Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 3.20

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
airbilly
Příspěvky: 201
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Vráble
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 3.20

Příspěvekod airbilly » 15 years ago

Tak uz som bol vazne uplne bezradny, pomohol downgrade celej siete na 3.9. Ten cas co ma to stoji by mi mal MK preplatit. Neplatia ma ako betatestera
0 x
Airbilly - MOBIL ATAK

Martin22
Příspěvky: 9
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Martin22 » 15 years ago

hapi píše:
Martin22 píše:OSPFv3 stale nefunkcni :(, posledni verze, kde fungovalo byla 3.17


pokud nepoužíváš IPv6 tak si tam dej OSPFv2, mě chodí ok.


Ale me jde prave o IPV6, tam se nenactou routy a nespoji se, na IPV4 vrstve je to ok.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

tak OSPFv3 je furt jako testing ne? tak se neni čemu divit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

airbilly píše:Tak uz som bol vazne uplne bezradny, pomohol downgrade celej siete na 3.9. Ten cas co ma to stoji by mi mal MK preplatit. Neplatia ma ako betatestera


no vzhledem k tom že u mě nebyl zatim jedinej problém s upgradama a to každou novou verzi prskám na některý zařízení okamžitě po uvedení a ani to netestuju, tak si myslim že problém bude uplně jinde. Balíčky osekaný jenom na potřebný minimum, čili wireless, ntp, routing a pak všechno potřebný k chodu systému. Taky upgraduju pravidelně bios když vyjde a nemám s MKčkama vůbec žádnej ale naprosto žádnej problém.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 15 years ago

V žádném případě verzi 3.20 neinstalujte na RB1000, protože po tomto upgradu nenabootuje na kernel panic. Příčinou je úžasná hardwarová akcelerace:

*) added support for IPsec hardware acceleration on RB1000,
increases IPsec SHA1-3DES encryption from 45Mbps to 500Mbps
and SHA1-AES from 79Mbps to 500Mbps

Pomůže až přeinstalace netinstallem na verzi 3.21 (která je v tomto čase ještě stále neveřejná), viz vlákno:

http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=3&t=29429

Pokud už se našel stejný nešťastník, tady je neveřejná 3.21:

http://mikrotik.com/download/temp/netin ... 21-ppc.zip
http://mikrotik.com/download/temp/route ... c-3.21.npk
0 x

ok2slc
Příspěvky: 151
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod ok2slc » 15 years ago

Toto se mě moc nezdá, protože já mám na RB1000 3.20 s uptime 7d...
0 x

Interfernet
Příspěvky: 1
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Interfernet » 15 years ago

Ahoj, taky 9 dní bez problému. :-)
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 15 years ago

ok2slc píše:Toto se mě moc nezdá, protože já mám na RB1000 3.20 s uptime 7d...


I na zmíněném vlákně někdo proklamoval, že s 3.20 na RB1000 nemá problém. Takže je možné, že RB1000 mohlo jít na trh v několika revizích, z nichž problém mají pouze některé (s absencí IPsec hw akcelerace?).
0 x

raulik
Příspěvky: 19
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod raulik » 15 years ago

na RB1000 ma 3.20 jeste dalsi problem - vyskytujici se obcas a sice reset pri auto-mdi - detekci typu linky. S tim jsem se setkal ja na sve RB1000. Po nastaveni natvrdo (100mbit FD apod) se problem rpestal objevovat, nicmene reste to, kdyz mate rb 50km od baraku.

Upozornuji, ze nevim jestli se to projevuje vsude, nicmene minimalne me a nekomu na routeros.com se to projevuje. Zacinam mit pocit, ze nejen SW, ale i HW je dost beta/RC apod.. (Jinak si nedovedu predstavit, proc se tolik problemu nekde vyskytuje a jinde ne. Nase RB1000 de facto jen natuje, a oznacuje spojeni, par filtru, zadny shaping, zadne dalsi nastavovani, tudiz to beru jako takovou obyc zakladni konfiguraci, kde se nema moc co pomrsit)
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 15 years ago

In RouterOS v3.20 we have added support for the RB1000 encryption hardware, that is already built into your device. Just a simple software upgrade, and your performance will increase an unbelievable 10x,
compare these results: RB1000 encryption engine
v3.19:
AES128: 79Mbps
3DES: 45Mbps

v3.20:
AES128: 510Mbps
3DES: 500Mbps
The RB1000 even outperforms a top of the line dual-core PC that we also tested, the PC managed to get 300Mbps with AES128 enabled, which is still 200Mbps less than our RB1000.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 15 years ago

No však jo, chlubí se tím v dnešním newsletteru. Odsud všechno to zlo pochází :-) Osobně bych však raději uvítal hardwarovou akceleraci tcp/ip.
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 15 years ago

tato verze ma problem se shapovanim.. pouzivam pcq a tree.. v manglu se pakety znaci spravne ale queue tree nektere pakety prochazi neoshapovane jako by se nechumelilo.. takto mi par lidi co maji tarif 512kbs brouzdali rychlosti 3Mb jen to fiklo. Co jsem zjistil tak je to pry uz problem od verze 3.17.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 15 years ago

Není dobré všude cpát nové verze pokud to není bezpodmínečně nutné. Což není skoro nikdy :)
My zůstáváme komplet sít na verzích 3.10 a 3.13. A vše jede jak má...
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 15 years ago

honzam píše:AES128: 79Mbps
3DES: 45Mbps

v3.20:
AES128: 510Mbps
3DES: 500Mbps
The RB1000 even outperforms a top of the line dual-core PC that we also tested, the PC managed to get 300Mbps with AES128 enabled, which is still 200Mbps less than our RB1000.


co znamenaju tieto cisla v reali? je to nejake kryptovanie alebo bohvie co. ako sa to prejavi na realnej prevadzke pri beznom pouzivani? pytam sa, kedze tie cisla naozaj narastli dost rapidne
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 15 years ago

honzam píše:Není dobré všude cpát nové verze pokud to není bezpodmínečně nutné. Což není skoro nikdy :)
My zůstáváme komplet sít na verzích 3.10 a 3.13. A vše jede jak má...


V tom případě pozor na fatální bezpečnostní chybu s SNMP write.
0 x