Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 3.30

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 3.30

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

To je znama vec ze ne vsechny verzi HW a ros spolu chodi bezproblemove. Ja radsi, kde to jde zustavam na 2.9, popr vyzkousenych 3.10,13, popr na 433,411 3.27, nove verze mi nic zajimaveho neprinasi a za starosti s tim to nestoji ;)
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 14 years ago

máš pravdu, mě se na tom 3.27 restartovala co hodina, upgrade to vyřešil, downgrade by to třeba vyřešil taky, hlavně že to teď chodí
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

njn, vam se to aspon rebootovalo - me se to rovnou haltlo ;);)
0 x
Jan Ptáček

fojtik.j
Příspěvky: 10
Registrován: 15 years ago
Bydliště: Brno-Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fojtik.j » 14 years ago

RB 433AH před ver 2.9 teď po upgrade na 3.30 hrůza. Odpojuje se a nebo úplně zmizí wlan karty. Po rebootu tam jsou zpět. Během půl hodiny 3x, teď už zase 2 hodiny zatím klid.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 14 years ago

nic takovyho s RB433AH + MKv3.30 nepozoruji
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 14 years ago

fojtik.j píše:RB 433AH před ver 2.9 teď po upgrade na 3.30 hrůza. Odpojuje se a nebo úplně zmizí wlan karty. Po rebootu tam jsou zpět. Během půl hodiny 3x, teď už zase 2 hodiny zatím klid.


Muzes mi prosim rict, jak jsi na RB4xx dostal verzi 2.9 ????
0 x

fojtik.j
Příspěvky: 10
Registrován: 15 years ago
Bydliště: Brno-Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fojtik.j » 14 years ago

sorry sem se splet 3.13

miract píše:
fojtik.j píše:RB 433AH před ver 2.9 teď po upgrade na 3.30 hrůza. Odpojuje se a nebo úplně zmizí wlan karty. Po rebootu tam jsou zpět. Během půl hodiny 3x, teď už zase 2 hodiny zatím klid.


Muzes mi prosim rict, jak jsi na RB4xx dostal verzi 2.9 ????
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 14 years ago

level píše:x86 C2D
pri zmene Limit-at pomoci skriptu mizi Packet Marks

x86
suhlas!
Po nasadeni v3.28 nemizne Packet Mark.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

hoj zkusmo jsem na branu zkusil dat 3.10 posleze 3.30 ale po rebootu me zmizi kolonky avr rx bytex, tx a total bytes + me zmiznou z qtree marky pro p2p u vsech skupin v downloadu jak je toto mozne, ma nekdo napad co s tim ?
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Zda se, ze cely problem pusobi starsi winbox 2.2.12, po stazeni 2.2.15 z routeru zatim dobry.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

Určitě. Starý winbox totiž nespolupracuje dobře s novým ROS. Aktuální winbox je 2.2.16
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

tak ani 2.2.15 to neresi, nektere marky v (porad ty same v qtree) zapomel a kolonky po rebootu take nepamatuje je to normalni, neda se to nekde nastavit ?
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 13 years ago

Zalohuj konfiguraci, udělej netinstal a nahraj konfiguraci znova. Pak ti budou kolonky držet.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

To je brana v provozu s tim si moc hrat nemuzu, ale uz jsem prisel na ty mizejici marky, delaji to skripty ktere prepinaji rychlosti u p2p. Ve 3.x evidentne funguji jinak, napr se mi ani nepovedlo nahodit qtree z exportu z verze 3.30 na tu samou jak je toto mozne ? Ale kolonky mizej porad, to me tak netrapi tenhle stroj je zalohovanej a moc casto se nerestartuje.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

ano, presne tak - mam stejnou zkusenost - pri prechodu z v2.9 na v3 mi take zacali miznout packet marky v queue tree --- po vypnuti scriptu pro disable/enable queues problem vyresen.... takze za to muzou ty scripty...
0 x
Jan Ptáček