Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 2.9.11

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Verze 2.9.11

Příspěvekod zdenek.svarc » 18 years ago

What's new in 2.9.11:

*) added hotspot active users list to snmp;
*) fixed OSPF in routing-test package;
*) added complementary Hotspot feature (trial user support);
*) added priority and min-rate fields in rate-limit attribute for
Hotspot, PPP and DHCP;
*) reverted replay window size change that introduced problems
with IPSec in 2.9.9;
*) updated RTL8169 driver;
*) added ability to enable & disable installed packages;
*) test packages included in big upgrade package - each requires enabling to use;
*) fixed bug - hotspot server did not handle correctly disabling of
bridge interface;
*) fixed tx-power selection for SR2 cards in wireless-test;
Naposledy upravil(a) zdenek.svarc dne 03 Feb 2006 14:49, celkem upraveno 1 x.
0 x

Michal Čížek
Příspěvky: 12
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Čížek » 18 years ago

Zdeněk Švarc píše:What's new in 2.9.11:

*) added hotspot active users list to snmp;
*) fixed OSPF in routing-test package;
*) added complementary Hotspot feature (trial user support);
*) added priority and min-rate fields in rate-limit attribute for
Hotspot, PPP and DHCP;
*) reverted replay window size change that introduced problems
with IPSec in 2.9.9;
*) updated RTL8169 driver;
*) added ability to enable & disable installed packages;
*) test packages included in big upgrade package - each requires enabling to use;
*) fixed bug - hotspot server did not handle correctly disabling of
bridge interface;
*) fixed tx-power selection for SR2 cards in wireless-test;



Uz vite co prinasi noveho tento radek?
*) added complementary Hotspot feature (trial user support);
co znamena nova polozka v hotspot server profile - login: "Trial"?
0 x

Michal Čížek
Příspěvky: 12
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Čížek » 18 years ago

Po upgrade na tuto verzi prestal dobre fungovat hotspot. Vetsine uzivatelu nefungovalo presmerovani na hotspot stranku.
0 x

Jan Kořistka
Příspěvky: 26
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Kořistka » 18 years ago

Od této verze je nová verze Winboxu 2.2.8.
0 x

easic
Příspěvky: 4
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Veltrusy

Příspěvekod easic » 18 years ago

Po upgradu pár RB532 z 2.9.7 resp. 2.9.8 na 2.9.11 se bridge chovají velice podivně :? Problém je diskutován i zde:

http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=6089

Po startu RB se ve winboxu v Interfaces pro některé nebo všechny bridge neukazuje traffic (=ne nula, ale prázdné pole). Vše funguje jak má, nicméně po nějaké (různé) době přestane bridge chodit. Po zákazu a povolení bridge se sice v traffic čísla objeví, to ale na funkčnost bridge nemá (přesněji řečeno nemívá :o ) vliv.

Jedná se o dost zásadní problém a imho je to zřejmě bug.
0 x

easic
Příspěvky: 4
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Veltrusy

Příspěvekod easic » 18 years ago

.. btw při pokusech s postupnými downgrady až na 2.9.8 se mi stala na routeru s 4xiface daných do 2xbridge pěkná věc: při postupu od 2.9.11 dolů vše ok (by s tou chybou popsanou výše) až po 2.9.9, ale po downgradu na 2.9.8 router zapomene přiřazení všech iface do bridge (reprodukovatelné). No a pak je to fajn, když mám IP adresy přiřazeny na bridgích, a JEN na nich taky povolen MNDP.. router je v tu chvíli nedostupný. Poslední šance jak se tam dostat zvenku je přes MAC telnet, pokud je link přes rádio tak je to jednoduché (MAC adresu mrtvolky lze zjistit na rádiu protistrany), ale přes Ethernet (jako právě teï, 40km od routeru:) jsem v koncích :cry: Ponaučení: vždy psát někam MAC adresy všeho co kde jede.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 18 years ago

easic píše:.. btw při pokusech s postupnými downgrady až na 2.9.8 se mi stala na routeru s 4xiface daných do 2xbridge pěkná věc: při postupu od 2.9.11 dolů vše ok (by s tou chybou popsanou výše) až po 2.9.9, ale po downgradu na 2.9.8 router zapomene přiřazení všech iface do bridge (reprodukovatelné). No a pak je to fajn, když mám IP adresy přiřazeny na bridgích, a JEN na nich taky povolen MNDP.. router je v tu chvíli nedostupný. Poslední šance jak se tam dostat zvenku je přes MAC telnet, pokud je link přes rádio tak je to jednoduché (MAC adresu mrtvolky lze zjistit na rádiu protistrany), ale přes Ethernet (jako právě teï, 40km od routeru:) jsem v koncích :cry: Ponaučení: vždy psát někam MAC adresy všeho co kde jede.


Ponaučení2: NIKDY nedělat upgrade routeru na uplně nějnovější verzi pokud nemám možnost se tam připojit kabelem, pokud ti ovšem nezáleží na tom že budou klienti půl dne bez netu
0 x

easic
Příspěvky: 4
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Veltrusy

Příspěvekod easic » 18 years ago

Svatá pravda... já upgradoval v pátek, u routeru jsem byl a netušil že bridge pojede pár hodin.. Pak samozřejmě lidi nejeli, proto křeče s downgradem na dálku. U dalších jsem si už opsal mekovky takže dg proběhl OK. 2.9.8 běží v pohodě :lol:
0 x

reno
Příspěvky: 19
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reno » 18 years ago

no mam podobný problém s bridgem , zkoušel jsem i doinstalovat balíček bridge test a funkčnost byla mnohem lepší nicnémě mi přestal fungovat winbox resp. po přihlášení spadl a do toho se ještě přidal pravedelný nevyžádaný restart který proběhne jak kdy ale nejvíce v době mezi 8-9 večerní cca co 1až3dny , co ted? mate někdo 2.9.7 ????? ta fungovala bez problémů bez jedinného restartu
0 x