Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.43.8

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Verze 6.43.8

Příspěvekod okoun » 5 years ago

já jen nevím tedy jakou cestou se vydat jeslti dát no_country a nebo nějakou arubu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 5 years ago

zkoušel někdo jak se projevuje výběr instalace indoor outdoor ?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

je to jedno co vybereš za country když máš superchannel a scan list. Hlavně ať to neni něco z EU. Osobně budu dávat united states bez čísla.

Hádám že outdoor omezí scanlist pouze na 5500-5700.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Rajda
Příspěvky: 65
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Rajda » 5 years ago

to jsem zkoušel a neomezí
0 x

Okks
Příspěvky: 7
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Okks » 5 years ago

hapi píše:nastavíš si usa a supperchannel.

usa konci nekde pred 5800, nastavis si no_country a superchannel
0 x

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

A můžou soudruzi z ČTU zjisti, že nemám nastaveno Czech Republic?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 5 years ago

mira125 píše:A můžou soudruzi z ČTU zjisti, že nemám nastaveno Czech Republic?


muzou te pozadat abys jim to ukazal (mel bys prokazat soucinost pri kontrole ) ale jako na potvoru zrovna nebude pritomen admin co ma heslo do daneho apcka ... tomu se rika holt smula no .... prijdte za tyden az se vrati z dovoleny .)
2 x

mira125
Příspěvky: 34
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod mira125 » 5 years ago

někdo tu psal, že mají nějakou podporu od mikrotiku a že to zjistí sami
0 x

K3NY
Příspěvky: 442
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod K3NY » 5 years ago

mira125 píše:někdo tu psal, že mají nějakou podporu od mikrotiku a že to zjistí sami

to tezko
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

mira125 píše:někdo tu psal, že mají nějakou podporu od mikrotiku a že to zjistí sami


O tom si dovolím vážně pochybovat - taková podpora by byla těžkou dírou v zabezpečení a už by se kolem toho strhl humbuk - pokud to nebyla ta díra, která se tu řešila ne zase tak dávno.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 5 years ago

Tak po upgradu na 6.43.8 došlo u pár klientů k záseku. Jednotka (všechny mipsbe) byla mrtvá, nefungovalo DHCP, nešlo se na ni připojit. Po restartu se na ni už dostat šlo, ale wifina se nepřipojila k AP a hlásilo to Range Timeout. Po dalším restartu se to rozjelo a doufám, že to vydrží, ale....

Mám to v NV2 v N. Měl jsem za to, že tyhle problémy jsou jen v ARMu na AC... Trošku mě to vyděsilo.... Nestalo se vám to taky?
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

ted hromadne upgradujeme a nestalo. Mam stejnou kombinaci.
0 x

pin
Příspěvky: 80
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pin » 5 years ago

Na stroje s touto verzí 6.43.8 přestal fungovat bandwidth-test z jakékoliv jiné verze. Fungují mi pouze 6.43.8 mezi sebou. Lze někde něco nastavit ?
Díky, Petr.
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 5 years ago

pin píše:Na stroje s touto verzí 6.43.8 přestal fungovat bandwidth-test z jakékoliv jiné verze. Fungují mi pouze 6.43.8 mezi sebou. Lze někde něco nastavit ?
Díky, Petr.

s tím už jsem se potýkal i u verze 6.43.4 na straně BW testu, nefungoval mi bandwidth z jakékoliv verze 6.42.X vždycky to napíše disconected. když na BW serveru vypnu nutnost autentifikace, tak to začne fungovat, což samozřejmě problém neřeší, jen může pomoc v daný moment, když potřebuješ rychle měřit a nemůžeš udělat upgrade.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

teď jsem to zkusil a iniciovat test mezi 6.40.8 a 6.43.8 nejde, ale obráceně (6.43.8 => 6.40.8 - oba směry) ano. Měnilo se tam zabezpečení, kompatibilní to prostě lehce asi nebude.
1 x