Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0RC7

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Re: Verze 5.0RC7

Příspěvekod Polk » 13 years ago

Měl jsem na hraniční serveru 3.30 , a vše bych řekl posílalo min. rok v kuse v pořádku (net flow). Nedávno jsem nasadil 4.16, protože jsem měnil hardware a na 3.30 se to někdy rebootlo. A ted pozoruju, že to taky posílá nějak málo dat.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

kdyz vidim jak moc chyb a stale novych je v 5x tak je silenstvi to dat do realneho provozu :)
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 13 years ago

Mne to taky delalo problemy, ale mam tam ted 4.16 a vyresil jsem to tim, ze jednou za pet minut se na vterinu vypne posilani dat a hned znovu zapne.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm to jo ale teoreticky ti to ztratí někdy i docela hodně dat který nebyly dokončený.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

spíš bych to řešil tak, že bych si ve filtru udělal pravidlo který bude sledovat datovej tok trafficflow a když nebude, off/on
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 13 years ago

Tak vyreseno v ROS 5.0RC7 , prepnuto z traffic flow verze 9 na verzi traffic flow v5, je kupodivu, ze v ROS4.10 chodi traffic flow v9 chodi bez problemu, zkousel jsem ten stroj podflashovat z 5 na nejakou 4ku, ale mame tam Intel i7 s nejakyma novyma Intel PCI-x 1G sitovkama s HW akceleraci, ale ROS 4.10-4.16 ty sitovky nevidely, tak se to muselo vratit na ROS 5 a traffic flow 5, tak snad tim nekomu pomuzu .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

to neni vyřešeno, dřív nebo později to zase vytuhne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Martin_H
Příspěvky: 127
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Martin_H » 13 years ago

Ahoj,
mam nasledujici bug v teto verzi ktery se na RB433AH neprojevil, jedna se o kartu R52Hn, je zasazena v stroji x86 spolu s cm9 v single redukcich a po nejake dobe proste karta vytuhne, system ji vidi, karta jde zapnout a vypnout ale zadni klienti se nepripoji dokud cely stroj neresetuji, pak to jede zase ok, dela to nahodne, nekdy to jede 10 dnu nekdy 20 a ted treba jen 3 dny nez to udelalo. Karta jede v 5ce s nstreme a asi 5ti klienty. Treba se s tim nekdo setkal..

Co se tyka 2.4ky nepozoroval jsem nejaky problem.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Tohle se mi stalo u rc5 je to přibližně 3 týdny zpět. Bylo to poprvé a jednalo se o R52n-M v alixu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

když tady píšete takové věci tak už se vůbec nedivím že mi důální spoj na alixu s touto kartou funguje max 17Mb/17Mb a ještě s překročením výkonu
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...