Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0RC8

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Re: Verze 5.0RC8

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

:D Tak to bude asi nějaká tajná zbraň Mikrotiku, skryté eso v rukávu... Jsem zvědav.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Že by to po letech pochopili a kopli to na Atom ?:) Tož bylo by už načase :) .


PS: No a kdyby to pochopili tak do toho stejně vrazí Lvl6 a zabíjí to cenou,že :))
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

s touto verzí už konečně zkusím to ptp nkovej spoj jak bude stabilní
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

pokud jsem chtěl nahrát do rb711 tak ee
stále to při bootu chlásí errory a kernel errory prcesor kolem 100% a nestabilní, zkoušel jsem to u několik rb711 a zkoušel jsem to i pomocé netinstallu.
bohužel jediná dobře jedoucí verze je 4.16
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm, rb711, upgrade bez problemu.

jo a tahle rc8 obsahuje nový bios. Poslední dobou vycházeji až moc často.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no a stahuješ to jako pro 4xx nebo pro 7xx, já to stahuji pro 4xx a mělo by to být stejný.
nevěřím že to bylo bez problému dokud neuvidím výpis logu bez jediného erroru při startu
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

hapi píše:jo a tahle rc8 obsahuje nový bios. Poslední dobou vycházeji až moc často.

Myslis 2.30? nebo je tam vyšší? 2.30 je prý (Normis) jen pro power PC. Pro ostatní platformy byl stažen
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

hlavně nv2 mód je nějak nemocný, nějak se zamotali do toho módu station-bridge, hodně rádií přestalo komunikovat uplně, rc9 už je na světě ale zatím to taky neřeší.. tak si snad pohnou než vydají ofic relase rc9
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

pokud to stahujes pro 4xx tak system jako takovy bude stejny ale a co bios ten uz asi ne.
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

Maxik píše:pokud to stahujes pro 4xx tak system jako takovy bude stejny ale a co bios ten uz asi ne.

Ale bude, dej si stahnout pro 4xx a pak pro 7xx a uvidis, ze to stejne stahuje stejne soubory.
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

JE to stejné, dokonce x86,když se rozpitvá do šroubečků tak obsahuje všechny biosy pro všechny řady rb,přesto, že jí k ničemu nejsou
0 x

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

su v prostějově u fedora v servisu, takže než ně dojde baterka v starém ntb tak testujte http://www.uloz.to/7699821/routeros-mipsbe-5-0rc9-npk

je to dnešní tady stáhlá
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

honzam píše:
hapi píše:jo a tahle rc8 obsahuje nový bios. Poslední dobou vycházeji až moc často.

Myslis 2.30? nebo je tam vyšší? 2.30 je prý (Normis) jen pro power PC. Pro ostatní platformy byl stažen


je tam 2.31 pro RB711
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no sláva, ty RB711 mě fakt trápí, všude jinde mám stabilní pětku bohužel na 711 to zatim strkat nemohu
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm, fakt nevim co děláš ale prostě stahnu všechno přas torrenty, vyberu balíčky co používám a nacpu je tam přes winbox do files a reboot... hotovo. Žádný combine packages nepoužívám. Z toho už jsem vyrost, nikde nemám RBčko se všemi balíčky. Řekl bych že právě všechny balíčky i ty co člověk nepotřebuje, způsobujou problemy při upgradech a podobně. Mě se totiž nikdy nestalo aby mi RBčko přestalo odpovídat po upgradu. Jasně taky si hlídám biosy.

Nevíte jak přes dude upgradnout bios? Nějaký příkaz který se do RBčka pošle. Asi to budu muset udělat přes ssh.

Osboně bych s rc8 moc nepospíchal. station mod nějak nefunguje a podle zahraničního fora tam jsou tam v tomhle nějaký chyby. To docela zkazily když si může přepínak z apčka jakem komunikační protokol chci a pak řeknou abych při nv2 používal statain bridge jinak se to rozpojí. To je docela bída.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků