Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0beta6

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 5.0beta6

Příspěvekod honzam » 13 years ago

What's new in 5.0beta6 (2010-Aug-10 13:22):

*) sstp - fixed memory leak;
*) wireless - changed band setting and added channel-width setting
*) wireless - support for 11n rates in 5&10mhz channels
*) wireless nv2 - fixed multiple problems including occasional tx stall;
*) made gps accessible through SNMP;
*) snmp - added GETBULK support, no more table caching - solves problems
with huge tables, routing tables currently are not available;
*) ssh - fixed public key authentication in case
when client is not verifying if server will accept the key;
*) fixed problem - MetaROUTER did not work on RB800, RB1000 & RB1100;

*) user manager is not working - will be fixed in next version;
*) intel 82576 (uncommon expensive chip) crash/reboot to be fixed in next release
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

zkoušel někdo už tu TDMA?

strašně furt basnějí o dobrých latencích zajímalo by mě jakou to má latenci když je linka v klidu, já mám na ačku latenci 0,8 ms bez TDMA
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

Kdyz se zadari tak to asi zkusim o vikendu na svym Nkovym spoji s 2x2 jaka to bude zmena...

Tak nezkusim protoze stale jeste neudelali funkcni tdma k WDS a musel bych udelat vpls a to sem linej...
0 x
Daniel Tasáry

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 13 years ago

TDMA ma smysl jen pro multipoint. Jen tam ma pridelovani timeslotu smysl.
Na PtP spoji nema zadny efekt (mozna patrne latence jeste zhorsi).

Takze mne by zajimal test na multipointu. Idelane na realne siti. Ale malokdo z nas si dovoli na zive siti toto testnout.

Ocekavam, ze latence na multipoint spoji budou okolo 5ms. Ale okolo tech 5ms se budou drzet i pri zatezi a to vsem (napr i vzdalenejsim klinetum s horsim signalem).

K.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

asi jde tak trochu o to, že v zátěži dejme tomu na polovinu, bude latence nižší než teď v ptmp. Testovat se mi to rozhodně ještě nechce protože by to poslalo síť k šípku a useři by byly pěkně nasraný. Nehledě na to, že to ještě nepodporuje posílání signálů, ccq, ip atd... do access listu. Na to stačí i normální nstreme a pochybuju že nv2 to nějak znatelně vylepší protože to funguje defakto na stejnym principu až na to že tady se bude teoreticky řídit kompletní provoz jak upload tak download pomocí timeslotů a dá se předpokládat, že ty "timesloty" budou menší než u nstreme.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Ahoj hapi, díky za osvětlení té TDMA. Když s zeptám do budoucna -> dá se odhadnout nebo už teď říci jaká kombinace HW (asi jde o karty možná i antény-duální?) bude z TDMA dopředně vyloučena? Zvládne to R52 nebo bude zapotřebí novější karty z toho či onoho důvodu? Díky za trošku ujasnění snad Mikrotik podle toho co udělal v té betě bude nadále podporovat i "hybridní" nastavení "A+Nstreme+Nv2" a snad bude i funkční.

Snad jsem to napsal trošku pochopitelně o co mi jde do budoucna :) .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

mělo by to jít na všech dostupný kartách počínaje CM9. Nv2 je podle mě jenom přidání TDMA a nic zásadnějšího v tom nebude. Docela by mě zajímala možnost pustit Nv2 bez nstreme protože například v Nku je datovej rámec 2x větší než u nstreme a tedy efektivnější. Pak by to mohlo docela podstatně snížit nároky na procesor a na nějaký nstreme se vykašlat. Jenomže podle mích testů nevytežuje procesor nstreme, ale právě mac pooling a to je to řízení komunikace. Já fakt nevim jestli to vůbec někomu pomůže protože když si pročítám funkci nstreme, tak docházim k závěru, že zastoupí TDMA ve všech ohledech. Možná tam bude inteligentnější přepínání klientů a fakt že se dá timeslot nastavovat je docela dobrá zbraň ale pochybuju že to bude mít výraznější vliv na rychlost.

A hlavně to má smysl pouze na ptmp spojích a na ptp je to bezcený.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Díky hapi za rychlou reakci. Měl jsem prostě hokej vtom si to skloubit do sebe a zčásti měl zato že to půjde jen u novějších karet.Samosebou je otázka jak se to pak - po snad odladění ze strany Mikrotiku - bude chovat v reálu v PtM .Ale aspoň se nemusím strachovat že klienti kteří mají R52 budou uplně out a buď je měnit nebo dávat jiné APčka pro nové klienty a ty s Ačkem nechat "dožít". Snad to Mikrotiku nebude trvat věčnost a na podzim se dočkáme něčeho použitelného :) .
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

Stim TDMA tam kdosi i psal ze se mu zlepsila o neco propustnost na PtP spoji...ale pouzival MPLS coz ja nemam a nemohu tim padem vyzkouset. Jinak u na ubnt mrchach je znat kdyz zapnes/vypnes ten jejich airmax i na ptp...mam je na 2Km spoji a je to znat...min vuci ruseni je to vic imuni
0 x
Daniel Tasáry