Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 4.5

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Verze 4.5

Příspěvekod honzam » 14 years ago

What's new in 4.5:

*) ipsec - added blowfish, twofish, and camellia encryption algorithms;
*) fixed static route removing;
*) fixed DHCP client compatibility with some DHCP servers;
*) added static multi-cast route support;
*) fixed temperature monitor on RB800 and RB450G;
*) user manager - payment bug fix - now able to buy
credits without extend price specified;
0 x

net4fun
Příspěvky: 10
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod net4fun » 14 years ago

Pre RB532A nepouzitelne! Aktualizacia zatial z nezistenych pricin neprebehne.
0 x

net4fun
Příspěvky: 10
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod net4fun » 14 years ago

BIGG píše:
net4fun píše:Pre RB532A nepouzitelne! Aktualizacia zatial z nezistenych pricin neprebehne.



Taky jsem to na jedné 532 testnul a nejde přes Dude ani ručně v MK na downgrade, RB 600 OK a dál netestuji, venku je kosa :lol: .



Problem je v Combined package. Pokial pouzijes All packages bezi to aj na 532. Nastastie do tej kosi nemusim :)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 14 years ago

net4fun píše:Pre RB532A nepouzitelne! Aktualizacia zatial z nezistenych pricin neprebehne.


re-download, probably download was interrupted. use torrent, it has internal error checking mechanism
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 14 years ago

RB600 ethernetový port připojený do gigabit switche nepropouští data, až po manuální změně rychlosti portu přes telnet na 100 mbps a half-duplex skrz port začnou běžet data, verze 4.4 to nedělá.
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 14 years ago

RB532 z 4.4 , dal jsem klasiku torrent a pak all packages a po rebootu najela na 4.5.
Zatím jsem si nějaké změny nevšiml.
0 x

cizekp
Příspěvky: 2
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod cizekp » 14 years ago

Pro RB433(AH/UAH) aktualizace pomoci combined package zcela bez problemu.
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 14 years ago

x86 Intel OK.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

a co problém který jsem popisoval....
"U této verze na RB133 se mi stalo že cca polovina klientů na 2,4GHz-B karta CM9 se v pravidelných intervalech asi 5s odhlásili, ale byly vidět jejich MAC adresy jako naladěné, pouze signál spadl na "0" a pořád dokola.
Downgrade na 3.30 a je to OK."


Ten se zde nevyskytuje?
0 x

Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod goblajz » 14 years ago

soucez píše:a co problém který jsem popisoval...."U této verze na RB133 se mi stalo že cca polovina klientů na 2,4GHz-B karta CM9 se v pravidelných intervalech asi 5s odhlásili, ale byly vidět jejich MAC adresy jako naladěné, pouze signál spadl na "0" a pořád dokola.Downgrade na 3.30 a je to OK."Ten se zde nevyskytuje?

Tohle se mi projevilo i na RB433 s verzí 4.4, ale jen na některých -> downgrade na 4.3
Nyní na 4.5 to zatím drží včetně RB133.
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

goblajz píše:
soucez píše:a co problém který jsem popisoval...."U této verze na RB133 se mi stalo že cca polovina klientů na 2,4GHz-B karta CM9 se v pravidelných intervalech asi 5s odhlásili, ale byly vidět jejich MAC adresy jako naladěné, pouze signál spadl na "0" a pořád dokola.Downgrade na 3.30 a je to OK."Ten se zde nevyskytuje?

Tohle se mi projevilo i na RB433 s verzí 4.4, ale jen na některých -> downgrade na 4.3
Nyní na 4.5 to zatím drží včetně RB133.


Takze dela to porad. Na RB600 to jak na kartach CM9 tak R52 neudrzi naladene 2,4GHz klienty(zcomax, ovislink) pri pohledu na Wirelless/registration je to jak barevna hudba. signály klientů blikají na 0 pak zase -49 a porad dokola. Log se samozrejme plni reasociating hlaskama.
5GHz je v pohodě.
Nepomuze nic. ANi zmena HW revision karty ze 4 na 15 ano long preamble. Zkratka nic. Jedine downgrade na 3.30 pak to zase drzi vsechno OK.

To by me zajimalo co s tim delaji za cachry ze to takhle blbne.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

soucez píše:To by me zajimalo co s tim delaji za cachry ze to takhle blbne.


REJP : co asi , kdyz jedete na MKv4rc5 (cti stable :D ), tak se nedivte

v4.x ma problem i s nStreme a dualnimi spoji, staci si trochu procist v ofi foru , ... a prej stable verze .
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 14 years ago

Mam 4.5 na dvou 433AH v turbu na spoji 5km a bezi mi to spickove az 40/5 Mbps bez problemu. Je pravda, ze ty RB jen routuji, nic jinyho nedelaj.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 14 years ago

Je pravda jak píše reset. Tohle nejsou vyloženě stable verze aby se dávaly někam na spoje nebo důležité body. Sám ji mám doma na testovacím mikrotiku a v pohodě. Ale abych to dával někam na bod? Ani náhodou!!!
Nutí vás snad něco? Nějaké nové funkce? Jiná situace byla když se vyrojily novinky RB600 a RB433 na kterých 2.9.51 neběžela. Tak jsme neměli jinou šanci než dělat betatestery. Ale podruhé děkuji nechci :idea:
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

Pintero píše:Mam 4.5 na dvou 433AH v turbu na spoji 5km a bezi mi to spickove az 40/5 Mbps bez problemu. Je pravda, ze ty RB jen routuji, nic jinyho nedelaj.


a co to mas za spoj ? v turbu s nstreme ? to ti to dava nejak malo ne?
40Mb se da udelat u bez turba s nsteme , tak naco si zbytecne zasirat dva kanaly
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam