Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
ok2slc
Příspěvky: 151
Registrován: 17 years ago

Re: 5.0

Příspěvekod ok2slc » 13 years ago

Zdeněk Švarc píše:RB 1000, upgrade z 5.0rc10 na 5.0 neproběhl, routeros-powerpc-5.0.npk zůstane po rebootu viset v souborovém systému files.


Mě RB1000 v5.0rc11 > 5.0 bez problémů, ale je fakt, že neupgraduji kombinovaným balíčkem, taky jsem jel jednotlivy rc verze zasebou a kontroloval jsem průbežně aktuálnost firmware.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 13 years ago

mne to pripada, ze vydavaju jednu betu za druhou a jedna je lepsia ako druha... ja nemam nikde hadam ani 4.x a nie to este 5x. prijemnu zabavu pani. ked vas to bavi, tak sa hrajte :D :D :D
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

OT:

Případá ti že UBNT je na tom líp? Každou chvíli tady píšete at to tam nikdo necpe že starší chodilo lépe. Že nový firmware nepropouští OSPF a další nefunkční věci...
Přítom UBNT firmware je taková hračka oproti ROS
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Tak pokud je to znaceny jako beta tak je kazdyho vec jestli so to nasadi ale pak at si nestezuje a je jedno u jakyho vyrobce ... i kdyz vetsina problemu se nakonec ukaze ze je mezi klavesnici a zidli ... taky uz sem nekolikrat byl brzdicim alementem site :mrgreen:
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

jak je na tom to DNSko? nějak se mi to nezdá 100% ok. někdy to vůbec nepřeloží statický záznam na stanici s widlema, ale na stanici s linuxem to je bez problému
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 13 years ago

No tak po aktualizaci mi cacti přestalo pře snmp vyčítat data - víte otom něco? Testováno na více strojích x86, RB
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

mato1 píše:mne to pripada, ze vydavaju jednu betu za druhou a jedna je lepsia ako druha... ja nemam nikde hadam ani 4.x a nie to este 5x. prijemnu zabavu pani. ked vas to bavi, tak sa hrajte :D :D :D


takže v tom případě nejedeš na Nkových kartách tedy na chipsetech AR9xxx.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

RB711 U.fl, v5, pri pokusu s bandwith testem na stole s dalsi RB711 se rozsvitily vsecky smd ledky,nevnimam proc,board ale jel ok dal, po nasazeni 5rc11 ledky zhasnuty,vse jak ma byt,provoz RB ok. Nemaji 711tky nejaky rozmlsany napajeni ? Stary trafoadapter nevim v cem je spatny, kdyz switch na nem jel ok, ale 711tka se s nim proste nerozjela,jakoby se dokola resetovala.To same s pulsnim neznameho puvodu. Oboje 12V/1A. Po osazeni 18V/1,6A uz "znackovejsi kus - Sunny" jede RBcko ok. To ze 112/411/433 neznam :?

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

polom-123
Příspěvky: 23
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod polom-123 » 13 years ago

Zdravim mel bych otazku. Jake balicky davate na RB133c aby to tak nezatezovalo cpu a pamet ?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

najlepsie ziadne a ROS 3.XX
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

no jo ale to mu to bezvladne nv2
0 x

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 13 years ago

polom-123 píše:Zdravim mel bych otazku. Jake balicky davate na RB133c aby to tak nezatezovalo cpu a pamet ?


Mam to jeste u par klientu. Nejdal jsem dosel na 2.9.51. Pokusy s vyssi verzi skoncily fiaskem. Je to jen takova o trochu lepsi a o hodne drazsi kalkulacka. Proste vyhozene penize :(
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Vyhozene penize? To jsem ted trosku nepochopil ....
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Na kliose bez NS do 5mbit staci :) Take jich par nekde mam venku 2.9.50 3ku jsem ani nezkousel, clovek o tom nevi a to je hlavni.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

Maxik píše:Na kliose bez NS do 5mbit staci :) Take jich par nekde mam venku 2.9.50 3ku jsem ani nezkousel, clovek o tom nevi a to je hlavni.

5Mbit? dyt 133c nema problem udelat 13-15Mbit... tzn do 10Mbit dobry ;)
0 x
Jan Ptáček