Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.10

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Verze 4.10

Příspěvekod Pintero » 14 years ago

What's new in 4.10 (2010-May-28 13:59):

*) added support for ethernet switch configuration in WinBox;
*) allow to configure 11n wireless rate tx powers in WinBox;
*) dhcp server - show non-printable option 82 agent-circuit-id and
agent-remote-id values in hexadecimal notation also in winbox;
*) api - fixed '/ip/route/print', was not showing '.id' values;
*) console - fixed printing of OID values;
*) lcd - added support for AX89063
0 x

cin
Příspěvky: 213
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cin » 14 years ago

chyba polozka wireless vo winboxe
trebalo odinstalovat nepotrebne baliky a uz tam je
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

takže pokud nainstaluji 4.10 třeba na 4.09 tak přestane fungovat wireless ?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 14 years ago

wirelles normalne funguje. Zadny problem tam neni.
RB532 upgrade z 4.9 --> 4.10 OK bez problému

for all RB800, RB1000, RB1100 please UPGRADE THE BOOTLOADER. This is very important, as it fixes some random memory issues. New bootloaders are on http://www.routerboard.com or as usual - simply type "/system routerboard upgrade" with the new v4.10 installed
0 x

cin
Příspěvky: 213
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cin » 14 years ago

wifi slo len tan nebola polozka na dalsom mikrotiku pomohol este jeden restart.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 14 years ago

Odzkousel nekdo jestli je nejaka zmena u Nkovych karet?Nebo na todle cekat asi az v 5.x verzi?
0 x
Daniel Tasáry

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 14 years ago

A jakou konkretni zmenu pro Nkove karty cekas?

K.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 14 years ago

Treba zmenu kolem nstreme, se ktery me osobne to nejako nejelo.
Na 4.6 to zaitm nejak bezi udela stim tak 170Mbit v UDP. Ale bez nstreme.
A podle changelogu zacinaji nejak makat na regulaci - nevim.
Ale je spoustu lidi co jim Nko nechodi - proc to nevim.

Pak taky, ze se musi rychlosti pro Nko nastavovat jen pres konzoli, nejde v GUI.
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

ale jde, musíš všechny rate pro 802.11a vypnout a pak se o v GUI ukáže. Nko na mikrotiku chodí a netahej sem rychlosti v UDP protože jsou to rychlosti o ničem. Jo a pochybuju že tam bude mít nstreme takovej vliv na rychlost jako v 802.11a protože ty dva protokoly jsou tak odlišný, že defakto Nko překonává v základu rychlost Ačka jenom tim že velikost přenášenýho rámce je 2x větší než u nstreme na max. Tim pádem potřebuješ pro plnou zátěž větší počet spojení aby jsi efektivnějc naplnil frontu a tim se dostávámek většim odezvám který jsem na Nku měl možnost hojně vidět takže takovej začarovanej kruh.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 14 years ago

Netestil jsem poradne zatim tu rychlost spoje a nemyslel jsem tim ze bych tu neco resil s rychlosti.
Otom ze bych musel vypnout vsecky Ackovy data rate a pak se uvolnili Nkovy sem nevedel - netusil jsem kdyz dam rezim 5GHz N only ze tam bude furt cosi s Ackem.

Imho, na mikrotik foru dokonce nekdo psal ze upgradem RoS mu spadl signal o 3db...takze neco stim kvrdlaj urcite a to bylo tusim 4.9>4.10
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

já nevím, zdá se mi že každou novou verzí jsou větší problémy. na místo toho aby řešili problémy z předchozích verzí, tak vytvářejí úplně nové...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 14 years ago

okoun píše:já nevím, zdá se mi že každou novou verzí jsou větší problémy. na místo toho aby řešili problémy z předchozích verzí, tak vytvářejí úplně nové...


kurva hosi... toto mi uz neda. a nadavate na ubnt. jednak ide fw routeros do prdele cim dalej tym viac a ani ich posledne hw produkty nestoja moc za rec... ci sa uz jedna o rb1100 (slabsi procesor - krok zpet), alebo o rb800 (tak sa hreje, ze si na tom upecem slaninu - v lete podla mna nepouzitelne), alebo rb433 (kde sa karty rusia jak hovado).
jedine co u neho vedie, je perfektny managment a moznosti, ktore ponuka...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

tady nejsi na UBNT foru :!:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 14 years ago

okoun píše:tady nejsi na UBNT foru :!:


co mas za problem? je to forum, kde sa kazdy moze vyjadrit. aj s tym mas problem, tak si ho ries sam. ty tu mozes nadavat na ubnt (hoci nepravom) a ja ked poviem pravdu, tak ti nieco vadi? proste je toto realita... MK je dobry tak do 3.30 - tam funguje bezproblemov. problem maju len v poslednej dobe...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 14 years ago

no tak na ROS jsou zatím takové mouchy, ale na softwaru UBNT to nejsou mouchy, ale pěkný hovádka, protože když neumějí ani udělat regulaci výkonu je stejně tristní jako kdyby to neumělo dhcp clienta
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...