Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0RC11

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
chalan
Příspěvky: 322
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 5.0RC11

Příspěvekod chalan » 13 years ago

takze jedine pockat na rc12?
0 x

chalan
Příspěvky: 322
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chalan » 13 years ago

hapi píše:
Polk píše:jj už jsem to tady psal, že nefunguje korektně DNS. Na RC10 v pořádku, ale ta zase nejede na RB532A , ale zeptej se Hapiho, ten ti řekne, že je problém mezi klávesnicí a žídlí :-)


no dělej si srandu ale faktem je že tu popisujete chybu která se mikrotikem tahne napříč všemi verzemi a zmizí pouze po úpravě TTL v dns na mikrotiku. Na bráně mám DNS pro 450 lidí a funguje korektně. Spousta známích má v5.0rc11 na bráně a DNS používá a taky chodí bez problemu. Vždy záleží co si tam dotičnej zprasí dál a nejspíš taky na platformě na který běží.

RB532A s v5.0RC11 v pohodě. Dálkově upgradovaná ale neběží mi tam DNS forwarder.


nevyskusas plz ten dns forwarder? doteraz som nemam nikde problem s dns forwardom na MK na ziadnej verzii ani na 4.x... pises o uprave TTL na DNS v mikrotiku, aku hodnotu tam mam dat? dakujem
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nevyzkoušim, RBčko je někde na konci sítě. Uprava TTL u DNSka se nastavuje přes terminal.

třeba

Kód: Vybrat vše

/ip dns set cache-max-ttl=5m
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

chalan
Příspěvky: 322
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chalan » 13 years ago

hapi píše:nevyzkoušim, RBčko je někde na konci sítě. Uprava TTL u DNSka se nastavuje přes terminal.

třeba

Kód: Vybrat vše

/ip dns set cache-max-ttl=5m


dik, nepomohlo... jedna sa o cisty bug, da sa to niekde nahlasit?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

nechce se mi věřit, že by tam nějaký bug byl ,protože se dnskem nic nedělalo.
mám rc11 na bráně forwarder tam mám také zapnutý a nikdo si nestěžoval, statické záznamy také fungují. pouze mi nefungují záznamy na ipv6, ale to mi nešlo v žádné verzi
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

okoun píše:nechce se mi věřit, že by tam nějaký bug byl ,protože se dnskem nic nedělalo.
mám rc11 na bráně forwarder tam mám také zapnutý a nikdo si nestěžoval, statické záznamy také fungují. pouze mi nefungují záznamy na ipv6, ale to mi nešlo v žádné verzi


Taky mam nasazeno v labce RC11 a beha to ok, zadny skriptik na flush cache neni treba ...
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 13 years ago

Diskuse o IPv6 prefixech byla přesunuta do viewtopic.php?f=38&t=7145
0 x

zofre
Příspěvky: 12
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zofre » 13 years ago

Verze 5.0 RC11 na x86 - odpojují se neustále wifi klienti. Na řadě RB4xx a RB600 bezproblémů.
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod asdewq » 13 years ago

zofre píše:Verze 5.0 RC11 na x86 - odpojují se neustále wifi klienti. Na řadě RB4xx a RB600 bezproblémů.


to je bug o ktorom mikrotici vedia a priznavaju sa k nemu... otazkou len je kedy to vyriesia...

ked sme pri bugoch tak okrem ineho pri pouziti na ap-cku s 11a ckovymi klientami (rb411+r52, rb711 a pod) lietaju odozvy az do 100vak ms, po downgrade na 4,17 vsetko ok karta na ap-cku r52n-m
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

mám dojem že RC12 kterou nabízí support bude asi označeno jako 5.0 final
http://demo2.mt.lv/
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

no vždyť když sem se na MUM bavil s Arnisem a následně taky s Nornimsem, tak mě bylo řečeno, že je to jenom na uživatelích, pokud budou referovat podstatné chyby, tak se protáhne vydání RC12 pokud ne, tak vyjde 5.0
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

v5 už je ready
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

officialne nebo zatim schovane?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

schovaně ale stahovat se už dá
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 13 years ago

A můžete mi říct, jak jste ji stáhli? Umazal jsem "rc11" a nechal v odkazu jen "5.0" a nic, not found.
0 x