Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 3.20

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: Verze 3.20

Příspěvekod hapi » 14 years ago

já 3.20 mám kompletní a u všech platforem ipv6 je
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 14 years ago

0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 14 years ago

Díky moc.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

pokud nejde downgrade a ani strejda google ten balicek nenajde tak asi jedine netinstall nahrat verzi do ktery ten balik mas.
0 x

Martin Petržel
Příspěvky: 9
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Martin Petržel » 14 years ago

Ahoj, půjčil jsem si od strejdy na zkoušku Mikrotik 3.20 s tím že si postavím zkušební PC router. Nainstaloval jsem, připojil jsem se (zatím po kabelu). Je to moje první zkušenost s Mikrotikem takže nevím co a jak. Existuje nějaký manuál? Můžete mě nějak nakopnout? Díky
Naposledy upravil(a) Martin Petržel dne 13 Sep 2010 23:52, celkem upraveno 2 x.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 14 years ago

Kdyz to mas na PC a jeste tuhle verzi, tak je asi crackla, co?
Tak kdyz ji umis cracknout, budes ji umet i nakonfigurovat. 8)
0 x

Martin Petržel
Příspěvky: 9
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Martin Petržel » 14 years ago

nee. Strejček dělá poskytovatele a ma to koupeny. Ma dokonce i na usb flashkách ale je na 3 neděle v rakousku takze mi s tim nemuze pomoct
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 14 years ago

Martin Petržel píše:nee. Strejček dělá poskytovatele a ma to koupeny. Ma dokonce i na usb flashkách ale je na 3 neděle v rakousku takze mi s tim nemuze pomoct

[ot]No ja bych rek ze strejcek je ma teda v tom pripade krekly vsechny, protoze mi nejde do hlavy, proc by ti daval origo verzi, ktera je drazsi nez TP Link za 350 (jak sam pises, ze nemas ani na to...) a navic to cpes na pc, ktery bude zrat daleho vic energie nez obyc apcko. Tim to tady koncim a jestli se te nekdo jiny ujme, je to jeho boj.[/ot]
0 x

Martin Petržel
Příspěvky: 9
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Martin Petržel » 14 years ago

nemá nic kradenyho. Nechapu co te vede k tomu abys me tady z neceho obvinoval. Chceš snad doklad od pokladny? :D :D Koupil desítky licencí v nějaké akci tak jsem jednu dostal. Jestli mas nejaky komplex z toho ze sis to musel koupit a ja sem to dostal zadarmo tak s tim bez jinam. Ja sem se tu slusne zeptal s tim ze mi nekdo zde inteligentnejsi pomuze.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

myslim ze je jedno jestli je to crack verze nebo origos, reste konfigurace a ne kraviny dik.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

Martin Petržel píše:nemá nic kradenyho. Nechapu co te vede k tomu abys me tady z neceho obvinoval. Chceš snad doklad od pokladny? :D :D Koupil desítky licencí v nějaké akci tak jsem jednu dostal. Jestli mas nejaky komplex z toho ze sis to musel koupit a ja sem to dostal zadarmo tak s tim bez jinam. Ja sem se tu slusne zeptal s tim ze mi nekdo zde inteligentnejsi pomuze.


http://www.wifihw.cz/soubory/125/mikrotik_seznameni.pdf

To co potrebujes je nastavit dhcp klienta na wan rozhrani, dhcp server na Lan rozhrani a nat.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Martin Petržel
Příspěvky: 9
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Martin Petržel » 14 years ago

Děkuju za nakopnutí :) Kdyby byl podrobnější návod tak se nebudu bránit :) Ale zatim jdu číst času mam dost... Naštěstí všechny protokoly které si uvedl znám a vím co dělají o to je to lehčí..... Akorát mi ještě není jasné co dělají přesně bridge? Chápu výraz přemostění ale k čemu to slouží a jak mi to může eventuelně zpříjemnit život netušim
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 14 years ago

Martin Petržel píše:Děkuju za nakopnutí :) Kdyby byl podrobnější návod tak se nebudu bránit :) Ale zatim jdu číst času mam dost... Naštěstí všechny protokoly které si uvedl znám a vím co dělají o to je to lehčí..... Akorát mi ještě není jasné co dělají přesně bridge? Chápu výraz přemostění ale k čemu to slouží a jak mi to může eventuelně zpříjemnit život netušim


Posli mi pres PM ICQ, zasirame tu vlakno.

O bridge je toho tady i na netu kupy, procti si to, hlavni co je potreba vedet, ze se vsechny rozhrani v bridge chovaji jako sw switch.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 14 years ago

inteface v bridge se chovaji jako switch
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

po napcani ver. 3.20 na RB133c se mi bohuzel deje, ze cpu maka stale na 100% a nedovedu do nej nacpat nejakou rozumejsi verzi s kterou to nebude takhle blbnout. Selhava i moznost pres netinstall, kdy vse vypada nadejne, ale...

RouterBOOT booter 2.5

RouterBoard 133C

CPU frequency: 175 MHz
Memory size: 16 MB

Press any key within 2 seconds to enter setup..
trying bootp protocol.... OK
Got IP address: 192.168.88.55
resolved mac address 00:24:8C:BE:60:CB
transfer started ....................... transfer ok, time=2.27s
setting up elf image... OK
jumping to kernel code
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)

a v netinstallu zadna zmena,neni moznost do RB cokoliv jakkoliv napumpovat :roll:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))