Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.1

Příspěvekod skrebon » 13 years ago

soucez píše:Já OvisLinky nepoužívám. Blbne to s těmito starými bridge Apčkama MINITAR http://www.tabery.cz/Minitar_MNWAPG-2_W ... Point.aspx
Do toho by APPro možná šlo, ale to se na to radši vykašlu a klioša předělám na 5GHz.

Par klientom, kam sa nam nechcelo ist, som na dialku nahral novu verziu FW. A funguje i minitar :-)
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

skrebon píše:
soucez píše:Já OvisLinky nepoužívám. Blbne to s těmito starými bridge Apčkama MINITAR http://www.tabery.cz/Minitar_MNWAPG-2_W ... Point.aspx
Do toho by APPro možná šlo, ale to se na to radši vykašlu a klioša předělám na 5GHz.

Par klientom, kam sa nam nechcelo ist, som na dialku nahral novu verziu FW. A funguje i minitar :-)


No pokud vím tak Minitar MNWAPG2 po upgrade firmware skočí do defaultu a je z něj režim AP, s default IP
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

soucez píše:
skrebon píše:
soucez píše:Já OvisLinky nepoužívám. Blbne to s těmito starými bridge Apčkama MINITAR http://www.tabery.cz/Minitar_MNWAPG-2_W ... Point.aspx
Do toho by APPro možná šlo, ale to se na to radši vykašlu a klioša předělám na 5GHz.

Par klientom, kam sa nam nechcelo ist, som na dialku nahral novu verziu FW. A funguje i minitar :-)


No pokud vím tak Minitar MNWAPG2 po upgrade firmware skočí do defaultu a je z něj režim AP, s default IP

To je otazka 5minutoveho vypadku, prehozeni AP do stationu s ssid minitaru a rekonfiguraci a vraceni zpet do rezimu AP.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

No pokud vím tak Minitar MNWAPG2 po upgrade firmware skočí do defaultu a je z něj režim AP, s default IP[/quote]
To je otazka 5minutoveho vypadku, prehozeni AP do stationu s ssid minitaru a rekonfiguraci a vraceni zpet do rezimu AP.[/quote]

to je pravda. To by šlo. Odkud stahujete aktuální firmware(osvědčený) na MNWAPG2 ? Protože pokud vím tak poslední verze je v3.2.1.0.10eu a na této to blbne také...
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 13 years ago

To mas pravdu ja som skusil tam dat dotoho WL-5460APv2_e18_eu_b5_httpupgrade.bin a napisalo failed.Boli by dobre napisat presne na ktorom fw to neblbne
0 x

Krabík
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Borovany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krabík » 13 years ago

Pokud mám ještě někde nějaké Ovise, tak je v nich buďto APPro či APLite a většinou nemám problém. Ale vzpomínám si, že pár kousků jsem kvůli cyklickému odpojování vyměnil, ale zase za Ovise s APLite a šlo to, tak nevím, třeba je to kus od kusu :-).
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

najlepsie nemat ziadne ovislajny na sieti. Posledná vymena nastala ked sa po zmene karty vsetky tieto vykopávky začali odpajat a pripajat.
0 x

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 13 years ago

U dvou RB (433 a 433AH) se po upgradu (z 5.0) stalo, ze vytizeni CPU po restartu bylo trvale na 100%. Prihlasit se slo obtizne i pres ssh.

Problem byl v tom, ze se u techto dvou RB po upgrade na verzi 5.1 frekvence CPU samovolne nastavila na 100MHz(!?). Po novem nastaveni frekvence vse funguje OK (v 5.1 lze CPU frequency nastavit i pres Winbox, stejne jako upgrade bootloaderu - v tom je mozna ta potiz).

Pozn: Celkem mam v siti pres 50 RB, krome nekolika malo 133C a 112 jsem uz upgradoval vsechny. U zadneho jineho se to nestalo.
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 13 years ago


Dik. Myslel jsem, ze to souvisi jen s verzi 5.1. Vzdyt tech upgradu uz bylo v me siti radove temer tisice. a nikdy me to nepotkalo.
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 13 years ago


Dik. Myslel jsem, ze to souvisi jen s verzi 5.1. Vzdyt tech upgradu uz bylo v me siti radove mozna tisice. a nikdy me to nepotkalo.
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

me se to tuhle stalo za provozu, bez jakehokoliv upgradu, cucel jsem na to nejprve puk
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Nešve Vás že u adress listu se neukazuje u ip adresy broadcast, pouze network? Já jsem to docela často používal, teď abych pořád počítal kdeže mě končí ten a ten subnet.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

ack už taky něnajdeš :) jenom distance
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

Leeonek píše:Nešve Vás že u adress listu se neukazuje u ip adresy broadcast, pouze network? Já jsem to docela často používal, teď abych pořád počítal kdeže mě končí ten a ten subnet.



ano ano, stejně jsem to používalt i já, dost dobrá a rychlá pomůcka a oni to odstranily.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků