Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Re: Verze 4.5

Příspěvekod pepulis » 14 years ago

reset píše:
Pintero píše:Mam 4.5 na dvou 433AH v turbu na spoji 5km a bezi mi to spickove az 40/5 Mbps bez problemu. Je pravda, ze ty RB jen routuji, nic jinyho nedelaj.


a co to mas za spoj ? v turbu s nstreme ? to ti to dava nejak malo ne?
40Mb se da udelat u bez turba s nsteme , tak naco si zbytecne zasirat dva kanaly



40 MB udelat s obyc nstreme? To se mi nepovedlo - rate 54/54, CCQ 100/100 a pritom mi to da nekde kolem 33Mb (max. realny tok). To se mi nechce verit, ze bych mohůl jeste udelat vic, púrotoze uz nemam s cim hybat = lepsi hodnoty ccq a rate uz neziskam. Jinak zkousel jsem nstreme + turbo na 4.3 a taky to jede bez problemu = realny tok nekde kolem 53Mb (uptime 35 dnu). Vsechno zkousene na RB433.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

jde udržet dlouhodobě 40/5Mbit, v turbu to jde až skoro na hranici ethernetu jednim směrem. Skus se podívat co udělá framer policy a jeho hodnota framer limit v nastavení nstreme. Nstreme neni hračka která stačí zapnout. Pak taky něco přidá vypnutí CSMA.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

pepulis píše:40 MB ...


40MB ne , ale 40Mb se s tim da udelat , v turbu az k 80Mb , to ze ti to dava jen 53Mb = mas nekde neco spatne, nebo jine ruseni .
Co tam nas za anteny ?

my jedeme v turbu s dualu na 5km , a tam mame prutok az 60-70Mb FD s pouzitym fw 2.9.27 (podle btestu) pri jednostrane silnem zaruzeni . v realu tam mame stajne jen 40Mb konnect
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 14 years ago

hapi píše:jde udržet dlouhodobě 40/5Mbit, v turbu to jde až skoro na hranici ethernetu jednim směrem. Skus se podívat co udělá framer policy a jeho hodnota framer limit v nastavení nstreme. Nstreme neni hračka která stačí zapnout. Pak taky něco přidá vypnutí CSMA.


Vyzkousim to. CSMA mam vyple, ale s tim framer limit jsem se moc nehral - nastaveno best fit 3200.
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 14 years ago

BIGG píše:
reset píše:
pepulis píše:40 MB ...


40MB ne , ale 40Mb se s tim da udelat , v turbu az k 80Mb , to ze ti to dava jen 53Mb = mas nekde neco spatne, nebo jine ruseni .
Co tam nas za anteny ?

my jedeme v turbu s dualu na 5km , a tam mame prutok az 60-70Mb FD s pouzitym fw 2.9.27 (podle btestu) pri jednostrane silnem zaruzeni . v realu tam mame stajne jen 40Mb konnect



Chtěl bych se zeptat, jak a kde jsi zapnul turbo na fw. 2.9.27 v 5-tce? Já tam mám možnost jen na 2,4.

Mám to poslední comp kde je ještě neofic licence a právě proto se chystám na změnu. Ale je fakt, že vše jede bez problémů cca 3 roky.


Tak nepoužívej neofic. licenci 2.9.27 ale neofic. 3.30....
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

bezi to jeste z dob, kdy byla stable v2.9.x ,
bohuzel se ted do masiny nedostanu, protoze winbox pod wine se na teto konkretni verzi kousne .
Je tam ale L6 , takze je tam vse povololeno a tusim ze i turbo mod .
Postupem letosniho roku i tato masina prijde nahradit posledni stable verzi v3.30
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

to turbo tusim jde zapnout na 2.9.x kdyz se nastavi jina country v cz to myslim neslo.
0 x

Uživatelský avatar
tessier-ashpool
Příspěvky: 29
Registrován: 16 years ago
Bydliště: vidím na Sněžník ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tessier-ashpool » 14 years ago

RB 450 OK
skákal jsem pro jistotu 3,30>4,0>4,2>4,5
0 x
beginner
pokud to lze vždy někde udělám free hotspot

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 14 years ago

reset píše:
pepulis píše:40 MB ...


40MB ne , ale 40Mb se s tim da udelat , v turbu az k 80Mb , to ze ti to dava jen 53Mb = mas nekde neco spatne, nebo jine ruseni .
Co tam nas za anteny ?

my jedeme v turbu s dualu na 5km , a tam mame prutok az 60-70Mb FD s pouzitym fw 2.9.27 (podle btestu) pri jednostrane silnem zaruzeni . v realu tam mame stajne jen 40Mb konnect


Jj , jsem se prepsal v pismenku :-): Ja ten spoj v turbu mam fixly na 48/48. Kdybych ho dal na 54/54 tak to asi bude jeste o neco vic. Je to na 1 km (JRC24----JRC24, na obou stranach CM9)
0 x

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 13 years ago

hapi píše:jde udržet dlouhodobě 40/5Mbit, v turbu to jde až skoro na hranici ethernetu jednim směrem. Skus se podívat co udělá framer policy a jeho hodnota framer limit v nastavení nstreme. Nstreme neni hračka která stačí zapnout. Pak taky něco přidá vypnutí CSMA.


ahoj hapi ja som tiez vsade pozapinal turbo lebo nstrem nechcel ist mozes prosim podrobnejsie popisat co a kde na nstreme nasatavit aby siel lepsie vsade som dal 411Ah a ani to nepomohlo dakujem za odpoved.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 13 years ago

netko píše:
hapi píše:jde udržet dlouhodobě 40/5Mbit, v turbu to jde až skoro na hranici ethernetu jednim směrem. Skus se podívat co udělá framer policy a jeho hodnota framer limit v nastavení nstreme. Nstreme neni hračka která stačí zapnout. Pak taky něco přidá vypnutí CSMA.


ahoj hapi ja som tiez vsade pozapinal turbo lebo nstrem nechcel ist mozes prosim podrobnejsie popisat co a kde na nstreme nasatavit aby siel lepsie vsade som dal 411Ah a ani to nepomohlo dakujem za odpoved.


V podstate staci nstreme zapnout a je. Nastavenim frame limit a policy muzes dosahnout navyseni prenosu, ale nepujde o zadny extra narust..
0 x

netko
Příspěvky: 73
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod netko » 13 years ago

pepulis píše:
netko píše:
hapi píše:jde udržet dlouhodobě 40/5Mbit, v turbu to jde až skoro na hranici ethernetu jednim směrem. Skus se podívat co udělá framer policy a jeho hodnota framer limit v nastavení nstreme. Nstreme neni hračka která stačí zapnout. Pak taky něco přidá vypnutí CSMA.


ahoj hapi ja som tiez vsade pozapinal turbo lebo nstrem nechcel ist mozes prosim podrobnejsie popisat co a kde na nstreme nasatavit aby siel lepsie vsade som dal 411Ah a ani to nepomohlo dakujem za odpoved.


V podstate staci nstreme zapnout a je. Nastavenim frame limit a policy muzes dosahnout navyseni prenosu, ale nepujde o zadny extra narust..


mozes prosim napisat co ma kde nastavi taky maly navod urcite to pomoze aj inym.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 13 years ago

Tam vazne ale neni co nastavovat - v zalozce wireless vyberes bezdratovou kartu, pak nistreme, zatrhnes enable nstreme a je to. Takhle to musis mit nastavene na obou stranach. Vse ale zalezi na kvalite toho spoje = ccq ....
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 13 years ago

A jakej to má praktickej přínos? Neřekl bych že se tím zvýší podstatně přenosovka. Možná 1 či 2Mbps ale je to pak pekelně citlivé na jakékoliv zhoršení jak CCQ tak okolního rušení.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

nezvysi ? az 2x ti nestaci ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam