Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: 5.1

Příspěvekod honzam » 13 years ago

SPAKO píše:Webfig vam funguje? Mne teda nie, len pise stale Loading... Myslel som, ze je chyba u mna, ale po vyskusani firefoxu, IE a aj Opery stale len Loading. Ved to na beta verzii islo. Nejdo to ani na http://demo2.mt.lv/ Hmm. Ide to vobec niekomu vo final verzii? Tesil som sa na to, ze to konecne vyuzijem v mobile s Androidom.


je to potvrzený bug. Bude opraveno v 5.2
0 x

Uživatelský avatar
airbilly
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Vráble
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod airbilly » 13 years ago

Dalsia beta verzia, na jednej RB433AH sa zacali neustale rozpadavat spoje so signalom okolo -68. Po downgrade na 3.30 vsetko OK
0 x
Airbilly - MOBIL ATAK

aladinus
Příspěvky: 6
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod aladinus » 13 years ago

Buďte rád, že se rozpadával jenom spoj. Ja náhral na 4 RBčka 5.1, 3x RB493 a 1x RB600 a shodilo mi to půl sítě. Po příchodu na místo, switch měl pěknou ledkovou laser show. Po vytažení ze switche a downgradu všech mikrotiku, vše v pořádku. Vřele nedoporučuji.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

problem bude jinde hoši. Právě studuju smysl právě koupený sítě na MKčkách a jestli máte nastavení z poloviny dojebaný jako původní majitel, tak se pak vůbec nemůžu divit že lidem po upgrade se něco vysere.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Hapi jede ve velkym uz skupuje site :) jen tak dal :wink: Co peknyho tam dojebali? :mrgreen:
Jiank zjisteni .... plno lidem se nepovede upgrade kdyz to tam tahaj copy paste ..... kdyz se to nasune pres ftp tak to vetsinou jde ....
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

vsechno to jsou doslova alfa pokusny verze , posledni stable je mozna tak 3.30 , ostatni stoji za vyliz prdel (sorry, ale uz dost vytocenej) . Mikrotik si akorat tak sere do bot
Radeji budu pouzivat svoji cracked verzi 3.30 (dobrovolne to priznavam) , nezli byt platicim pokusnym kralikem
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Osobne sem dal 5.1 na rb600, 800, 532, 711,411,750g a vsade jede bez problema
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

Osobne bych radeji vsude zustal max u 3.30
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

osobně je mi uplně u zadku že vám mikrotici nejedou :-)

osobně vám můžu říct jenom to, že chyba je mezi klávesnicí a židlí. Co bylo v síty dojebaný? Představ si že postavíš ptp spoj, nasadíš /30 a na konce /24 subnety, proroutuješ a pak idiocky hodíš iface do bridge a aby toho nebylo málo tak tam uděláš port forwardy... a ještě zanatuješ všechno za tim... co na to říct... jenom to, že takovouhle sítovou hovadinu každej upgrade ještě více dojebe.

osobně už 3.30 vůbec nemusim.

osobně tady nechci slyšet o něčem jako že v5.1 nejede když na ní upgraduješ šmahem s v3.30 a pak když se ti něco nezdá tak šmahem zase zpět na v3.30. Já sice upgraduju z v3.30 přímo na v5.1 ale mě to chodí, proč někomu jinýmu ne? Co ti vůbec na to nechodí. Kouknul jsi vůbec na nějaký nový nastavení wifin atd..? Defakto od první bety v5 nemám absolutně žádnej fatální problem.

osobně se za guru mikroitka nepovažuju ale mě všechno chodí tak jak má. Asi to bude rukama.

osobně tady chci spíš slyšet co že nejede a ne že je to automaticky na houby.
Naposledy upravil(a) hapi dne 12 Apr 2011 18:26, celkem upraveno 1 x.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Jo mezi klavesnici a zidli je vetsinou ten nejvetsi retarder ... taky si na nej obcas zahraju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

me osobne dneska nastvala jedina vec, a to nefuncnost mkAPI na v4.16 , na v4.17 funguje .
V tom bych ani tak nevidel problem , ale na tomto routru to proste potrebuju aniz bych ho upgradoval.
Jedna se totiz dulezitej (mistem) a nedovolim si pri "maximalnim" prutoku to upgradovat .

Uz jsem trochu vychladnul, ale mikrotik zacinam povazovat za doslova garazovou firmu .
Ona to neni prvni a rozhodne ne ani posledni neotestovana chyba. Proste bastl.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

To je takovej problém si dát do schelduleru reboot na 4hodiny ráno?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

emm, proč sis tam dával v4.16 jestli se můžu zeptat? Buď se dej na cestu "co funguje, nešahat" a nebo na "vždy nejnovější verze a počítám s upgrady i v 17 hodin případně downgrade za 10 minut"
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

btw proc?
protoze jsem ji takhe dostal koupenou a vypadala stable , bohuzel jen ALFA verze, klasika mikrotik
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

to s tým reboot na 4 hodiny rano, nie je zly napad...lepsie ako to ma po tyzdni vytuhnúť. Otazka je čo ak sa to raz nenaštartuje :D
0 x