Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 4.5

Příspěvekod soucez » 13 years ago

No to až 2x zcela jistě ani náhodou!
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 13 years ago

hapi píše:téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.


hapi: mozes prosim napisat co ma kde nastavi taky maly navod urcite to pomoze aj inym.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 13 years ago

hapi píše:téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.


Já jsem tím myslel, že to nebude znamenat razatnější nárust. Vliv to určitě má, ale že by nějak extra velký jsem nezaznamenal.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 13 years ago

netko píše:
hapi píše:téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.


hapi: mozes prosim napisat co ma kde nastavi taky maly navod urcite to pomoze aj inym.


Nastavení jsem popsal, jediné čím to můžem poladit je nastavit v nastavení exact size na 4000.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

best fix
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 13 years ago

Lidi, bezte si nsteme resit nekam do jednoho z 1000 vlaken tady o nem, nebo si prectete navod. Tady je to silne offtopic.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 13 years ago

hapi píše:best fix


Ok, dohadovat se o best fit a exact size nebudeme. Každý máme jiné zkušenosti. Když to celé zrekapituluju, nastavení v nstreme moc není. Takže si každý může vyzkoušet, čím přenese více apod. The End.
0 x