Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Re: 5.1

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

hapi píše:
Leeonek píše:Nešve Vás že u adress listu se neukazuje u ip adresy broadcast, pouze network? Já jsem to docela často používal, teď abych pořád počítal kdeže mě končí ten a ten subnet.



ano ano, stejně jsem to používalt i já, dost dobrá a rychlá pomůcka a oni to odstranily.

pořídil jsem si na to tabulku, kterou mám jako tapetu na ploše, tam je to vždy po ruce
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Leeonek píše:Nešve Vás že u adress listu se neukazuje u ip adresy broadcast, pouze network? Já jsem to docela často používal, teď abych pořád počítal kdeže mě končí ten a ten subnet.

A není to jenom neodstraněný bug? :) taky mě to docela štve
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 13 years ago

Předpokládám že to chtěli sjednotit s přidáním adres u IPv6 kde není ani ten network - taky jsem podle toho počítal. O to víc budu využívat ipcalc na netu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

nevíte jestli se už nějak hýbe další verze 5?

stále tu máme chyb jako máku:
ospf dělá na koncích nějaké haluze
ospf 3 je stále nefunkční pro běžný provoz, také to dělá náhodné haluze
testy rychlosti v TCP nejsou stabilní
DHCP IPV6 není
nkové karty nejsou tak stabilní jako staré klasické ačkové (i když se to stále zlepšuje)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

však si stáhni předverzi 5.2 a testuj. Je to adresar share jenom si nakonci uprav číslo verze viewtopic.php?f=43&t=7169&p=65389&hilit=neofiko#p64803
webfig je opraven
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

mě aktuálně dělaji haluze na koncích uplně jiný verze než 5.1
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

viete niekto ako tato verzia ukazje vytazenie CPU? mam na jednou routeri problem s odozvou a neviem ci je to vytazenim cpu alebo nestihajucou zbernicou. Su tam PCI-e intel karty a core2duo procesor. Ros ukazuje cpu ako dvojjadrove a kazde jadro cca 50% a teraz otazka ci je to naozaj 50% alebo je to 100% len koli ht alebo niecomu inemu (neviem ci tato rodina cpu nieco take mala) to v reali ukazuje polovicnu zataz nez je? vdaka za kazdu odpoved
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

První 5tkové verze ukazovaly dost nesmysly ohledně CPU. Upgraduj na 5.21
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

honzam: dik... nechcel som na to sahat, uptime toho routeru je odkedy sa tam 5.1 nahodila a po par priuckach sa riadim heslom co chodi na to nesahat :) ale ok, skusim upgrade.. dik za radu
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 11 years ago

tak problem bol aj u v5.21, pricina bola v tom ze mikrotik si nejak cudne rozhadzoval sietovky medzi jadra procesoru, resp obe najvytazenejsie sietove karty hodil na to iste jadro a tym padom to slo do kolien a druhe sa flakalo... po rucnom nastaveni druhy den vsetko ok... klop klop... 5.21 robila to iste
0 x