Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.43.2

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Re: Verze 6.43.2

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

mpcz píše:Konečně něco aspoň trochu k věci. Co posílá UDP_tester vím nejlépe já sám. Odesílá jen UDP pakety. Ty ICMPčka se tam objeví, ale z druhé strany, protože přijímací strana nemá relevantního příjemce a začne posílat zpět ICMP paket s touto informací. To ovšem ničemu nevadí, protože tester je k funkci nepotřebuje a ani nechce. Tento fakt mu nijak nebrání v posílání pravidelného toku UDP paketů na protější stanici, což je účelem. Na druhé straně se tento pravidelný tok projeví na grafu trafficu adaptéru nebo je vyhodnocena UDP_testerem v módu detekce. Přerušení toku je tedy závislé pouze na tomto směru, nikoliv na tom zpětném. Dávám k pozornosti především kolegovi iTomB fakt, že tato detekce funguje dle předpokladu, správně, NENÍ zde otázek. Doufám, že už to konečně pochopí a ztichne, vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo navždy, nic kloudného tu zatím nepronesl. JEDNA jediná otázka tu padla na kolegu Pgb ohledně generování trafiku z ROS/traffic generátoru. A o tu odpověď bych docela stál. Tak aby bylo jasno. mpcz, 11may2019

Krasne je videt, jak tu placas blbosti dohromady. Generovani UDP udelas i pomoci BT.
mpcz píše:Na druhé straně se tento pravidelný tok projeví na grafu trafficu adaptéru

To muzes i BT, ale pokud ti na dane lince tece hromada dalsiho trafiku, vidis prdlajs.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

O tom už tu byla řeč. BT UDP provoz sice generuje, je součástí ROSu, to je samozřejmě ta nejlepší varianta, ale bohužel funguje na principu potvrzování z protistrany, což je v rozporu s principem detekce vadného směru.
Pro test nezajímavý trafik lze velmi jednoduše odfiltrovat. Toto je již odzkoušeno, funguje to správně a spolehlivě, tak už s tím prosím přestaň. Už je to opravdu otravné a k ničemu to nevede.
Dostal jsem již od kolegy Pgb manuál k ROS TG, zkusím se tím prokousat, je tam ovšem velká spousta nastavovátek, chvíli to asi potrvá. mpcz, 11may2019
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

mpcz píše:O tom už tu byla řeč. BT UDP provoz sice generuje, je součástí ROSu, to je samozřejmě ta nejlepší varianta, ale bohužel funguje na principu potvrzování z protistrany, což je v rozporu s principem detekce vadného směru.
Pro test nezajímavý trafik lze velmi jednoduše odfiltrovat. Toto je již odzkoušeno, funguje to správně a spolehlivě, tak už s tím prosím přestaň. Už je to opravdu otravné a k ničemu to nevede.
Dostal jsem již od kolegy Pgb manuál k ROS TG, zkusím se tím prokousat, je tam ovšem velká spousta nastavovátek, chvíli to asi potrvá. mpcz, 11may2019

BT generuje cca 4p/s pro potvrzeni, to se pri rozumnem trafiku totalne ztrati :D a jeste k tomu to jede na TCP.
Nehlede na to, ze lze generovat trafik bez jakehokoliv potvrzovani. Dokonce tece porad (je generovan) i kdyz je uprostred cesty blokovan FW. Na konci je videt propad trafiku. Pokud odblokuju pravidla ve FW uprostred cesty, graf se vrati zpet :D
Takze ano, lze to ciste generovat i BT :D
Dalsi vec, pokud generuju trafik, tak mi proste tece rozhranim XYMbit/s, ale dorazi klidne min ... Generovanej trafik je porad XY stejnej :D Takze je jedno, zda se to potvrzuje ci nikoliv :D
Ale aby jsi si to vyzkousel, to je moc prace ... Ty tu budes radsi napadat X lidi, urazet je a sam pro to neudelas VUBEC NIC. Fakt ubohost ...

How a domluvil jsem (dopsal ... )
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Příspěvek od mpcz » 08 May 2019, 19:12: "Zkusil jsem i obyčejný Btest, také to funguje, ale dost to kolísá, speciální hltič je mnohem lepší."
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

mpcz píše:Příspěvek od mpcz » 08 May 2019, 19:12: "Zkusil jsem i obyčejný Btest, také to funguje, ale dost to kolísá, speciální hltič je mnohem lepší."

Fakt? :-D a podle ceho jsi zjistil ze dost kolisa? :-D
0 x