Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.11

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 4.11

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Changelog:
*) changed "wireless registration table entry count" snmp oid to 1.3.6.1.4.1.14988.1.1.1.4.0;
*) fix 5&10MHz channel support for 11n cards;
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

A je to tu znova :? Opravili par chybek a dali novou verzi. Co tam safra delaji ? :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jenom opravily to co daly da v5.0b5
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

jo to se mi líbí těch 10MHz jsem zrovna potřeboval....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

RB411, zadny bezdrat, EoIP tunel, pravidelne kernel panic :( Nezalezi na provozu, staci, aby ten tunel byl aktivni.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

napsat na support
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 13 years ago

soooc píše:RB411, zadny bezdrat, EoIP tunel, pravidelne kernel panic :( Nezalezi na provozu, staci, aby ten tunel byl aktivni.

V4,11 > eoip na RB532 je v poriadku, ziadny bezdrot.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 13 years ago

4.11 verze na pc ... bezi ale kdyz dam sq tak po peti minutach zatuhnou a prestanou ukazovat ... fungujou ale neukazujou dokud nerestarnu winbox
0 x

zofre
Příspěvky: 12
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zofre » 13 years ago

Setkal jste se někdo s následujícím problémem?

Verze 3.30 vše ok....na AP 4 spoje na 5G s nstreamem. Po přechodu na verzi 4.11 (zkoušena i 4.6) tx chvilku běží cca 30 Mbit a v zápětí padne cca na 3 Mbity i méně. RX tímto netrpí. Dělají to všechny spoje. Bez nstreamu se problém neprojeví. Změna nastavení nstreame nemá vliv. Upgrade protější strany na verzi 4.11 problém neřeší. Problém vyřešen přechodem zpět na verzi 3.30 (přičemž na druhé straně zůstala verze 4.11). Jediné co mě napadá, že do routeru byla přidána jedna (je jediná) karta N - je disabled.

Nenapadá někoho v čem hledat problém? Díky předem
0 x

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 13 years ago

zkus stáhnout modulaci
pokud ti to pomůže, dělá ti to to samé co mě na jednom spoji - když dám 54Mbps spoj se jeví že chvíli šlape v pohodě a najednou mi padne rychlost na minimum a pak zase naskočí
po snížení modulace se spoj jeví ok, přitom i na 54 Mbps je kvalita 100/100 % , neřešil jsem to už, jelikož do pár měsíců bude přepojeno na optiku
0 x

chicago
Příspěvky: 22
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod chicago » 13 years ago

RB 532 a 600 O.K
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

Blood píše:zkus stáhnout modulaci
pokud ti to pomůže, dělá ti to to samé co mě na jednom spoji - když dám 54Mbps spoj se jeví že chvíli šlape v pohodě a najednou mi padne rychlost na minimum a pak zase naskočí
po snížení modulace se spoj jeví ok, přitom i na 54 Mbps je kvalita 100/100 % , neřešil jsem to už, jelikož do pár měsíců bude přepojeno na optiku


a prosím kde se dá stáhnout modulace? mám také podobný problém...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Blood
Příspěvky: 136
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Blood » 13 years ago

Data Rates ve Wireless
0 x

jahoo
Příspěvky: 154
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jahoo » 13 years ago

Blood píše:zkus stáhnout modulaci
pokud ti to pomůže, dělá ti to to samé co mě na jednom spoji - když dám 54Mbps spoj se jeví že chvíli šlape v pohodě a najednou mi padne rychlost na minimum a pak zase naskočí
po snížení modulace se spoj jeví ok, přitom i na 54 Mbps je kvalita 100/100 % , neřešil jsem to už, jelikož do pár měsíců bude přepojeno na optiku


Mám obdobnej problém, mě se spoje s nstreme, verzema MK 4.x a kartama R5n rozpojujou, je jedno, kolik přes ně teče prostě se postupně sníží TX rate na 6Mb a pak se to uplně rozpojí, bez nstreme to jede v poho, nedělaj to ale všechny spoje, je ta náhodný, někde to jede ve stejný konfiguraci bez problému
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

já problém nemám, ale zase mám špatný duplex přenos bez Nstrema s nkovejma kartama
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...