Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.13

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Verze 4.13

Příspěvekod Polk » 13 years ago

What's new in 4.13 (2010-Nov-01 14:48):

*) added USB power reset feature;
*) added support for nv2 in wireless-nv2 package;
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Rozumim tomu dobre ze jak psali ze NV2 bude pouze ve verzi 5.0 tak to neplati?
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 13 years ago

Minimalne ten proklamovany balicek wireless-nv2 tam neni a nove moznosti nastaveni u karet a zapnuti nv2 jsem nenasel....
0 x


Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

tak nám Uldis tak trošku lže že do verze 4.X to nelze implementovat. Někdo tam vytáhl vlákno kde to tvrdil :) a najednou tu máme 4.13 s NV2
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

Tak NV2 je v min v tom kombinovanem baliku jak pro powerpc,mipsbe, mipsle.
Funguje to dobre a da se krasne prejit z nstreme > nv2.Dokonce i cpu to zere min nez nstreme. Ale odezvy jsou x2. Na ptp kde bylo 1,5-2ms byly 4-5ms. Musi se ale nechat ze jeden ptp spoj kterej je v hodne rusivym prostredi to protlouklo lip jak nstreme.
0 x
Daniel Tasáry

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 13 years ago

A u me se to jeste chova, ze i kdyz spoj vytizim uplne bandwidth testem obouma smerama (40M/40M v 5GHz Turbo), odezvy jsou porad 9ms v plne zatezi!
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Hmm, to co tady pisete vypada velmi zajimave ... ale jaky hw mate ? Vice podrobnosti ... :|
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 13 years ago

vantomas: napis jak to mas nastavene prosim a zda mas na obou stranach zaple NV2 nebo jenom nstreme nebo NV2 nstreme

Dekuji Lada
0 x

pavel5
Příspěvky: 25
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod pavel5 » 13 years ago

Zkoušel jsem NV2 na několika RB600 a na spojích pracuje bez problému ale nepropustí tolik jako nstreme a jěště se stalo že na všech AP kde byl zapnutý balíček NV2 vzrostl u klientů signál o 5dbi
0 x

vantomas
Příspěvky: 39
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vantomas » 13 years ago

2ladik: Na klientovi jsem nastavil wireless protocol na "any" a na AP wireless protocol na "nv2" (zadny jiny mod), zadne doladeni NV2 nastaveni jsem nedelal, paradoxne kdyz jsem snizil cell radius, tak spoj chodil mnohem hur (propustnost stejna, ale nestabilni odezvy - jeden, dva pingy 3ms, dalsi ctyri 19ms), takze jsem nechal 30km, prestoze podle dokumentace to ma potom chodit lepe.

V priloze prikladam screen bandwidth testu a pingu, RX smer je horsi, protoze antena miri na Prahu a v dobach spicky je pomalu na vsech kanalech frequence usage na cca 40-60%, na normalnim 802.11 tento spoj vzdycky snizil propostnust na cca 15mbit a razantne vzrostly odezvy, s nv2 je to naprosto krasne, v noci nebo pres den spoj funguje 40/40.

Jinak na jedne strane spoje je RB411AH a na druhe RB433AH, oboje s JRC24, na vzdalenost cca 300M, vyladeno do limitu CTU.

Jeste jsme zkouseli spoj na cca 2KM a tam se chova uplne stejne jako tento na 300M.

A celkem by me taky zajimalo jak se toto bude chovat, kdyz bude vsude nv2 a ruseni v eteru bude timto protokolem...
Přílohy
bandwidth-test.png
bandwidth-test.png (44.71 KiB) Zobrazeno 5092 x
0 x

pavel5
Příspěvky: 25
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod pavel5 » 13 years ago

To je udp test a kolik to dá v tcp ?
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 13 years ago

pavel5 píše:Zkoušel jsem NV2 na několika RB600 a na spojích pracuje bez problému ale nepropustí tolik jako nstreme a jěště se stalo že na všech AP kde byl zapnutý balíček NV2 vzrostl u klientů signál o 5dbi

Tak pokud vzrostl signal je to parada a mas zapnute NV2 na APcku a u klientu any? Tedy bez nstreme?
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Ladik píše:
pavel5 píše:Zkoušel jsem NV2 na několika RB600 a na spojích pracuje bez problému ale nepropustí tolik jako nstreme a jěště se stalo že na všech AP kde byl zapnutý balíček NV2 vzrostl u klientů signál o 5dbi

Tak pokud vzrostl signal je to parada a mas zapnute NV2 na APcku a u klientu any? Tedy bez nstreme?


Otazka proc ten signal vzrostl ? Snad ne jen "upravou" vypoctu jako u iPhone (= doted to kecalo) ...
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

pavel5
Příspěvky: 25
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod pavel5 » 13 years ago

Na všech AP nebyl zapnutý NV2 a ani nstreme protokol a došlo ke snížení signal to noise.
0 x