Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RouterOS (MikroTik) v5.0rc1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Re: RouterOS (MikroTik) v5.0rc1

Příspěvekod czatlantis » 13 years ago

ohledně toho ACK timeout - nevíte, kde se dá najít nějaká převodní tabulka na KM podle mikrotiku? mám nějak "v krvi" ty hodnoty u sekundách....nebo nejlíp, jak tam vrátit to původní nastavování? Doma na AP v pokoji mi nejlíp fungovalo 27us a to tam teď nijak nevrazím....
0 x

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 13 years ago

Taxem to narval do 450G čka, jen abych se mrkl co a jak je ve střevech, vsledek je ten, že se do mkrotiku už bedostanu a nejde mě to vrátit ani přes seriový kabel, ale to bude asi tím, že sem debil, nicméně jsem použil návod z netu a stejně mě to radil kolega. terminálem se dostanu do mikrotiku, ale nettinsatalem ho neoživím.... :(
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

hmm mě to snížilo signál na spoji asi o 10 :))
už se těším na další verzi
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

je to tak cca 14 dní co jsem celí tři kompletně APčka včetně cca 30-40 klientů na dálku překopal na v5.0 a ani jedna chybyčka. Já nechápu co s tim děláte. Musel jsem z verze kolikrát až 3.22. Nedávám rovnou poslední verzi ale přes 3.30 na 4.11 a na 5.0 a vždy kontroluju jestli tam je nejnovětší bios.

Pust si neinstall, v nastavení net booting zatrhni boot server enable a napiš tam ip adresu kterou si má vzít RBčko. Pak vypni na síti DHCPčko a nebo ještě líp, připoj si ethernet pouze k RBčku. Nastav si staticou IP adresu, přepni bootloader v RBčku na boot over ethernet a až bootne tak se ukáže v netinstallu a jedeš. Nechci od tebe slišet nic jinýho než že to funguje.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

vše mi jede až na ten signál myslím si, že je někde chyba v driveru, udělalo mi to u N kové karty
Přílohy
graph_image.php.png
(20 KiB) Staženo 792 x
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 13 years ago

hapi píše:je to tak cca 14 dní co jsem celí tři kompletně APčka včetně cca 30-40 klientů na dálku překopal na v5.0 a ani jedna chybyčka. Já nechápu co s tim děláte. Musel jsem z verze kolikrát až 3.22. Nedávám rovnou poslední verzi ale přes 3.30 na 4.11 a na 5.0 a vždy kontroluju jestli tam je nejnovětší bios.

Pust si neinstall, v nastavení net booting zatrhni boot server enable a napiš tam ip adresu kterou si má vzít RBčko. Pak vypni na síti DHCPčko a nebo ještě líp, připoj si ethernet pouze k RBčku. Nastav si staticou IP adresu, přepni bootloader v RBčku na boot over ethernet a až bootne tak se ukáže v netinstallu a jedeš. Nechci od tebe slišet nic jinýho než že to funguje.


hehe, no chyba byla v tom, že netinstall funguje jen z XP ček, ve win 7 mě to zobrazilo jen HDD pc čka.....o)))
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 13 years ago

Běžně používám netinstall ve Windows 7. Ošefuj si firewall.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

bohužel, v některých instalacích nechodí korektně ani winbox obzvlášť, když chceš uploadnout soubor a winbox je připojenej přes mac. win7 jsou prostě v tomhle dost blbý. Mě osobně na počítači funguje všechno ale vedle v kanceláři to zase totálně blbne.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 13 years ago

Hm dal jsem si tuto verzi zkušebně na jeden spoj, kde je cca 5 klientů, nutno říct, že spoj jako takový funguje dobře, ale v omezovaání rychlosti a zobrazování stáhnutých dat si to dělá co chce. Třeba u jednoho klienta mě asi za hodinu naskočilo, že stáhl 13 589 455 545 G, což jistě nešlo :)
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

Tak to je slusnej balik dat :mrgreen: , omezuju radeji rovnou i klientu na jejich zarizeni tam sem jeste 5 nedaval nejvejs 4.11
0 x

t.kulich
Příspěvky: 30
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod t.kulich » 13 years ago

Zasekává se OSPF. Vytížení procesoru na 100%. Musí se restartovat. Nahodile. Dva dny třeba funguje OK. Na v. 3.30. Bez problémů.
0 x

4gd1
Příspěvky: 158
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod 4gd1 » 13 years ago

zajimave, pokud tam neco teda podelali, tak se nedivim, ospf bezi na v. 5beta3 bez problemu, mesic zatim nic neregistruju...
0 x