Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0RC7

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 5.0RC7

Příspěvekod level » 13 years ago

nez klasicky AP point to point je NV2 lepsi-odolnejsi+vetsi propustnost ale nepatrne mensi nez nstreme.
na AP multipoint+ NV2 s narustajicim traficem dramaticky roste vytizeni AP.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak jsem zrovna nacpal tuhle verzi na RB532A a jako běží to ale system/routerboard přes winbox neukáže nic. Říká že to neni RBčko :-D vypadá to že se i procesor vyklidnil a jede to lépe.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

Pro spoj bod bod nema NV2 smysl. Zvetsi to latence a je to cca stejne rychle jako klasicke Acko. Mozna vic odolnejsi vuci ruseni - nevim. Nicmene Nko je vzdy rychlejsi jak Acko...
0 x
Daniel Tasáry

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Myslíš stejně rychlé jako Ačko se zapnutým nstreme? To ano, to je pravda...
0 x

Spreamer
Příspěvky: 142
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Spreamer » 13 years ago

Leeonek píše:Myslíš stejně rychlé jako Ačko se zapnutým nstreme? To ano, to je pravda...


Mám jiné zkušenosti. NV2 má vyšší propustnost než-li klasická Norma 802.11a se zapnutým nstreme. Možná na stole ano, ale v zarušeném prostředí nám to chodí podstatně lépe.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

včera jsem zkusil na jednom sektoru nasadit RC7, jsou tam jen 4 klienti ale velký rozptyl vzdáleností, od 50m do 2,5km. Původní Ačko bez nstreme tam jelo zpočátku uplně v pohodě, ale poslední dobou to začlo zlobit. Malé propustnosi (8-9Mbit), k tomu adekvátní pingy.
Po nasazení NV2 RC7 se začli všichni klienti odpojovat, a to takovým způsobem, že neměli uptime ani 3 minuty, pak se najednou všichni odpojili. Po vypnutí NV2 jeli zase všichni normálně. Zkusil jsem přeladit kanál, a ejhle, problémy ustaly, zkusil jsem přeladit na jiný a pro změnu byla propustnost byla jen 1-2Mbity. Po chvilce ladění jsem dosáhl na sektoru propustnosti přibližně 12-15Mbit při bittrate fixnuté na 36.
Možná je to verzí, každopádně u nasazených RC5 a 6, případně 4.13 jsem tyto problémy neměl. Zkusím asi ještě downgrade a uvidím....
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

zkus tam ještě pro zajímavost 4.16 a zapni NV2. Zajímalo by mě jestli je chyba v té 5RC
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Zkoušel jsem 4.16 hned když mi vyšla, ale skončil jsem na tom, že mě na 711ce nešel aktivovat balíček NV2, když jsem dal enable a restart, byl po restartu pořád disable a enable byl původní wireless
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Je to sice mirne ot, ale ve verzich 5x a 4x chodi velice mizerne CM9 jako 2.4 AP musel jsem na 3.30 tam je to ok. Myslim ze vetsina z vas jeste nekde nejake 2.4 ma tak pozor na to :)
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 13 years ago

Maxik píše:Je to sice mirne ot, ale ve verzich 5x a 4x chodi velice mizerne CM9 jako 2.4 AP musel jsem na 3.30 tam je to ok. Myslim ze vetsina z vas jeste nekde nejake 2.4 ma tak pozor na to :)

Taky mi to chodilo blbě na 2,4GHz AP ale až od verze 4.11. Po downgradu na 4.10 zase v pohodě!
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

u me to bylo spatny i na 4.10 nejaky intel x86 a rb14+cm9 3.30 ok
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Leeonek píše:Zkoušel jsem 4.16 hned když mi vyšla, ale skončil jsem na tom, že mě na 711ce nešel aktivovat balíček NV2, když jsem dal enable a restart, byl po restartu pořád disable a enable byl původní wireless

Nechci z tebe dělat blbce ale dělal jsi to tak že balíček wireless jsi dal na DISABLE, balíček wireless-nv2 na ENABLE a poté reboot?
Mě to takhle normálně funguje
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

že by chyba mezi klávesnicí a židlí? :) po předchozích zkušenostech V4 jsem dal na NV2 enable, wireless se mi vždycky nastavil po restartu sám na disable, vyzkouším ;)
0 x

mladas
Příspěvky: 158
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod mladas » 13 years ago

Zdravim
Funguje Vam na teto verzi korektne traffic flow? Mam to ted na jednom stroji , na ostatnich mam 4.5 - 4.11 na nich to chodi OK, ale stroj s 5.0RC7 se tvari ze posila, ale ve vystupech na serveru s daty je toho "nejak " (rozumnej min nez 2% puvodniho obsahu) malo. Dik jen dotaz jestli se s tim nekdo setkal.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jistě že setkal. Mikrotik na to upřimně řečeno kašle. Na anglickym foru se o tom baví a jediný co byly schopný opravit, je chyby který linux hází do logu při nastavení na version 5. No vlastně ani to neopravili podle reakcí některých userů toho fora. Na bráně jsem měl 3.30 a běhalo to ok, bez výpadku. Několik zákazníků má taky 3.30 a běhá to. Jednomu ne. Nevim co se na tom routeru děje že to prostě vypadne každopádně to neni vina jenom v5.0rc7. Jak už jsem říkal, na bráně jsem měl v3.30 a nedavno jsem tam šoupnul v5.0rc7 a po pár hodinách to taky přestalo počítat data. Laboroval jsem s tim a když jsem přepnul active flow na 1 minutu, tak to zatim furt běží. Jedna minuta je málo ale aspoň to loguje. Ovšem u jednoho s v3.30 nepomohlo žádná změna nastavení a prostě to do pár hodin přestane posílat.

Neni to tedy vina v5.0rc7 ale všech verzí od v3. v2.9 prý fungovala korektně po všech stránkách.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků