Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.0

Příspěvekod Hallo » 13 years ago

Už to mám,prvně nutno na nějakou V4,poté na V5,upgrade ok,zatím vše drží.Teď je tam upgradable to V6 každopádně vytížení CPU je větší,uvidím jak se osvědčí oproti doteď používané V 3.
0 x

cizekp
Příspěvky: 2
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod cizekp » 13 years ago

Upgrade na RB433UAH (4.17 -> 5.0) taktez bez problemu, zatim vse OK.
0 x

Onas
Příspěvky: 24
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Onas » 13 years ago

Upgradoval jsem cca 15 klientů a tam kde nemám importované klíče se nelze připojit přes ssh z konzole v linuxu a ani přes putty z windows. Má někdo stejný problém?
0 x
Oňas

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 13 years ago

Onas píše:Upgradoval jsem cca 15 klientů a tam kde nemám importované klíče se nelze připojit přes ssh z konzole v linuxu a ani přes putty z windows. Má někdo stejný problém?

Upgradnul na dalku RB433 a vse ok.SSH taky jde. 8)
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

SSH no problem
0 x

littlecake
Příspěvky: 41
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod littlecake » 13 years ago

Hodil jsem update pres DUDE a daval jsem to do hromady skoro celou nedeli , popadalo OSPF a nektere kousky 433 a 800 se zasekly tak, ze jsme museli vypnout napajeni , Update doporucuju , dalsi betaverze !
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

a co si čekal ty rejpale? Odkdy se stane rc verze verzí release? Jak už jsem psal, updatoval jsem už přes 150 zařízení na dálku a ani jeden průser pokud nepočítám svojí vlastní blbost u jednoho zařízení. A stejně tak to odhaduju na tebe. Nemůžeš jenom tak dát update přes dude, musíš vědět co máš na těch zařízeních nastavený za extra věci který většinou pohoří a jak už jsem tu psal snad milionkrát, používejte pouze balíčky co jsou potřebný. To je totiž podle mě hlavní a stěžejní bod neuspěšného upgradu.

Mimochodem, OSPF jede v klidu dál.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Mooog
Příspěvky: 19
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Mooog » 13 years ago

nahráno do 411AR a 2,4GHz klienti se soustavně odpojují.... v logu se stále opakuje connected/disconnected.... downgrade na 4.17 a vše šlape
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Mooog píše:nahráno do 411AR a 2,4GHz klienti se soustavně odpojují.... v logu se stále opakuje connected/disconnected.... downgrade na 4.17 a vše šlape


Presne tohle mi delali lidi pri prechodu z verze 3.x na 4.x ale jen klienti na 2,4 co meli ovise 5460 ... zkusil sem tam hodit petku a bez problema ....
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 13 years ago

ppp76 píše:
Mooog píše:nahráno do 411AR a 2,4GHz klienti se soustavně odpojují.... v logu se stále opakuje connected/disconnected.... downgrade na 4.17 a vše šlape


Presne tohle mi delali lidi pri prechodu z verze 3.x na 4.x ale jen klienti na 2,4 co meli ovise 5460 ... zkusil sem tam hodit petku a bez problema ....


Tohle mi začaly dělat už vyšší verze 4.x poslední funkční jsem zaregistroval 4.10 - vyzkouším na jednom AP upgrade a uvidím...
0 x

Uživatelský avatar
airbilly
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Vráble
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod airbilly » 13 years ago

Upgrade RB600 predtym 3.30 bez komlikacii. Po upgrade uplna katastrofa, je tam 4 x r52 zapnuty nstreme a dva spoje sa zacali stále rozpajat, nepomohol ani downgrade na 4.17 az navrat na 3.30 to vyriesil.
0 x
Airbilly - MOBIL ATAK

trigernet
Příspěvky: 6
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod trigernet » 13 years ago

Tak po upgrade z 4.10 na rb433 ok ale nasledny upgrade biosu odrovnal rbcko :( , dufam ze pomoze konzola.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

RB 1000, upgrade z 5.0rc10 na 5.0 neproběhl, routeros-powerpc-5.0.npk zůstane po rebootu viset v souborovém systému files.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nemáš upgradovat combine packages ale pouze po jednotlivích balíčcích. To je taky hlevní průser u updatů ve smyslu nepovedení.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

čo pise log?
0 x