Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.16

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpadávajíví klienti na 2,4GHz

Příspěvekod soucez » 13 years ago

marvel píše:
soucez píše:Takže dbnes se mi opět potvrdila neodladěnost 4.16 a zřejmě 4.xx obecně co se týká karet v řežimu 2,4B i 2,4G AP Bridge. Proti tomu klienti s realtek chipsetama.
Stává se to, že někteří klienti ačkoliv mají perfektní signál, se nejsou schopni asociovat s APčkem na 11Mbps ale spíš na 1Mbps nebo 2M. A neustále se opakuje odpadnutí klienta s APčka, zobrazí se v registration se sílou signálu 0.
Pak přiskočí -55 po chviličce zase 0 a tak se to opakuje. Nedělají to sice všichni na daném APčku ale někteří ano. Takže downgrade RB433AH na 3.30 a bez problémů!

v 3.x to samé bude dělat pokud použiješ balíček wireless-test (mám na tyto klienty vyzkoušenou 3.28 se základním wireless balíčkem jako asi nejlepší volbu). U nových ovladačů bezdrátu zlobí realtek chipsety se staršími firmware, třeba ovislinky 5460APv2 s firmware "e"(nejlépe ten poslední e18) chodí v pohodě, nebo spíše lze říct, že staré realteky (tuším chipset 8181), které ještě neměly "g", ale jen "b", nelze na mikrotiky v4+ nebo wireless-test v3 použít.


Jo to by souhlasilo. Dělá to toiž na starých APčkách ALFA cosi... a MINITAR MWNG nebo tak nějak se to jmenovalo. Oba umí i Gčko.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

presne, asi uz si s 2.4 nelamou hlavu. Kazdopadne max verze na provozovani 2.4 je 3.30 a nejlepe 2.9.51 tam 2.4 tusim fungovala jeste o pid lepe na cm9 jako AP
0 x

marvel
Příspěvky: 25
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod marvel » 13 years ago

soucez píše:
marvel píše:
soucez píše:Takže dbnes se mi opět potvrdila neodladěnost 4.16 a zřejmě 4.xx obecně co se týká karet v řežimu 2,4B i 2,4G AP Bridge. Proti tomu klienti s realtek chipsetama.
Stává se to, že někteří klienti ačkoliv mají perfektní signál, se nejsou schopni asociovat s APčkem na 11Mbps ale spíš na 1Mbps nebo 2M. A neustále se opakuje odpadnutí klienta s APčka, zobrazí se v registration se sílou signálu 0.
Pak přiskočí -55 po chviličce zase 0 a tak se to opakuje. Nedělají to sice všichni na daném APčku ale někteří ano. Takže downgrade RB433AH na 3.30 a bez problémů!

v 3.x to samé bude dělat pokud použiješ balíček wireless-test (mám na tyto klienty vyzkoušenou 3.28 se základním wireless balíčkem jako asi nejlepší volbu). U nových ovladačů bezdrátu zlobí realtek chipsety se staršími firmware, třeba ovislinky 5460APv2 s firmware "e"(nejlépe ten poslední e18) chodí v pohodě, nebo spíše lze říct, že staré realteky (tuším chipset 8181), které ještě neměly "g", ale jen "b", nelze na mikrotiky v4+ nebo wireless-test v3 použít.

Jo to by souhlasilo. Dělá to toiž na starých APčkách ALFA cosi... a MINITAR MWNG nebo tak nějak se to jmenovalo. Oba umí i Gčko.

přesně tak. já už to neřeším, protože mi už zbylo v síti jen několik málo kousků na 2,4, ale zkus tam vyzkoušet firmware z http://www.appro.cz, třeba to pomůže. Jak jsem psal, ovislinkovej firmware pro 5460APv2 je v pohodě, ten chodí i s v4+ mikrotiku, ale bohužel nelze narvat do ne-ovislinků. Pravděpodobně však půjde jen o nějaký driver, takže jestli se s tím chce hrát, zkoušej různé firmware (konkrétně do toho minitaru, pokud si vzpomínám, šlo narvat ledasco)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

je to RB600A která dělá P2P NV2 spoj. Zároven AP bridge pro lidi.
Watchdog je vypnutý a přesto vidím v logu dost často tyto hlášky :(
Přílohy
bez.jpg
bez.jpg (58.08 KiB) Zobrazeno 3447 x
0 x

Hatatitla
Příspěvky: 481
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Hatatitla » 13 years ago

Presne toto mi robila jedna 711 po upgrade na 5.0rc7 všetko v poriadku. Uptime 20 dní aj nejaké drobné .
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Hatatitla píše:Presne toto mi robila jedna 711 po upgrade na 5.0rc7 všetko v poriadku. Uptime 20 dní aj nejaké drobné .

Po upgradu na 5.0RC8 to pro změnu píše: router was rebooted without proper shutdown (cause 1)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

ano, píšu v tématu vývojové verze že rb711 s rcčkem nefunguje použitelně
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Zdravim, maly dotazek: Je stale mozne na verzich 4.16 popr i na 5rc8 vytvorit AP pro vice klientu s pomoci virtual AP na 711 s L3 ?
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 13 years ago

Maxik píše:Zdravim, maly dotazek: Je stale mozne na verzich 4.16 popr i na 5rc8 vytvorit AP pro vice klientu s pomoci virtual AP na 711 s L3 ?

Jo jde :-)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

Maxik píše:Zdravim, maly dotazek: Je stale mozne na verzich 4.16 popr i na 5rc8 vytvorit AP pro vice klientu s pomoci virtual AP na 711 s L3 ?



ANo jde
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

mam 4.16 na jednom rb532 a pekne o blbne.
RB se zasekava, tak jsem nastavil watchdog aby se nemuselo vytahovat z elektriky.
V logu uz jsem mel i hlasku ze se rb vyrestaroval because kernel failure

DHCP nejak nefunguje, proste nastaveny je jak ma bejt ale IP nepriradi.
Proto jsem dal WLAN a ETH do bridge, pravda opomel jsem prekliknou IP na bridge a zustala teda jen na WLANu, ale dnes po restaru routeru klienti na WLANu nekomunikovali s vysilacem
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

a mas tam zaplé NV2 nebo co tě nutí mít tam 4.16? Mě konkrétně také RB532 s 4.16 a NV2 blblo. Proto jsem to nahradil za RB600
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

ted uz NV2 zaple nemam, ale tuhle verzi sem tam daval proto ze jsem tam to nv2 testoval.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

jede vam na teto verzi mkAPI ?

kdyz to same skousim na v3.30 tak pohoda, na teto verzi connect error (RB750G)
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

mkAPI nefunguje na v4.16 , na v4.17 je to jiz ok .
Dalsi bastl verze .
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam