Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0rc5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: RouterOS (MikroTik) v5.0rc5

Příspěvekod doktor » 13 years ago

No ja jakmile zapnu nv2 protokol, tak se mi zacnou po nejakem case odpojovat clienti, nedelaji to vsichni, a dale se pak zacaly dokonce samy restartovat routerboardy a v logu je hlaska: Router was rebooted without proper shutdown by watchdog timer. Na strane clienta to pise: lost connection, control frame timeout. Kdyz to prepnu na 802.11, tak to nedela.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

doktore - jaky HW na APcku a jaky u kliosu ?

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod routerboardista » 13 years ago

Opět je k dispozici další verze v5.0rc6 ... a já používám v 4.13
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 13 years ago

routerboardista píše:Opět je k dispozici další verze v5.0rc6 ... a já používám v 4.13

Tak to je skoro jak kdybys používal tu rc6.
0 x

doktor
Příspěvky: 107
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod doktor » 13 years ago

No ako AP je 411AH, klienti 411ky a jedna 333, nicmene mam jeste jiny bod, kde mam 433AH a klienti jsou 411 az na jednu 133c, ta se obcas odpoji ale u ostatnich RB to nedela. Nevim, zkousel jsem i tu 4.13 a dela to stejne. Na tom bode je docela velke ruseni, nevim jestli je to tim, kazdopadne v klasickym modu, nebo i nstream se to neodpojuje, natoz restartuje. Verze Mk jsem zkousel prakticky vsechny ale porad to dela takove blbosti.No budu to muset nejspis vymenit za ubnt, chjo
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

UBNT za mikrotik ? :shock: budu delat, ze sem to neslysel,nevidel,necetl :lol: ty barbare jeden...no uvidime co vymysli MK v dalsich verzich,snad se tento joke vytrati - opravi...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

To doktor: Tak jim napiš na support že ti to blbne s verzí 4.13 na RB133c a pošli jim logy, nastavení.
Třeba to bude v další 4.14 opraveno. K UBNT se neuchyluj
0 x

Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod routerboardista » 13 years ago

honzam píše:To doktor: Tak jim napiš na support že ti to blbne s verzí 4.13 na RB133c a pošli jim logy, nastavení.
Třeba to bude v další 4.14 opraveno. K UBNT se neuchyluj




Ta 4.14 je k dispozici
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

Z nouze jsme upgradovali centralni router na tuto verzi, puvodni 4.7rc, toto jsou moje zasadni poznatky:

+ vyuziva skutecne vsechny procesory (4 v mem pripade)
+ velmi vyrazne klesla zatez

- po nejake dobe provozu se vyrazne zvysi zatizeni stroje (cca 15min), klidne z 10% na 50%, podle Profile je to firewall, a to i kdyz uplne vsechno vypnu - mimo NATu a CT. Je jedno, jestli tam tece 50, nebo 200Mbit, dela to neustale a zatizi to vsechny procesory. Zatim nevyreseno, konzultujeme s MT.

Drbky typu nefunkcni Torch tady resit nebudu.

Router je X8STE, procesor i7 960, 3.33GHz, konektivita 400Mbit/s, ve spicce max prumer cca 270Mbit/s.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

4.7RC? co to je?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

V dobe, kdy jsme to instalovali byla posledni 4.6 a v te nebyla podpora sitovek, mikrotik nam tehdy poslal rc na 4.7, uz tam zustala.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

lukas píše:mikrotik nam tehdy poslal rc na 4.7, uz tam zustala.

V jinem foru si tady stěžuješ na mikrotik že bys ho nejradši vykopal. Co tě na něm tak štve když na páteřní routery nasazuješ RC4.7 a 5.0rc5 ?
0 x

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

4.7rc jsem musel nasadit kvuli podpore sitovek, ta tam nejakou dobu vydrzela, ale ted se prokazalo pretizeni toho stroje ve spickach - pravdepodobne nevyuzite vsechny jadra - nevime, neni jak zjistit, takze budto prejit okamzite na novy OS - to asi tezko, nebo jit na 5.0rc5, kde je novy jadro linuxu a uvidime, co se deje. Udelali jsme to a toto je vysledek. Zase to nejak jede, problemy to nevykazuje, ty spicky v zatizeni zatim nicemu nevadi, nebo to alespon nepozorujeme, takze ted je otazka, jestli cekat na dalsi verzi 5ky, nebo zacit nekde vedle pracovat na novem systemu.

Nejsem idiot, ktery cpe na router nove verze jenom proto, aby mel pocit, ze ma vsechno aktualni, v siti mi vali kupa RBcek s 2.9kou a nemam duvod s tim cokoli delat, ale tady proste neni na vyber, ukaz mi stable verzi, ktera bude schopna pracovat s timto objemem a ja ji tam mile rad dam.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Jasny tak pokud je to kvuli zatezi tak jo. My mame na centralnim shaperu linux. Nedovedu si predstavit ze by nam tam jela nejaka 5.0RC5 pri realnem prutoku pres 200mbit
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nějak se mi to hoši nezdá. Podle mích testů i atom utahnul 100Mbit při mojí konfiguraci mangle + QT to jest cca 1000 řádků u každýho. Myslim že tady dost záleží na optimalizaci pravidel a používání passthrough. Neni vůbec nic zvláštního kdy lidi defaultně zapínaji passthrought a zbytečně to žere procesorovej čas. Mimo to se dá optimalizovat třeba podle subnetů který se budou házet do extra chainů a tam se teprve z toho subnetu najde to správný pravidlo což podstatně zkrátí vyhledávání správnýho marku kdy se neprohledává v extrémnim případě tisícovka mangle ale jenom pár stovek atd... Nemůžu podle mích zkušeností říct že 3GHz procesor i kdyby měl jedno jádro, neutahne 200Mbit provoz na mikrotiku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků