Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 3.31

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Verze 3.31

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

Nikde jsem o ni nenasel zadne info ale na novem RB750G byla uz nahrana.
Přílohy
3.31.jpg
(20.98 KiB) Staženo 2456 x
0 x
Bývalý ISP...

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 14 years ago

To byla i 3.29 a ta nikdy oficialně pro další zařízení krom 750 nevyšla :D
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 14 years ago

bohužel už ani nikdy nevyjde :(
0 x

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 14 years ago

honzam píše:bohužel už ani nikdy nevyjde :(

Počkáme si na vylazení V 4 :wink:
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

to je neuveritelne.......... proc neustale vychazi beta verze MK? to nemuze byt aspon pul roku stable verze do ktere se pridavaji nove funkce? ja tohle proste nepochopim... to je to stejne jako kdyby co 2 tydny vychazeli nove windows...............
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

ale oni co 2 týdny vycházeji v podobě aktualizací.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 14 years ago

hapi píše:ale oni co 2 týdny vycházeji v podobě aktualizací.

Tak srovnávat tohle a nové verze MK je trochu zavádějící,většinou MS v aktualizacích vydává bezpečnostní záplaty,málo kdy oprava nějaké funkce která nefunguje,nebo nějaká razantní úprava systému,ty většinou přijdou v podobě Service Packu až je záplat a oprav natolik,že je lepší vydat celkový opravný balík a ten vychází většinou jednou za rok a mezitím je systém jako takový funkční,i když někdy může bez nich být napadnutelný.Mikrotik to dělá stylem že každý měsíc přidá nějaké nové funkce,nebo opravuje ty předchozí přidané které nějakým způsobem nefungují.Nejlepší ale je,že po upgradu můžou přestat fungovat věci,které na předchozích verzích fungovaly,což jsem u MS neviděl,a to vidím jako velké mínus.Já bych uvítal spíše vylazené verze jednou za půl roku,než každý měsíc ´´beta verze´´ které pak podle každé HW a MK konfigurace,buď jedou,nebo ne a každý si to musí otestovat v provozu sám a upozornit na to support centrum mikrotiku,aby s tím něco udělaly...
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

kvuli tomu verzovani rejpu kazdou chvili, i kdyz me to uz taky prestalo bavit.
napriklad jak tomu bylo u v3.x , stabilne pouzitelny od verze v3.10 a z celkoveho poctu jsou asi tak 4-5 verzi stable , v ostatnich jsou nejake ty bugy.

soucasna v4.2 (cti v4rc2) bude mozna stable tak ve v4.10 .

Hlavni zmena ve verzivani je asi problem s licencni politikou. Je to ale jak placani hrachu na zed, tak za pul roku se objevi dalsi spolehlivy hack, ... bude hned nasledovat verze 5 ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 14 years ago

Na jednu stranu chápu že se snaží aby jejich soft nebyl používán nelegálně,ale vydávat verze,které jsou v době vydání nefunkční,to jim asi moc spokojených zákazníků nepřidá,nehledě na to že většina providerů než aby měli problémy s nějakým bezpečnostním rizikem kvůli tomu že používají verze které nejdou updatovat v případě zjištění vážných chyb si raději licence koupí a mají klid na duši.A ti kteří za to platit nechtějí si stejně najdou jinačí řešení aby platit nemuseli...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

no, podle mě to zásadní chyby nemá. Co takhle Mkový bullety? Ty chyby nemaji? Jak dlouho čekali na opravu?

Tahle 3.31 beztak vyšla jenom aby podporovala RB750
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 14 years ago

Hallo: Vidím že máš v informacích o update jakéhokoli software trošku mezery. Ohledně Microsoftu, vem si objem prodaných produktů windows, velikost a počet vývojářů a testerů, a pak si vem něco tak malého jako je oproti tomu RouterOS. No a teď mi řekni, jestli se Ti zdá v pořádku, že pro windows vychází stovky update na bezpečnostní díry které se objeví v další verzi která opravuje jiné :)
SP na windows se vydávají jakmile je různých záplat víc než je zdrávo a nebo se zjistí, že by se mělo několik věcí uplně překopat.
Výhoda windows je ta, že aktualizace nikdo z běžných uživatelů neřeší, prostě se zapnou a jedou. V podstatě nikdo z BFU (Běžný František Uživatel) neví co která aktualizace dělá, prostě se to děje automaticky. Taky netušíš kolik věcí ve windows bylo prohlášeno za "standart" protože nikdo nevěděl jak je opravit a nebo se jim s tím prostě nechtělo babrat protože by rozhasili něco jiného. Co se týče windows, jsi obyčejný uživatel ale uvědom si, že pouze jako obyčejný uživatel který si napíše něco ve wordu, zahraje gamesku a nebo pustí film, taky můžeš hodnotit tento systém. Pokud bys byl admin pro několik (set) PC, tak ti z každou aktualizací vstávají vlasy na hlavě a děsíš se, copak nám po této aktualizaci zase nepojede ;)

Routeros je soft jako každý jiný, je vyvíjen a zdokonalován, taky s každou aktualizací píšou co přesně opravili, protože se za to nestydí :) taky si vem cenu toho softu, L3 který se prodává u RB411 je za kolik? ;)
Pokud by licence na Váš hlavní router stála jako windowsí server, to by ste se divili.

Pro linuxáře a jejich případné poznámky, že na linuxu se dá udělat vše zdarma, tu mám poznámku, nikdo Vás nenutí kupovat ros ;)
0 x

Hallo
Příspěvky: 495
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hallo » 14 years ago

Leeonek:nebudu zde obhajovat ani jednoho výrobce,je mi jasné že by třeba vývojáři jako takoví na celém systému zapracovali do posledního detailu a otestovali vše možné i nemožné,mýt na to čas,určitě je ale tlačí nějaký harmonogram který je nutí vydávat nové verze v nějakém časovém horizontu a to i za předpokladu že systém nebude plně stabilní.MS to má o to horší že jejich OS je mnohem sofistikovanější a tím pádem náchylnější na oběvení více chyb.To je ale neomlouvá,protože za systém dostanou náležitě více peněz za licenci.Co se týče licencování MK,tak dá se říct že v routrbordech je systém gratis,což je pro nás obrovské plus,to nám nikdy MS k novému HW windouws zdarma nedá. :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

ty problémy který jsou v mikrotiku kterej toho umí fakt hodně, spíš bych řekl že umí všechno co mě napadne kolem síťování, se nedaji srovnávat s výrobci krabiček na doma. Oni tam maji většinou i fatální chyby a za krabička neumí defakto nic. Mikrotik toho umí sakra hodně na to aby se tam občas něco popralo. Ovšem většina lidí tu píše co s tim má za problémy a já prostě nic. Jak je to možný? Je to tim že tam nemám všechny balíčky ale jenom ty, co jsou opravdu potřeba? A když už jsme u toho, opravu pořebujeme nejnovější verze když všechno šlape jak má?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 14 years ago

mam tu RB411ky s 3.31
0 x

Uživatelský avatar
jarapa
Příspěvky: 72
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jarapa » 14 years ago

Leeonek píše:mam tu RB411ky s 3.31


To já mám 433AH s 3.32 heč...
0 x
Jára