Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.43.7

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Verze 6.43.7

Příspěvekod Polk » 5 years ago

​What's new in 6.43.7 (2018-Nov-30 09:01):

MAJOR CHANGES IN v6.43.7:
----------------------
!) upgrade - release channels renamed - "bugfix" to "long-term", "current" to "stable" and "release candidate" to "testing";
!) upgrade - "testing" release channel now can contain "beta" together with "release-candidate" versions;
----------------------

Changes in this release:

*) bridge - properly disable dynamic CAP interfaces;
*) certificate - fixed "expires-after" parameter calculation;
*) certificate - fixed time zone adjustment for SCEP requests;
*) certificate - properly flush old CRLs when changing store location;
*) chr - fixed possible memory allocation failure when using multiple CPUs or interfaces on Xen installations;
*) crs328 - fixed SFP ports not reporting auto-negotiation status;
*) crs328 - improved link status update on disabled SFP and SFP+ interfaces;
*) defconf - automatically accept default configuration if reset done by holding button;
*) defconf - fixed default configuration loading on RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN;
*) discovery - fixed malformed neighbor information for routers that has incomplete IPv6 configuration;
*) discovery - fixed neighbor discovery for PPP interfaces;
*) discovery - properly use System ID for "software-id" value on CHR;
*) export - fixed "silent-boot" compact export;
*) health - fixed bad voltage readings on RB493G;
*) interface - improved system stability when including/excluding a list to itself;
*) ipsec - fixed hw-aead (H) flag presence under Installed SAs on startup;
*) ipsec - improved stability when uninstalling multiple SAs at once;
*) ipsec - properly handle peer profiles on downgrade;
*) ipsec - properly update warnings under peer menu;
*) kidcontrol - do not allow users with "read" policy to pause and resume kids;
*) log - properly handle long echo messages;
*) lte - added support for more ZTE MF90 modems;
*) ospf - improved stability while handling type-5 LSAs;
*) routerboard - renamed SIM slots to "a" and "b" on SXT LTE kit;
*) routerboard - show "boot-os" and "force-backup-booter" options only on devices that have such feature;
*) snmp - do not initialise interface traps on bootup if they are not enabled;
*) timezone - updated timezone information from tzdata2018g release;
*) traffic-flow - fixed post NAT port reporting;
*) traffic-flow - fixed "src-mac-address" and added "post-src-mac-address" fields;
*) tunnel - made "ipsec-secret" parameter sensitive;
*) usb - fixed power-reset for hAP ac^2 devices;
*) user - speed up first time login process after upgrade from version older than v6.43;
*) winbox - allow to specify SIM slot on LtAP mini;
*) winbox - enabled "fast-forward" by default when adding new bridge;
*) winbox - fixed neighbor discovery for IPv6 neighbors;
*) winbox - show "System/Health" only on boards that have health monitoring;
0 x

pavel1tu
Příspěvky: 36
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod pavel1tu » 5 years ago

Nechápu proč se sem pořád dokola kopíruje changelogs, když je na webu normálně k dispozici - spíše by mne zajímalo co v nové verzi opět přestalo chodit - koupit novinku se mi nevyplatilo holt ....
0 x
Vím co je proud a napětí. Tudíž tuším co je "1" a co "0". Přečetl jsem si co je TCP/IP na wiki. Tak berte mé příspěvky podle toho :-)
RB760iGS, RBcAPGi-5acD2nD

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

Ja to treba ocenuju. Aspon vim, ze je k dispozici nova verze a co v ni je za zmeny,aniz bych furt musel kontrolovat web.
5 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Pro mě je to také přínosné, jednak díky tomu o nové verzi vím hned, jednak se pod ní téměř vždy sejde diskuse, takže mi stačí den dva počkat a vím, jestli tam jsou nějaké moc závažné bugy. :D
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 5 years ago

Taky mám rád, když to tu je. Takže děkuji, že to tu je.
0 x

lukas.zadina
Příspěvky: 7
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas.zadina » 5 years ago

Zdravím, nám kolabuji RB921GS. Uptime na RB byl pouze 16hod a byl nedostupný. Máme na něm Quees, cca 8uzivatelu, žádný firewall pravidla. Packet loss na všechny uživatele 1-2%. Nulové rušení. Žádný nstream apod.. Už jsem z toho bezradny, do verze cca 6.42 jsem o nich nevěděl. Dokonce jsem jedno vyměnil za nové a naprosto stejný výsledek. Napájení Imco.
0 x

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 5 years ago

lukas.zadina píše:Zdravím, nám kolabuji RB921GS. Uptime na RB byl pouze 16hod a byl nedostupný. Máme na něm Quees, cca 8uzivatelu, žádný firewall pravidla. Packet loss na všechny uživatele 1-2%. Nulové rušení. Žádný nstream apod.. Už jsem z toho bezradny, do verze cca 6.42 jsem o nich nevěděl. Dokonce jsem jedno vyměnil za nové a naprosto stejný výsledek. Napájení Imco.


Zdravim - nam to taky delaly (hlavne pri prechodu pres v.6.40) (jen iBGP-506 ipv4 rout a 1800 ipv6 rout). Problem byl vyresen netinstalem a kontrolou RouterBOOT a upgradem na aktualni (/system routerboard set set auto-upgrade=yes) v43.4 už byla OK. v43.7 se po tehle vrtuli osobne bojim. Napajenim to taky nebylo.
0 x