Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.16

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 4.16

Příspěvekod honzam » 13 years ago

What's new in 4.16 (2010-Dec-20 10:21):

*) fixed problem - could not update license for
old style 7 digit software-id's;

(This fixes upgrades from v3.xx to v4.1x where license could get lost.)
Naposledy upravil(a) honzam dne 20 Dec 2010 16:28, celkem upraveno 1 x.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

na RB711 mi nejde aktivovat balíček NV2
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

mel by byt v all packeges. Mas ho tam a jenom nejde zapnout?
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

Jo, je tam, ale když ho dám enable, po restartu stále není aktivní, zůstává zašedlý a aktivní je stále původní wireless. Nevím proč to neudělali u 5RCxxx, tam je prostě jen wireless a NV2 je součástí balíčku, není potřeba nic vybírat nebo něco aktivovat.
Tady ty poslední od 4.13 se mi zdají jako šité horkou jehlou, když proti nim testuju btestem, někdy to spadne tak, že se na něj nejde nějakou dobu dostat, jindy zase ten btest skončí tak, že už nejde navázat jiný dokud se apčko nerestartne.... To už ty 5RCxxx mi připadnou lepší
0 x

matej
Příspěvky: 1
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod matej » 13 years ago

ano, to se mi taky zdá. Např. s NV2 mi vůbec nejedou režimy ap bridge a station pseudobridge s VLANama. Dále mám problémy s velice nízkou propusností (okolo 20Mbit) při 802.11n a velice dobrém signálu (-40 ~ -50dB). Máte s tím někdo taky takové zkušenosti, chodí vám někomu NV2 jak má? Mám jednu 802.11n linku s o něco horším signálem a ta mi dává bez problému těch 50Mbit, verze myslím 4.10&4.11
0 x

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 13 years ago

tak ja ma s touto verzi tento problem:
433AH mikrotik, verze 4,16 - na karte cmd 9 a na karte tusim oznaceni 5220 nejde prepnout na antenu b....resp jde, ale po prepnuti me to skoci zpet automaticky na antenu a)

Nejprve jsem myslel, ze to ma nejakou autodetekci a prepne se to tam, kde je externi antena pripojena, ale po odpojeni anteny lze kartu nastavit jen na a, takze kdyz to fyzicky date do b, jako ja, tak jste proste v prdylce a musite vylezti na komin a prehodit to.

v dalsich slotech mam kartu atheros 11N, tam prepinani anteny vubec nejni.

Tak nevim, esli mam dojebanej firmware v zarizeni, nebo je to chyba v samotnym firmware. Nastaveni jsem delal z ciste verze, takze zadnej upgrade nebo backup.

:shock:
0 x

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 13 years ago

takže jsem ten samej firmware zkusil na 600A čku a delá to na kartě CM9 to samé, takže soudruzi udělali chybu
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

Od které verze již Mikrotik plně využívá více jader CPU? Mám pocit že 3.xx verze pouze využívá společnou cache jader CPU ale jede jen jedno jádro?
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

soucez píše:Od které verze již Mikrotik plně využívá více jader CPU? Mám pocit že 3.xx verze pouze využívá společnou cache jader CPU ale jede jen jedno jádro?


Hledej, resilo se to tu xy krat. Fakci to asi od verze 5.xx, kdy se pouziva novejsi linuxove jadro (pokud vim) ... :mrgreen:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Jardax
Příspěvky: 621
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Jardax » 13 years ago

FRIDOLIN píše:tak ja ma s touto verzi tento problem:
433AH mikrotik, verze 4,16 - na karte cmd 9 a na karte tusim oznaceni 5220 nejde prepnout na antenu b....resp jde, ale po prepnuti me to skoci zpet automaticky na antenu a)

Nejprve jsem myslel, ze to ma nejakou autodetekci a prepne se to tam, kde je externi antena pripojena, ale po odpojeni anteny lze kartu nastavit jen na a, takze kdyz to fyzicky date do b, jako ja, tak jste proste v prdylce a musite vylezti na komin a prehodit to.

v dalsich slotech mam kartu atheros 11N, tam prepinani anteny vubec nejni.

Tak nevim, esli mam dojebanej firmware v zarizeni, nebo je to chyba v samotnym firmware. Nastaveni jsem delal z ciste verze, takze zadnej upgrade nebo backup.

:shock:


Jo to je fakt, ve WINBOXU to nejde prehodit. Ale v SSH/terminalu to jde prepnout normalne, netreba splhat na komin ;)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

Aktualizoval jsem na verzi 4.16 a je to divne na x86 me Cacti zacne hlasit chyby Result from SNMP not valid. Partial Result , ale na routerboardech je vsechno OK. NEmate nekdo tuseni
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

Tak jsem se konecne upgradoval na 4.16 kvuli NV2 a musim rict ze krasa.

Nahazel jsem to na PtP spoje a slape to jak vitr. Primarne je to urcene asi na PtmP, ale i na PtP to zlepsi parametry

PCx860 ---- PtP 2km --- 433 AH (RETRO) ---- PtP 2km ---- 433 AH - bandwidth PC --> druha 433AH dal 36M/32M HD a 17/15 FD


akorat to ma nevyhodu ze antomaticky skocil ping z 2ms na 5ms. Pri delsi ceste uz to dela 10 ms. Je to opravdu spis jen na AP kde 5 ms od klienta nevadi.
0 x

milanc
Příspěvky: 121
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod milanc » 13 years ago

433AH mikrotik, verze 4,16 - na karte cmd 9 a na karte tusim oznaceni 5220 nejde prepnout na antenu b....resp jde, ale po prepnuti me to skoci zpet automaticky na antenu a)


Ahoj, potvrzuji tento problém na RB411A+CM9, chová se to naprosto stejně. Tedy nelze využít konfiguraci s nastavením antény b).

A ještě doplním. Teď jsem si obnovil na témže HW backup, kde jsem měl nastavenou anténu b). A zde je opačný problém, nelze přepnout na anténu a).
0 x
Chvalšiny.NET http://www.chvalsiny.net
Stránka zcela věnovaná RouterBOARDům! http://www.routerboard.sk
Osobní stránky http://milanc.chvalsiny.net

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

Takže dbnes se mi opět potvrdila neodladěnost 4.16 a zřejmě 4.xx obecně co se týká karet v řežimu 2,4B i 2,4G AP Bridge. Proti tomu klienti s realtek chipsetama.
Stává se to, že někteří klienti ačkoliv mají perfektní signál, se nejsou schopni asociovat s APčkem na 11Mbps ale spíš na 1Mbps nebo 2M. A neustále se opakuje odpadnutí klienta s APčka, zobrazí se v registration se sílou signálu 0.
Pak přiskočí -55 po chviličce zase 0 a tak se to opakuje. Nedělají to sice všichni na daném APčku ale někteří ano. Takže downgrade RB433AH na 3.30 a bez problémů!
0 x

marvel
Příspěvky: 25
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod marvel » 13 years ago

soucez píše:Takže dbnes se mi opět potvrdila neodladěnost 4.16 a zřejmě 4.xx obecně co se týká karet v řežimu 2,4B i 2,4G AP Bridge. Proti tomu klienti s realtek chipsetama.
Stává se to, že někteří klienti ačkoliv mají perfektní signál, se nejsou schopni asociovat s APčkem na 11Mbps ale spíš na 1Mbps nebo 2M. A neustále se opakuje odpadnutí klienta s APčka, zobrazí se v registration se sílou signálu 0.
Pak přiskočí -55 po chviličce zase 0 a tak se to opakuje. Nedělají to sice všichni na daném APčku ale někteří ano. Takže downgrade RB433AH na 3.30 a bez problémů!

v 3.x to samé bude dělat pokud použiješ balíček wireless-test (mám na tyto klienty vyzkoušenou 3.28 se základním wireless balíčkem jako asi nejlepší volbu). U nových ovladačů bezdrátu zlobí realtek chipsety se staršími firmware, třeba ovislinky 5460APv2 s firmware "e"(nejlépe ten poslední e18) chodí v pohodě, nebo spíše lze říct, že staré realteky (tuším chipset 8181), které ještě neměly "g", ale jen "b", nelze na mikrotiky v4+ nebo wireless-test v3 použít.
0 x