Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.0beta5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 5.0beta5

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Na 4.X uz nejak prdi....

What's new in 5.0beta5 (2010-Jul-23 14:50):

*) email - supports multiple CCs
*) fix 5&10MHz channel support for 11n cards;
*) ssh - fix ssh client crash;
*) ssh - password authentication is disabled for users with public keys;
*) ping - fixed ping packet-loss calculation;
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

In RouterOS v5.0beta5 there is a new wireless protocol Nv2 which is based on the TDMA.

To make the connection using Nv2 on the AP side you need to select the wireless-protocol=nv2 and on the Station side you can also select wireless-protocol 'nv2' or 'any'.
Some features are not ready yet for Nv2: no support WDS,Security,Virtual AP,some details in the registration table and status. We will optimize the Nv2 in the upcoming versions.

We would like to get some feedback from you how it is working on your wireless links. When posting, please include info on the distance of the link and settings that you have and latency.
When testing N link with Nv2 you can get approx 97Mbps UDP traffic and 94Mbs TCP traffic through RB711 in one direction using one chain.



nv2 is not compatible with Airmax.

nv2 is supported for all Atheros cards, except old AR5211 based, so in order to try it out it is not required to have 11n cards - just upgrade, set wireless-protocol=any on station (this will enable station to look for whatever protocol AP that is available with appropriate SSID), set wireless-protocol=nv2 on AP and you are ready to go. If something goes wrong change wireless-protocol on AP to nstreme/802.11 - whatever you were using before.

If "Time Synch" means some synchronization between APs, then no, nv2 does not support such feature yet. You can think of it as of improved nstreme. Its benefits are intended to come from removed polling overhead.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

honzam píše:Na 4.X uz nejak prdi.... ...


Jenze kdy tedy bude 4.x stable, aby se dala poradne pouzit ? :evil: :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nikdy. Předpokládal jsem, že v4 bude slepá a rychlá, pouze k rozchození Nkových karet a změnu licenční politiky tak aby setřásly cracknutý verze.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

vzhledem k tomu ze 4.10 vysla na konci kvetna a od te doby nic. Mezi tim vyslo nekolik 5.x beta ROS. Tak si myslim ze mozna budeme brzo prechazet na 5.X
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

honzam píše:vzhledem k tomu ze 4.10 vysla na konci kvetna a od te doby nic. Mezi tim vyslo nekolik 5.x beta ROS. Tak si myslim ze mozna budeme brzo prechazet na 5.X


:P
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

mame 4.11 tak jsem se mozna spletl :D
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

honzam píše:mame 4.11 tak jsem se mozna spletl :D


Ale jen mooozna :-) Kazdopadne 5.x je sympaticka, ale - to na provoz neni ani nahodou. Vlastne ani na nestovani sem se jeste neodvazil zapracovat :lol: :roll:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

hapi píše:nikdy. Předpokládal jsem, že v4 bude slepá a rychlá, pouze k rozchození Nkových karet a změnu licenční politiky tak aby setřásly cracknutý verze.



mno vidis, a kdyz jsem zacal jejich "stable" verze oznacovat za v4.0betaXX, tak jsem se schledal jen s kritikou ,
az od MKv3.10 se to da povazovat za stable verzi , z toho az k MKv3.30 je tak 5 realne stable (+-bus)
a doposud tvrdim ze jejich v4.11 by se mela v realu oznacovat jako v4.0beta11
V4 je jen vynucena zmeny licencni politice, protoze je to od v3.22 cracknuty
proc (i kdyz nikdy nerikej nikdy), neni v4 cracknuta ?
.... protoze se asi do toho nikomu moc nechce
a pokud by jde stable V5 pouzitelna?
rekl bych az tak bude jejich stable verze v5.10 vydana, najde se opet nekdo kdo to vyhakuje (dejme tomu ve v5.20)
co prijde potom v6 a nasledna zmane licenci ?? ... atd atd
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm, proč ne. 4.10 a 4.11 je použitelná verze fungující spolehlivě. Nepočítám nespolehlivost Nkových karet. Mám jí na jednom důležitym routeru v síti a je bez problemu. Jenom jsem poukazoval již dřív že se mi to zdá podivný a rychlej příchod v5 a prodloužení licencí napovídal jenom o urychlení konce v4. Jistě sis všimnul že licenční kod doznal většího rozměru a možná i jinýho algoritmu a dá se předpokládat, že cracknutí bude složitější záležitostí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků