WinBox "Set BGP Prepend" option in routing-test;
*) updated Intel E1000 driver and added support for
latest Intel Gigabit ehternet cards;
*) fixed bug - rb500 had problems with ether1 interface

-pekr-
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 18 years ago

pekr píše:zatím není changelog, je to čerstvé ... podle mě ale byly i chyby v hw, nám jeden PC router poslední 2 verze nějak klekal, posílal jsem supout.rif, dostal jsem odpověï, že by mohly být nějaké stability fixy v .21, tak jsem zvědav :-)

Tak už je to tady:

What's new in 2.9.21:

*) added "/system show-license" command;
*) fixed hotspot to work on RB112;
*) fixed memory leak in IPSec ISAKMP;
*) fixed WinBox "Set BGP Prepend" option in routing-test;
*) updated Intel E1000 driver and added support for
latest Intel Gigabit ehternet cards;
*) fixed bug - rb500 had problems with ether1 interface

-pekr-


Problem s 3com sitovkama nahodou nefixli ?
Kam to mam pripadne reportit ?
0 x

pekr
Příspěvky: 70
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pekr » 18 years ago

Myslím že pokud jsi přišel na nějaký problém, mělo by se to reportovat na support mikrotik.com ...

-pekr-
0 x

pekr
Příspěvky: 70
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pekr » 18 years ago

Neinstalovat, nepoužívat. My to testli na jednom RB, protože moje důvěra v lamerský přístup QA testování u Mikrotiku narůstá, a hned se ukázaly problémy - nejde ve winboxu povolit, zakázat eth interface, píše to špatná MAC adresa. Další lidi reportujou, že se poztrácely MAC a IP u EoIP tunelů, nebo že LCD driver je ještě horší než byl.

Je až s podivem, že toto lidi zjistí během chvilky testování a u MT na to nepřijdou.

Na webové stránce už 2.9.21 není, zdá se že to stáhli ...

-pekr-
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 18 years ago

pekr píše:Neinstalovat, nepoužívat. My to testli na jednom RB, protože moje důvěra v lamerský přístup QA testování u Mikrotiku narůstá, a hned se ukázaly problémy - nejde ve winboxu povolit, zakázat eth interface, píše to špatná MAC adresa. Další lidi reportujou, že se poztrácely MAC a IP u EoIP tunelů, nebo že LCD driver je ještě horší než byl.

Je až s podivem, že toto lidi zjistí během chvilky testování a u MT na to nepřijdou.

Na webové stránce už 2.9.21 není, zdá se že to stáhli ...

-pekr-


z casu na cas citam info o novych verziach, ale mam pocit ze cim dalej tym to je horsie... alebo sa to zda len mne??? miesto toho aby chyby opravovali sa vyskytuju stale nove a nove...
ktoru verziu odporucate pouzit ludia? na demach zvacsa vidim 2.8.xxx
alebo 2.9.6 pripadne 2.9.8 - ktore si vybrat?
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

já mám na hlavním routeru 2.8.28, mám tam páteře na 5Ghz a jede to v pohodě, bez výpadku. Jako další AP kde mám pověšené i klienty mám 2.9.6 a teï jednu 2.9.12 všechno bez nejmenšího problému. Páteře s CM9, pro klienty taky + jeden prism
0 x