Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 3.30

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 3.30

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Jo a jeste 1 postreh pri upgrade z 2.9.50 na 3.10 se nenastavil RIP coz bylo docela fatalni :) (jeste ze tam je na kabelu dalsi rb za tim, takze src nat> pak uz winbox>donastavit RIP) Asi by bylo lepsi ty brane ty rozsahy dat staticky s maskou /16 tj pak asi 4 routy. Kolonky drzi, do defaultu se to hodi jen po rebootu tak to budiz. Ty skripty to je problem, zkousel jsem pridavat Qtree pres skript a nejak me to neslo, rucne z konzole v pohode tak nevim co delam spatne.
add: proti 2.9.50 to ma pri stejne m provozu o neco vyssi CPU load ale ne o moc, ale zas mi pripada ze je ted pripojeni na net o neco sviznejsi
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Nevsimli jste si nekdo problemu s exportem Qtree z 3.30 export je v poradku ale cisla jsou prevedena z 5 000 000 = 5M ale takovy export nejde naimportovat zpatky, vyzaduje to ve tvaru 5000000 ne 5M to je docela chybicka rekl bych, treba 3.13 to exportuje v dlouhem tvarua import je v poradku, zajimave je ze treba Sq exportuji obe verze ve zkracenem a import ok tak co s tim ?
0 x

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 13 years ago

Mam RB 532A a mam tam verzi MK 3.30 a potreboval bych tam dat spatky verzi 2.9.51, je to nejak mozne??? Mam ji zazipovanou...dostanu to tam pres netinstall??? Chci to z duvodu toho ze ta 3.30 tam bezi fakt na hov... a ta 2.9.51 byla fakt O.K. a bez problemu tam vse bezelo a jako klient k userovi to bude O.K.. Dik za rady
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak předně, na RB532A to chodí uplně v pohodě a řekl bych že líp než 2.9.51. A downgrade se dělá tak, že do files hodíš starý balíčky a pak vlezeš do system/packages a máčkneš downgrade a je to.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mewriksh
Příspěvky: 191
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mewriksh » 13 years ago

O.K. perfektní, děkuji za info...ja stim mam fakt problemy, kdyz se vic zatezuje tak se proste zarafne a je snim amen a musim ho resetovat a nebo reboot...proste mi to nedela dobrotu...
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

I ja bych rekl ze 3.30 konkretne, neni uplne idealne stabilni, treba vytizeni pri torch, bandwitch testu.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

no tak jistě, torch je obecně u 3.30 špatnej, musí se zapínat několikrát a btest neni zrovna u týhle verze šetrnej k procesoru ale komu to vadí? Kolikrát tohle na takovim routeru udělám? Moc ne, router je od toho aby routoval a ne abych na něj testovat a nebo torchoval. Tu chvilku to přežije.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 13 years ago

Myslim zde takovych veci ne 100pro stabilnich se tam najde vic, klidne bych tam nechal 2.9.50 to byla stabilita. Ale libi se mi na 3.30 jak tam funguji Qtree, jsou totiz mnohem akcnejsi lepe funguje burst atd, je to docela znatelne na nacitani stranek atd.
0 x

Uživatelský avatar
gsmsoft
Příspěvky: 152
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gsmsoft » 13 years ago

cavte :Ja som dal 3.30 a zacali mi opajat klijentov a znovu prypajat spet.vratil som to spet na 3.10 a ide to bes problemov HV pouzivam PC pentium4 + cm9. Pasmo tam mam 5g.Dakujem za kazdu radu
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 13 years ago

Nikde jsem to nenašel (což mě překvapuje po takové době) - tak tedy, na RB1000 mám 3.30. Jakmile zapnu cca 50 pravidel v queue tree, tak se mi tak 3x za den rozpadne OSPF (na vteřinku dvě, ale je z toho výpadek), a router se tak obden rebootne. Bez queue tree to nedělá, ostatní operace router zvládá a pak má uptime třeba 40 dní když vypnu QT. Logická otázka - setkal se s tím někdo? Nebo co s tím? Dávat tam omyl typu 4.x nechci, a 5.x vyšla teprve 5.0. A hlavně je to na fakt odlehlym místě ve 1270 metrech nad mořem, a tam fakt nepoleze nikdo oživovat gateway mrtvou po upgrade ROS.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nepřehřívá se?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

pfadmin píše:Nikde jsem to nenašel (což mě překvapuje po takové době) - tak tedy, na RB1000 mám 3.30. Jakmile zapnu cca 50 pravidel v queue tree, tak se mi tak 3x za den rozpadne OSPF (na vteřinku dvě, ale je z toho výpadek), a router se tak obden rebootne. Bez queue tree to nedělá, ostatní operace router zvládá a pak má uptime třeba 40 dní když vypnu QT. Logická otázka - setkal se s tím někdo? Nebo co s tím? Dávat tam omyl typu 4.x nechci, a 5.x vyšla teprve 5.0. A hlavně je to na fakt odlehlym místě ve 1270 metrech nad mořem, a tam fakt nepoleze nikdo oživovat gateway mrtvou po upgrade ROS.

mas zapnute grafovanie CPU? kolko to bezi po zapnuti QTREE?
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 13 years ago

Větrák se točí, a výkon CPU bez QT je v jednotkách procent, s QT nějakých 25 - 30 max.
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 13 years ago

Tak se z toho stava zahada na pokracovani, ale asi ne verze, ale cele kombinace hardware + ros + prostredi. Uptime se zapnutym QT je ted 5 dni a jede, ospf nespadlo 4 dny a dneska uz se zase 2x rozsypalo, ale jen u jednotlivych bodu rano jeden, dopoledne druhej, ne cela sit. Budu to sledovat... :cry: (pada opravdu jen ospf, routery maji uptime nekolik nedel, wifina taky spojena x nedel, neni tam nic jinyho co by to shodilo).
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

Tak sem dopíšu hapi end, po upgradu na 4.17 to jede 60 dní v kuse... Původně to měla být jen mezistanice k 5.x, ale protože to jede, tak na to nehrabu. Jo a efektivita výkonu se zvýšila tak o 50 - 100 procent, tak jsem tam nasekal další desítky pravidel a mezitím se násobila i rychlost k BFU, takže teď je vytížení cca. na stejné úrovni, jako dřív (ale daleko méně kolísá), ale při daleko větší porci odvedené práce. Nicméně pořád je to na malé síti s malou zátěží, kolem 15 - 20 procent ve špičce, žádné rozpady čehokoli, v QT statistiky v řádech terrabytů, ospf rock stable.
0 x